froode VRIJDAG 17 JULI 1931 No. 18 /Voor een groot deel is het Zeeuwsch-Vlaamsche fruit bestemd voor den uitvoer. Over Zeebrugge wordt de sappige last voornamelijk naar Engeland verzonden. De kapitein van de ferry boot naar Londen proeft het eerst van de Zeeuwsch- Vlaamsche lekkernij. De wagon wordt verzegeld en kersversch komt *t ooft straks in Engeland aan. Een typisch overzicht op het dek van de ferry-boot tijdens hét laden der fruitwagons. de zon het werk niet gemakkelijk maakt. En toch moet de zon er zijn, want bij regenweer kan er niet wor den geplukt. Toch kunnen de pluksters lachen en zingen, want er wordt met het werk een goed daggeld gemaakt. En dit jaar is 't beter dan verleden zomer, toen men, gedwongen door de lage prijzen van de bessen, die 't plukloon ternauwernood goedmaakten, deze aan de struiken moest laten verdrogen De bessen en de beiers gaan voor een groot gedt in onrijpen toestand naar de jamfabrieken. en witte bessen bo vendien naar de fabrieken die bessenwijn producee- ren. Dan is er 'n gedeelte voor export bestemd, speciaal voor Engeland. In Zeeuwsch-Vlaanderen, waar de fruitteelt zich ook uitbreidt, gaat het grootste gedeelte van het gekweekte fruit over de grenzen. België en Enge land zijn de afnemers. Zooals de foto's laten zien, gaat het fruit, dat naar Engeland vervoerd moet worden, over Zeebrugge. We hebben in verschil lende kweekerijen en ook in de gewone boomgaar den een kijkje genomen, toen de pluk was aange vangen, en we hebben daar veel interessante din gen gezien. Mogen de foto's daarvan een eenlgs- zins getrouw beeld geven Zij toonen werkzaam Zeeland op zijn best het mooie Zeeland in den pluktijd, dat ieder jaar meer vreemdelingen tot zich trekt, al is dit jaar ook de malaise goed merkbaar. De wedstrijd woede is in Zeeland nog niet zoo doorgedrongen. Anders had men reeds lang een Zeeuwsche plukkam- pioene gehad, of liever, zij is er natuurlijk wel, maar nog niet officieel. Wie weet echter, of ook dat nog niet eens komt B. De kersen zijn van 't jaar toch zoo kwaad nog niet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3