?ee uwsch Nieuws eeuwsche Omroep De vereeniging tot bevordering van 't Vreem delingenverkeer te Axel hield van 5 10 Aog een huisvlijttentoonstelliiig, die door den bur gemeester officieel werd geopend. Foto van de officieele personen bij de opening. Hallohallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Vlissingen dat oo 't vehotiden zwemfeest een der deelnemers niet minder dan 45 seconden onder water zwom en daarvoor een medaille kreeg. Wij hebben 'o kennis gehad, die eens twee dagen onder water bleef wat toch 'n heel wat sterker prestatie is. Die kreeg echter in plaats van 'n medaille een pak rammel van zijn vader. Hij plechtig genomen raadsbesluit is te Zuidzande een arbeidsbeurs opgericht. Het is misschien wen- schehjk, dat de raad Berlage uitnoodigt om de beurs te bouwen; arbeid komt er dan vanzelf wel. Ken Breskensche visscher heeft in zijn net een mijn opgehaald, die de marine uit Vlissingen onschadelijk gemaakt heeft. Van matroos tot mijnwerker is alzoo maar een stap. Uit Middelburg seint men ons, dat men den direc teur van den reinigingsdienst, welke dienst tien jaren bestond, een tuinparasol gegeven heeft. Zouden twaalf zakdoeken en 'n flacon Boldoot nu niet doelmatiger zijn geweest? Uit Koudekerke vernamen wij, dat daar Zaterdag J.I een ringrijderij voor gehuwden heeft plaatsgehad. Uvei t succes geen woord. Dat kan o.i. niet groot geweest zijn: ongetrouwden voelen nu eenmaal veel nteer voor ringen. Te Biervliet zal op 't eind van deze maand een internationaal festival plaats vinden, daar het plaat se. ijk muziekgezelschap jubileert. Er hebben zich 9 deelnemende gezelschappen aangemeld. Wat een ge luk, dat men voor de geheele wereld de gelegenheid om te Biervliet te blazen openstelde; 't zou anders immers een fiasco geworden zijn voor de „Harmonie", met als verplicht nummer „Eén alleen is maar ver drietig", le Goes verscheen eergister een boerin in een manufacturenwinkel, die om stofjes vroeg, die in den trein geverfd waren, 't Winkelpersoneel sloeg dubbel van verbazing maar de eigenaar snapte dadelijk, dat de kooplustige haar zinnen op „Indantliren"-artikelen gezet had. Bravo! Een Walchersche hotelier deelde zijn gasten dezer agen mede, dat des avond „Hitte-repée" zou spelen, eenparig dachten de aangesprokenen, dat de goede man een vlaag van zinsverbijstering had gekregen, doch toen de zon Westwaarts zonk, verscheen 't tantarekorps „Euterpe" op de vlakte. ^buburg vernamen wij, dat een chauffeur uit Middelburg den wagen van den dorpsbakker torpe deerde, met gevolg dat bakker en brood te water geraakten. De bakker werd gered, zijn voorraad niet. T-f vbrontwaardiging der bevolking is groot. Iemand zijn brood ontnemen is dan ook een gruwelijk vergrijp. lerseke kreeg een nieuwe spuit; de afgeleefde voor gangster is vermaakt aan het Middelburgsch museum, omdat de oudrnesthaudelaars geld toe wilden hebben. Tot de volgende week, dames en heerenl De demonstratie van de Reddingsbrigade te Vlissingen mocht zich in een groote belangstelling verheugen. Het vroolijk nummer: Een gezellig tochtje te water, dat.... een ongczelligen afloop had. No. 22 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 De damesjury keurt de handwerkinzendingen van de tentoonstelling. Zeeland mag zich, evenals alle andere streken van ons land, verheugen in veel vereenigingen, die collecteeren ter bestrij ding der t.b.c. Toen „Zonnegloren" liet collecteeren, was het zoo warm, dat zelfs deze ijverige collectrices toen moesten rusten tijdens het werk en wij even gelegenheid hadden van dit ijverig tweetal in ruste een kiekje te ntaken. Een fraaie verzameling visschersschuitjes, door een ijverig knutselaar vervaardigd. De markt te Middelburg tijdens de afgeloopen kermis die sommige dagen nog vrij druk was bezocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19