WATERL «26 VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1931 No. 22 de ovens. Waar de regenput nog de voorkeur heeft. /De duinen van Westelijk Wal- cheren voorzien het eiland van het leidingwater. Gezicht op het pompstation in de duinen nabij Vrouwenpolder met de oude filtreerinstallatie en ma chinekamer. Voor de water leiding geldt dit al in 't bijzonder. Vroeger was men aangewezen op re gen- en welwater, en dit water vormde veelal een groot gevaar met het oog op besmetting, wat Kijkje in 't nieuw in aanbouw zijnde voorfiltergebouw van 'i pompstation te Vrouwenpolder. vooral in tijden van epidemieën bleek. Daarbij kwam, dat er in droge tijden veelal watergebrek heerschte. Dit gebeurde nog in den drogen zomer van 1911, toen vooral het platteland onder de droogte had te lijden. Sinds echter de waterleiding haar intrede deed, is dit veranderd. Men hoeft nu niet bang meer te zijn voor watergebrek, en bovendien is het duinwater zuiver en vrijwel zonder bijsmaak. De dorpsputten op de dorpen, de z.g. „vaeten", doen alleen nog maar dienst als drinkplaats voor de beesten. Toch ziet men in het land, dat velen nog niet voor de waterleiding voelen. En zelfs al is dit zoo, dan doet men dikwijls toch nog geen afstand van zijn welput of regenbak. Op vele hofsteden ziet men nog de leuke wel putten met den putketel, die rinkelend wordt neergelaten. In Z.-Beveland en op Walcheren is de water interieur van de ma chinekamer van het pompstation op Weste lijk Walcheren. et is met de water leiding al net eender als met vele andere uitvindingen van de laat ste jaren pas wanneer men de voordeelen ervan kent, voelt men, dat men ze eigenlijk niet missen kan, en begrijpt men niet, hoe men het er vroeger zonder heeft kunnen stellen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2