ZeeuWsche Spo No. 22 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 441 ontmoetingen hebben, maar er wordt door de Zuid-Bevelandsche afdeeling van den Z.V.B. geregeld competitie gespeeld op Zaterdagavond. Een negental Zuid-Bevelandsche clubs zijn pas toegetreden en bewijzen hiermee den gezonden toestand van den Z.V.B., welke in Augustus 10 jaar zal bestaan en die, naar de heer Hackenberg (pen ningmeester) volgens zijn jaarverslag verwacht, het volgend seizoen een ledental van 2000 zei bereiken. Kampioenschappen Zeeuwschen Athletiek Bond, Estafette rond Middelburg, zwemwedstrijd over de Schelde wachten ons nog, vóórdat Koning Voet bal weer de absolute macht krijgt. Thans is 't onze taak, den sportminnenden lezers van ons blad iets te vertellen over een kano-wed strijd, in Vlissingen gehouden op Zaterdag j.l. Het is weer 'een geheel nieuw nummer op ons zpmerprogramma. De eerste keer zal niet de beste zijn geweest. Regen en wind, een woelige zee maken het niet gemakkelijk, een klein licht bootje door de golven te sturen. Reeds vóór dat er gestart was, kreeg één der deelnemers een onvrijwillig bad te nemen. Kracht en behendigheid waren noodig om het eindpunt te bereiken. De soms hooge golven sloegen dwars tegen de kano's. Sommige deelne mers zaten geheel in 't water. We willen kort zijn over dezen wedstrijd, omdat hij gehouden moest worden onder abnormale omstandigheden. Misschien verdient het aanbeveling, bij een her haling den wedstrijd in 't kanaal te houden. Er zal dan meer strijd en spanning kunnen zijn dan nu 't geval was. Vlissingen gaat op het terrein van de sport den boventoon voeren in Zeeland en dit niet in het minst door de belangstelling van haar eersten burger, den Edelachtbaren Heer van Woelderen. We gaan nu langzaam vooruit in Zeeland, doch indien alle autoriteiten evenveel belangstelling toonden en medewerking verleenden, zou de voor uitgang zeker met rassche schreden gaan. S. Een duiksprong tijdens de demonstratie van de V. R. B. te Vlissingen. Allerlei soorten sport worden geleidelijk in onze provincie beoefend. Toch nemen tot heden in ons waterland de watersporten een bescheiden plaats in. In Vlissingen heeft men het Zaterdag 8 Augustus eens geprobeerd met liet organiseeren van kanowedstrijden op de Schelde. Wind en regen maakten er echter spoedig een einde aan. Hopelijk lukt een volgende poging beter. De foto's laten zien, hoe moeilijk het was.de kano's in en uit het water te krijgen wegens den vrij zwaren golfslag. Twee rivalen aan den start. Terwijl de meeste sportliefhebbers blijkbaar nog het water opzoeken, is de Vlissingsche Voetbalvereeni- ging begonnen met het organi seeren van voet balwedstrijden en wemoeten beken nen, dat daarvoor het weer Zondag 9 Aug. nog het beste geschikt was.Vlis- singen I speelde een wedstrijd tegen deTurn- hout F.C. 1, welke Bel gische vereeniging in de hoogste afdeeling is ingedeeld, en moest de meerderheid van de gas ten erkennen. Turnhout maakt een doelpunt. Corner op het doel van Vlissingen. IHcdere week brengt deze zomer weer een nieuw sportgebeuren. Wanneer we den oogst van 1931 vergelijken met dien van vorige jaren, dan mo gen f hoogst tevreden zijn. Er zit leven in sportief Zeeland, allerwege is vooruitgang te constateeren. Daarmee is echter niet gezegd, dat we ons doel reeds bereikt, ja zelfs maar benaderd hebben. 0 neen, er is nog genoeg werk aan den winkel. Er moet met volle kracht verder gewerkt worden om den mgnschen aan 't verstand te brengen, hoe nuttig een oordeelkundige beoefening van eenigen tak van sport kan werken. In de grootere plaatsen, zooals Vlissingen en Middelburg, kan men de pro paganda gerust overlaten aan de op allerlei gebied bestaande vereenigingen. Speciaal kleinere plaatsen en dan die, welke in opkomst zijn, het allereerst, moeten bewerkt worden. Plaatsen als Goes, Bres- kens e.a. komen o.i. in aanmerking voor wat propa ganda. De menschen zijn er, het leven moet er even in gebracht worden. Als we zoo eens nagaan, wat we dezen zomer te verwerken kregen, dan zien we, dat de athletiek een voorname plaats begint in te nemen. Verder zien we op ons lijstje staan zwemwedstrijden, een wielerwedstrijd, gymnastiekfeesten. En hiertus- schen door rolt nog steeds de voetbal. Niet alleen, dat de diverse vereenigingen vriendschappelijke

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17