Zeeuwsche CjYOR No. 19 VRIJDAG 24 JULI 1931 381 De hoofdnummers van de competitie-wedstrijden van den Z. A, B. (Zeeuwsche Athletiek Bond) zijn achter den rug. Den laatsten avond te Middelburg was bizon der interessant het nummer 5000 M hardloopen, dat gewonnen werd door het nieuwe Marathon lid Stevense uit Vlissingen, vroeger van «Pro Patria" te Rotterdam. Moment uit de 5000 M. In de laatste ronden der 5000 M. Stevense heeft den kop veroverd om dien niet meer af te staan. ZWEMWEDSTRIJDEN TE VLISSINGEN, GE ORGANISEERD DOOR DE VLISSINGSCHE ZWEMCLUB Mej. v. d. Heuvel, die dit ja: i den zilveren wisselkrans won in hel nummer 1Ö0 M. schoolslag. Mej. Klaessen komt het *erst aan van de dames in het nummer 600 meter vrije slag voor dames en heeren. De 600 M.vrije slag voor Dames en Heeren won de heer Visser van de Marine. De competitie van den Zeeuwschen Athletiek Bond en de zwemwedstrijden te Vlissingen zullen deze week onze pagina vullen. In de eerste plaats dan het zwemfestijn te Vlissingen. Was vorige week, toen Luctor et Emergo te Middelburg zijn wedstrijd hield, de temperatuur, zoo niet ongun stig, dan toch aan den lagen kant, thans waren de weergoden geheel tegen de zwemlustigen. Grauw en donker waren de luchten'tw ater, door den straffen wind in beweging gebracht, lokte niet direct tot 'n bad. De zwemmers en zwemsters geven echter niet om een regenbuitje. Wat, zouden zij, die steeds het water zoeken, zich laten ontmoedigen door wat regenwater Nooit immers. Maar toch vonden allen het prettig, dat Pluvius (zeer galant van hem) de beenen nam, toen de dames te water gingen, voor den 100 meter schoolslag. De zonnestralen deden het water even glinsteren, in druilerig op en neer dansende vlaggetjes kwam 'n vroolijker leven, de blinkende golfjes spatten uiteen in hon derden fel schitterende parels. Het duurde echter te kort, wind en regen wonnen het weer. Intus- schen leverden de dames een fraaien strijd. De kortste tijd op den 100 meter schoolslag werd door een dame, die buiten mededinging meezwom, ge maakt 1 m. 44 3/5 sec. De eerste prijswinster, mej. v. d. Heuvel, maakte I m., 51 4/5 sec. Er werd goed gezwommen, doch het starten laat meestal veel te wenschen over. Slechts enkele deelnemers(sters) laten een goeden start zien. Enfin, dat is aan te leeren, want een goed zwemmer moet over een goeden start beschikken. Een vijfde seconde is gauw verloren, maar lastig in te halen. 13 min. 15 2/5 sec. De eerste dame, die aankwam, was mej. Klaassen (Vlissingen) in 15 min. 15 1/5 sec. Zij liet verschillende heeren achter zich, een mooie prestatie. Ook op de ove rige nummers wer den fraaie presta ties geleverd en aan spanning ontbrak het niet. Maar we gaan nu over op de athletiek en moeten dan eerst een onaangenamen klank laten hooren en wel over de or ganisatie. De eerste avond in Middel burg verliep vlot. De 2e en 3e avond wa ren minder gunstig geregeld. Vooral in Vlissingen man keerde er nog al iets aan dezen zeer voornamen fac tor. Een goede regeling is'n half geslaagde wedstrijd. Volgend jaar beter, dan kunnen wij ook betere plaatjes leveren, want in 't donker fotografeeren is onmogelijk. We hebben aardige staaltjes van athletiek kun nen mogen aanschouwen. Marathon, dat tenslotte met flinken voorsprong heeft gewonnen, mag zijn leden Stevense, De Jager, Verbrugge en v. Sorge dankbaar zijn, want zij hebben wel de meeste punten binnengesleept. De eerste drie, alle uit andere Vereenigingen gekomen leden, bleken goede aanwinsten te zijn. De nummers, welke de meeste attractie bieden, zijn de loopnummers. Zoo de 4 x 100 meter ge wonnen door „E.M.M.". De 1500 meter een fraaie race van Stevense, Kambier (E.M.M.) en De Jager (Marathon). De laatste avond bracht het mooiste, n.l. de Olympische Estafette. Marathon won deze, vooral dank zij Stevense, op de 800 meter. Schitte rend liep Zuidurg (E.M.M.) op de 400 meter. Hij haalde een flink stuk op en bracht daarmee alle toeschouwers in verrukking. Een verkoelende hap na een zwaren wedstrijd. Een nummer, dat ook altijd veel be langstelling trekt, is de 60u meter. Ook hier kwam het op 't programma voor. Het was een vlot begin, ondanks tegen wind en roerig water. Toch moet de weersgesteldheid den deelnemers parten hebben gespeeld, want de tijd van nummer één, den heer Visser (Marine) was II min., 35 1/5 sec., terwijl Merk, die nu 2e werd in 12 min. 26 sec., vorige week te Middelburg le werd in 10 min. 8 2/5 sec. en vorig jaar zelfs beneden de 10 m. bleef (9.52). Visser zwom een flinken, forschen slag, waarmee meters gemaakt worden in weinig seconden. Der de was Burgmeycr (Vlissingen), 12 min. 45 sec.VierBosschaart (Middelburg), u Een kiekje van het 1ste elftal van Terncuzen, dat na een beslissing der scheidsrechters thans definitief 2e klasser is geworden-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17