366 VRIJDAG 24 JULI 1931 No. 19 De rivalen in n spannende race De umttteper. Is de wielen als men eenmaal wat ingewijd is in de geheimen van deze y sport, dan boeit ze ongetwij feld en wordt men onwille- r keurig meegenomen door de spanning van 't publiek. De wedstrijd, dien wij voor een deel meemaakten, was er een van 100 K-M. De deelnemers reden twee aan twee, waarbij de een den ander afloste. Het spreekt vanzelf, dat niet héél zoo'n wedstrijd kan spannen. Daarvoor is het traject te lang, maar er komen voortdurend spannende momenten voor als een duo een ander er uit wil rijden. Er komen op deze baan bekende rijders. Ook ditmaal. Het waren Braspenning en van der Heyde, die in de wereld van de wielersport een bekenden naam Dat Zeeland het land van de fietsen bij uitne mendheid is, het land van mooie, altijd nieuw uitziende fietsen, dat hebben we al eens eer der betoogd, en aan de hand van 'n serie bewezen. Maar dat Zeeland ook een land van de wieler sport is, althans een deel ervan, dat weet men niet zoo algemeen. Het is nog altijd zoo, dat de doorsnee Zeeuw niet over de Schelde gaat, als hij niet moet. En toch is het zoo aardig, om de fiets te nemen, over te varen en naar Kapellebrug te fietsen, waar een wielerbaan de groote attractie vormt voor heel de omgeving. Ja, Kapellebrug het ligt vlak bij St. jansteen heeft een wielerbaan, en daarop is men terecht trotsch. Weliswaar is deze baan niet groot ze maakt zelfs een wat pooveren indruk, maar dat zal wel het oordeel van een leek zijn, want de bekendste renners nemen ook daar deel aan de wedstrijden. Voor degenen, die het niet weten, zij opgemerkt, dat een wielerbaan bestaat uit een cirkelvormig, sterk hellend plan kier. In 't midden daarvan is een grasveld, waar een muziekcorps kan zijn opgesteld, en een gedeelte van het publiek toeziet. Rondom de baan staan echter de meeste toe schouwers opgesteld. En dat zijn er heel wat. Want 't wielrennen is in Zeeuwsch-Vlaanderen wel de meest populaire tak van sport. Natuurlijk, men moet er nu eenmaal wat aanleg voor hebben om enthousiast te zijn, als men 'n aantal jonge man nen ronde na ronde ziet Toekijken uiteen maken in een cirkel. Maar maakt reeddorstig.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2