Zeeuwsche Sport No- 21 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1931 421 Pijnenburg Geheime momenten uit de terreinritkam- pioenschappen van Zeeland in de duinen onder Oostkapelle, op Zaterdag 1 Augus tus. Een slippertie, door niemand ge zien dan door de lens van de camera. De clou der Sportevenementen van de week waren de wielerwedstrijden te Kapcllebrue, waaraan door twee nationale kampioenen n.l. Pijnenburg reclits (prof.) en Wals links (onafh.) werd deel- Benomen. De huldiging der kampioenen w.o. Braspenning als Dritte im Bunde" (midden). Tijdens den 80 K.M. Koppel- wedstrijd. Aan den kop rijdt* v.d. Horst, die zich met Wals bizonder onderscheidde. andere kaïnpioenen van het stalen ros. En als u dan zelf eens zoo'n wielerstrijd hebt meegemaakt, zal het u niet verwonde ren, want ge moet enthousiast worden of ge wilt of niet bij 't aanschouwen van zoo'n race. Neem zoo'n feilen sprint van Pijnenburg, die zich hierin onbetwist de sterkste toon de. Wat is die niet een demonstratie van kracht en behendigheid. Ver voor de eind streep zoekt hij zich een goede positie en al is het de vierde of vijfde plaats, die hij be zet, hij komt als eerste over de streep. Wij zagen hem b.v. bij den eersten sprint vallen in deze toovenaars op hun rijwiel. Vooral in tactiek kwam een Pijnenburg naar voren met Braspenning, met een taaien tegenstander in het koppel v. d. HorstWals, twee jongens, die van volhouden weten. En dan mogen we ook het koppel OderiePicavet niet vergeten. Een wielerwedstrijd is schitterende sport, men beleeft ieder moment een andere sensatie, die op windend werkt. Men ziet felle aanvallen, prach- tigen strijd, waarin het publiek meeleeft. Soms raken de toeschouwers door het dolle heen, schreeu wen en joelen den rijder, die geen strijd geeft, uit, maar zijn ook niet karig met hun hulde, wanneer die van nas komt. Een tak van sport, in het grootste deel van Zee land onbekend en daar door onbemind, is de wieler sport. We zeggen in het grootste deel van Zeeland, want er is een district, waar de wielersport wel bekend is en wel degelijk bemind wordt. Toch wisten we niet, dat zij zoo enthousiast ge volgd en beoefend werd, als wij constateerden bij ons be zoek aan Zeeuwsch-Vlaan- derens Oostelijk deel, het land van Hulst. We kennen het enthousiasme van onze voetbalwedstrijden, maar dat is een zwakke weerspiegeling van de opgewonden stem ming, die de Zeeuwsche Vla mingen aan den dag leggen bij 'n wielerwedstrijd. Lezers, mocht gij eens komen in 't land, waarde cementen baan de liefde van 't volk heeft wint dc sprint van Billier, een bekendBelgisch renner. Een verfrisschende drank, door een lieftallige collega aangeboden, of no. 13 is ongelukkig in 't spel, maar heeft geluk in de liefde. als vermaaksoord, begin dan eens over Pijnenburg, Braspenning, Oderie, van der Horst e.a. en u zult bemerken, dat onder de kalme, koele Zeeuwen een groep menschen met tem perament zit. Het zal voor u een lust zijn te zien, hoe hun enthousiasme zich uit in woorden, welke toonen een ver- eerende bewondering voor Jan ,,Bras", en in den 80 K.M. koppelwedstrijd uit't rennersveld wegschieten in de laatste bocht, om onbetwist als eerste over de streep te gaan. Als dan ook de twee de sprint door bandenpech zonder Jan verreden wordt, is de attractie er af, of schoon de strijd OderieWals wel spannender was en slechts met miniem verschil door den eersten dank zij enorme krachtsinspanning, gewonnen werd. Men moet verwonderd staan over de kracht en het uithoudingsvermogen van deze kerels, die onder een moordende temperatuur, die ons zelfs in dc schaduw het water langs 't gezicht doet loo- pen, een 80 K-M. koppelwedstrijd afdraaien. En steeds is er weer strijd wanneer één der kop pels zijn plaats tracht te verbeteren of uit te loo- pen, zijn de anderen er als de kippen bij om dit te beletten. En het is niet alleen kracht, maar ook behendigheid en tactiek, die dan te bewonderen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17