sport SCHE No. 18 VRIJDAG 17 JULI 1931 361 De groote belangstelling te water en te land. 100 Meter vrije slag voor Heeren een feilen strijd tusschen de Heeren Risseeuw en Troll, welke door laatstgenoemde gewonnen werd. Risseeuw had een tamelijk grooten achterstand in de laatste 50 Meter bijna geheel ingehaald. Nog spannender was de kamp op dit nummer tusschen Vermeulen en een lid van de Vlissingsche reddingsbrigade. Slechts de chronometers zullen het verschil hebben kunnen aantoonen. Wij gelooven, dat Vermeulen een tikje later was. Het starten was over 't alge meen slecht, de meesten startten te Iaat en een fractie van een seconde, welke hierdoor verloren wordt, kan soms goed te pas komen. Wij vragen ons af, of starten op een pistool geen aanbeveling verdient boven starten met een vlag. Een mooi nummer is altijd de 600 Meter vrije slag. Merk toonde zich evenals vorig jaar de sterk ste. Met Jongepier en de Graaf trok hij reeds spoedig naar voren. Jongepier kwam in het nadeel, doordat hij niet voldoende baan hield. Op het laatst hinderde hij zoodanig de Graaf, met wien hij gelijk opging, dat een disqualificatie ons niet verwonderd zou hebben. Merk was er intusschen met forschen slag tusschenuit ge trokken en tikte als eerste aan in 10 min. 8 2/5 sec. gevolgd door de Graaf en Jongepier in resp. 10 m. 48 3/5 s. en 10 m. 49 3/5 s. De goede stijl van Jongepier viel te roemen. Vorig jaar maakte Merk 9 m. 52 s. Wind en lagere tem peratuur zijn oorzaak, dat de tijd nu langer was. Het is onmogelijk alle nummers te bespreken. Het eene was al mooier en spannender dan 't andere. De poging om bij 't humoristisch nummer alles „in 't water te laten vallen" slaagde schitterend. „Luctoret Emergo" deed prach tig werk in 't belang van de zwemsport. Zwemmen. Wie het niet kan, leere het. Het is gedurende de zomermaanden wel de meest aangename sport, die men zich denken kan. Het is de sport, die zich bij uitstek leent ter vereeni- ging van het nuttige met het aangename. Wanneer men de kunst verstaat van zich in het water drij vende te houden en voort te bewegen, kan men zich zonder veel opoffering in dienst der mensch- heid stellen, door aansluiting bij een reddings brigade. Nog veel te weinig menschen beseffen het groote nut van deze sport. Het moest niet noodig zijn, er nog steeds propaganda voor te maken. De Zeeuwen door alle eeuwen heen de strijders tegen het water, hun erfvijand zij moes ten allen kunnen zwemmen. Zij verstaan de kunst zich te verdedigen tegen het monster, dat hun vruchtbare landen bedreigt. Zij hebben groote polders ontrukt aan de woedende baren zij hebben dijken opgeworpen en de zee bedwongen. Waar eens de zeeën de braken Met donderend gedruisch Daar glimmen nu de daken, En lispelt bladgesuis. Daar trekt de ploeg de voren Daar klinkt de zicht in 't graan Tc Middelburg werden op II juli zwemfeesten georganiseerd, waarvoor veel belangstelling bestond. Overzicht van de start plank voor de 600 M. heeren. De winnaars van den 100 M. schoolslag heeren. 1 Geervliet, 2 Boasson, 3 C. Merk. De deelnemenden aan het vroolijke gedeelte van de zwemwedstrijden. Daar ziet men 't Zeeuwsche koren Het allerschoonste staan. Zij hebben de zee overwonnen, maar nog niet het water. Menigeen, die de zwemkunst niet verstaat, valt het water ten slachtoffer en velen moeten werkeloos toezien als een te water geraakt medemensch met den dood worstelt. Dit zou niet noodig zijn, als allen zich op de zwemsport toe legden. En daarom is het goed, dat „Luctor et Emergo" te Middelburg telkenjare zijn zwemfeest houdt. Dit geschiedde Zaterdag j.l., door het orga- niseeren van wedstrijden. L. et E. noemt het een feest en dat is het ook. Vroolijk spartelen vaders, moeders en kinderen in het Middelburgsche kanaal. Niettemin worden er aardige staaltjes van zwem kunst te zien gegeven. Het koude water is wel in staat verkoeling te brengen, maar niet om het wedstrijdvuur, wanneer dat eenmaal ontbrand is, te dooven. Zoo zagen we b.v. in het nummer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 21