^SCHE No. 23 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 461 houden zijn. Hoewel en kele verrassingen niet uitbleven, kan toch over het algemeen gezegd wor den, dat de favorieten, zij het met middelmatige prestaties, de plaatsen bezet hebben, die hun inde voorspellingen waren toegedacht. Een deel nemer, die, dank zij zijn recordverbetering kogel- stooten op de E. M. M.- wedstrijden, met belang stelling door de Zeeuwen gevolgd werd, heeft op dit nummer teleurgesteld en in Kamerbeek, ook pioenschappen was het oud E.M.M.-lid Jac. Boot, die zich, na van Welsenes en de Boer, derde wist te plaatsen op het nummer verspringen met een sprong van 6.74 Meter. Een fraaie prestatie. En nu komt de Z.A.B. op 20 en 22 Augustus met zijn kampioenschappen, die een selectie moesten zijn voor de Nederlandsche. Het zout wordt op gediend, als het ei geconsumeerd is. We zullen maar aannemen, dat deze wedstrijden hun waarde behouden uit propagandistisch oogpuntdat de Zeeuwsche athletiekbeweging hen noodig heeft als de mensch het zout, terwijl het ei i. c. de Neder landsche Kampioenschappen, den Zeeuwschen Ath- leten toch nog wat zwaar op de maag zouden liggen. In athletiekkringen was men ook over het program ma niet tevreden, terwijl eveneens de datum, precies in de vacanties, becritiseerd werd. Het is nu toch te laat, waarom niet uitgesteld tot September? V1^ Op 15 Aug. werd te Hulst in de stationswijk een baan koers van 15 K.M. ReReven waaraan zeer vele renners deelnamen, zoowel uit Zeeuwscb-Vlaanderen ais uit België. Oe aankomst der eersten bij de eindstreep. Winnaar werd een der Beigen. Te Yerseke werd Zaterdagavond een wedstrijd gespeeld tusschen Ajax van Yerseke en Zurenborg Snort van Antwerpen. De Yerseksche club won met 4-3. Te Sint lanssteen had Maandag-avond 10 Aug. de huldiging plaats van C. Bogaert, die het wegkampioenschap op de fiets van Nederland behaalde. Ook Ranschaert, die 2e was, werd ge huldigd. Oroeplototijdensdeofficieele ontvangst tenRaadhuize. We hebben een nationalen kampioen in onze provincie. Hij zal ons land vertegenwoor digen op de wereldkampioenschappen, die voor zijn tak van sport te Kopenhagen gehouden zullen worden. Wij weten zeker, dat 90 van onze lezers en misschien nog wel meer, er niet mee bekend zijn. dat de stoereZeeuwscheVlamingCésar Bogaert, de wielrenner, Nederlandsch kampioen van den weg is. In St.Janssteen,zijn woonplaats, weet men het dan wel en't heeft aan huldigingen niet ontbroken. Hoe het komt, dat de Zeeuwen met dezen tak van sport, zijn aanhangers en hunne verrichtingen zoo slecht op de hoogte zijn In de allereerste plaats, omdat slechts een heel klein deel van de provincie er zich voor interesseert en in de tweede plaats, omdat slechts zeer zelden, behalve dan in de in Zeeuwsch Vlaanderen verschijnende bladen, iets omtrent deze sport en haar wedstrijden wordt ge publiceerd. Daarom kennen de Zeeuwen César Bogaert niet, kennen zij niet de kracht van dezen wegrenner. Wij moeten trotsch zijn, zoo'n figuur onder de inwoners van onze provincie te tellen. Hij is de eenige nationale kampioen van Zeeuwschen bodem, die met Moeskops en andere bekenden de Nederlandsche kleuren in Kopenhagen zal helpen hoog houden. Er schuilen in andere takken van sport geen krachten, die reeds sterk genoeg zijn om met succes op te treden in de wedstrijden om de landskam pioenschappen. We denken daarbij aan de athletiek- kampioenschappen, welke pas te Amsterdam ge- De Z.V.B. (Zeeuwsche Voetbalbond) bestond deze week 10 jaar. De jubileerende vereeniging hield op Zaterdag 15 Augustus een feestvergadering te Hulst en organiseerde op 16 Augustus een propagandawedstrijd. Foto van het bestuurderjubileerende vereeniging. In 't midden: M. Oele, voorzitter, D. Everaard, secretaris en M. Hackenberg, penningmeester. een oud-bezoeker van de „E.M.M."-wedstrijden, zijn meerdere moeten erkennen. Kamerbeek werd kampioen met een worp van 13,095 Meter, ter wijl Eijsker slechts 12.90 Meter haalde. Hierbij kunnen we zonder schaamte onze Zeeuwsche prestatie-kampioenschappen 1930 vergelijken (10.40 M.), en het Zeeuwsche record 11,17 Meter is dan ook nog zoo kwaad niet. Een wereldrecord van 16.05 Meter doet evenwel alle Hollandsche en Zeeuwsche prestaties in 't niet verdwijnen. Een oude bekende op de Nederlandsche Kam- De burgemeester van Vlissingen trapt af bij den vriend- schappelijken internationalen wedstrijd op Zondag 16 Aug. Wij hopen op een betere regeling in 1932. Hét jaar 1932, Olympische Spelen te Los Angeles. Zullen de Nederlandsche athleten er heen gaan? Dat zal afhangen van het Nederlandsche Volk, n.l. of het Olympisch comité genoeg steun ontvangt om de zaak te kunnen financieren (o.a. loterij). De Nederlandsche Regeering is nog niet zoover als de Fransche, dat zij door 't beschikbaarstellen van de benoodïgde gelden toont, het nut van de sport in te zien. "De V. C. Vlissingen organiseert nog steeds internationale wed strijden. Zaterdag 15 Augustus was de voetbalclub Esperance uit Tubize bij Brussel te gast en Zondag 16 Augustus een club uit Halle. Voor den wedstrijd werden door de beide aanvoer ders herinneringen aangeboden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17