ALLERLEI SCH Zeeuwsche Omroep No. 18 VRIJDAG 17 JULI 1931 363 /Een overzicht van de vergaderzaalder Prov.Staten tijdens debijeen- komst der nieuwe leden voor de verkiezing der Gedeputeerden. De werken aan de dijken van den calamiteuzen polder BOR- SELEN naderen thans de voltooiing. Overzicht van het laatste gedeelte, waarvan de berm circa 60 M. wordt verhoogd Hallo I hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg dat j.I. Woensdag avond de padvinders op den verlichten stadhuistoren hebben gezeten. Volgens enkelen hebben ze daar e /ongen voor touristen, volgens anderen had iemand tegen hen gezegd, dat ze naar de maan konden loopen en zochten ze in de hoogte naar den korsten weg I it Zoutelande wordt ons geseind, dat de bestuurder ven een auto in de sloot is gereden omdat hij een Slofje in zijn oog kreeg. Volgens deskundigen is het v' v' gevaarlijker wanneer een automobilist door wn winkelstraat rijdt en zijn vrouw dan een „stofje" in 't oog krijgt. e Oud-Vosmeer hebben de schoolkinderen een geldsom bijeengebracht om een cadeau te koopen voor den burgemeester, die is gaan trouwen. Eerst hadden de ouders dat willen doen maar wegens de slechten lijden moesten ze het aan hun zoontjes en dochtertjes overlaten. Uil Nieuw- en St. joosland vernamen wij, dat de bliksem in het stadhuis geslagen is, doch dit ijlings 'ivelt verlaten. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat het hemelvuur in de trouwzaal terecht is gekomen. Niet te verwonderen dat die bl.... bliksem er als de blvandoor gingl Onze correspondent te Vlissingen meende een goede beurt te maken door ons te telegrafeeren, dat bij een plaats gehad hebbende ontmoeting tusschen jongelui, een inwoner van Middelburg met een mes aange sneden en door een dokter verbonden is. Komt in de ziekenhuizen geregeld voorl Uit Terneuzen vernamen wij, dat een padvinder geroyeerd is, omdat hij zich vermeden had op een wegwijzer van den A.N. W.B. te kijken. Voor de vacante betrekking van gemeente-veld wachter te St. Annaland hebben zich 61 sollicitanten aangemeld. Daaronder waren er vijftig, die reeds rentenierden. Men meldt ons uit Rilland, dat de plaatselijke auto bus met 22 passagiers in een moddersloot geredenis. Up de geredden kon de oude huismoedersspreuk worden toegepast: wat uit de bus komt,-is nooit zoo frisch. Op een verzoek der bewoners van het .villa-park", om ue graswildernis te doen vervangen dooreen gazon, -ee t de gemeenteraad van Oostkapelle gunstig be schikt. Wederom zal er dus een prairie verdwij nen wat moet er op zoo'n manier van onze Indianen terecht komen De gemeenteraad van Sas van Gent is niet bezwe ken voor liet verleidelijk aanbod om de Sassche Wieler baan voor f 250.— te koopen. Voorloopig zullen de vroede vaderen dus uogalleen in het stadhuis optreden. T^'jf 's nu "'e's meer aanwezig dan de omroeper, 'ot de volgende week, dames en heerenl Vele handen maken licht werk. Een heele rij mannen bedienen de kipkarren voor aanvoer van grond. Foto der nieuw ge kozen leden van Ge deputeerde Staten van Zeeland. Zit tend v.l. n.r. Mr. van Bommel van Vloten, inr. Stieger, mr.Die- Icman, de Commis saris der Koningin jhr. Quarles van Uf- ford en mr. Teile gen. griffier der Staten. Inzet boven v.l.n.r. de heer van der Putte, Mr. Dus- seldorp en de heer van Rompu. Op Zondag 12 Juli werd te CADZAND het fraai gerestaureerde oude kerkje wederom in gebruik genomen. Exterieur van het kerkje. Interieur van het kerkje te Cadzand.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 23