440 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 No. 22 Een gezellige bandwcrktasch in den vorm van een parasol. De Zomerbruid Voor het bruidstoilet is kant altijd een kostbaar iets geweest, ook als ze overigens niet door de mode werd gefrequenteerd. Oeen bruidstoilet van hoog geplaatste vrouwen zonder den traditioneelen sluier, welke soms een fortuin vertegenwoordigt aan kostbaar kantwerk. Het bruidstoilet onzer afbeelding, waarvan de sluier met kant omzoomd is, werd ontworpen door het modehuis Berthe Hermance. In een Parijsch blad vind ik een ander bruids toilet, dat me buitengewoon bekoorlijk lijkt, vooral voor heel jonge bruidjes, en zeer practisch. Het is niet geheel wit, doch van het allerlichtste rose chitton, zóó teer van tint, dat het bijna wit lijkt. De japon is héél eenvoudig van coupe, het gladde lijfje van voren even v-vormig ingesneden, de rok glad om de heupen en wijd uitvallend van onderen, zonder sleep. Om het middel een smal ceintuurtje met gesp van voren. Daarover heen een boléro, omzoomd met roosvormige rosetjes, met lange, van onderen wijd uitvallende mouwen. Deze bo léro wordt los over de japon gedragen, welke zonder boléro als avondjapon kan dienst doen. De sluier is bevestigd aan een nauwsluitend kapje, dat geheel en al bedekt is met dezelfde rosetten als die, welke de boléro omzoomen. PAULA DEROSE. Kant in cere! Een aardige Handwerktasch Voor de hierbij afgebeelde handwerk tasch, gezellig om mee te nemen naar bosch of strand en leuk om in de kamer ergens op te hangen, wanneer ze niet in gebruik is, heeft men noodig een ronden lap, waarvan men de grootte natuurlijk zelf bepalen kan, een rechten stok, een porceleinen kopje, zooals ze in den handel verkrijgbaar zijn, 'n zijden koord, smal zijden lint voor het omwoelen van den stok en de ruche onder het kopje, en wat breeder lint voor de strooken van de parasol. Op den ronden lap, die aan den binnenkant te zien komt, naait men in het midden 'n paar zakjes voor schaar, naalden, garen en naaizijde en verder, in de rondte, de ringetjes, bestemd om het koord door te halen. De tasch open, met kleine zakjes voor Het kopje wordt stevig op den stok bevestigd, waarna de stok geheel omwoeld wordt met lint. Een zijden ruche moet het aanzetten van het kopje bedekken. De lintstrooken worden in de rondte genaaid, zóó, dat ze elkaar even bedekken en dat de bovenste strook boven het onder stuk uitkomt. De omwoelde stok wordt door een kleine ope ning in het mid den gehaald en daar goed vast gezet met een apart stukje lint, zooals de teekening dat aangeeft. Thérèse. Er wordt veel kant gebruikt bij de moderne toiletten, kant voor geheele japonnen en kant voor de garneering van japonnen vooral. En dat is nu weer iets, dat we kunnen te pas brengen, als we onze toiletjes van verleden jaar 'n modern tintje willen geven. 'n Japonnetje met pas, mouwen en strook van kant, bijvoorbeeld, is heel modern. Ook kan een japon heel geschikt verlengd worden met 'n paar reepen kant, één boven en één onder de taille aan gebracht. Dan nog 'n beetje kant aan hals en mou wen en het geheel kan alleraardigst worden en volgens de nieuwste mode. Heel modern is ook een boléro van kant op een effen japon, kanten ondermouwen, kant als kraag- garneering of als ceintuur. Voor avondtoiletten wordt kant bizonder veel aangewend. En ook hier hebben we weer een goede kans om van oud nieuw te maken, of van twee af gedankte toiletjes één modieus geheel. Denk u, bijvoorbeeld, een glad kanten boven gedeelte tot over de heupen reikend en daaronder uitvallend één of twee of meer strooken van effen zijde. Ge hebt dan een geheel volgens een der nieuwste Parijsche ontwerpen. Overschotjes van kant kunnen worden omgetoo- verd in moderne corsagesgewone zijden hand schoenen kunnen met een manchet van kant tot de allernieuwste half lange handschoenen worden gepromoveerd en kanten waaiers gelden als een der nieuwste snufjes. Modern bruidstoilet, waarvan de sluier omzoomd Is met Brusselsche kant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16