446 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 No. 2 3 et kampeeren is iets van de laatste ja ren. Als je vijf en twintig jaar geleden vergeten boschje, waar zelden bosch, of naar 't strand. Natuurlijk zijn er ook dagen en deze zomer had er véél dat het regent. Maar 'n kampeer der moet 'n onverwoest baar goed humeur be zitten, öf niet met kam peeren beginnen. Dan maar den primus of blauw- kampeerder moet een onoer- iv "ixibnar goed humeur bezitten. brander in de tent gehaald, en daarop het spie gelei gebakken 1 's Avonds het kampvuur, dat hoog oplaait in den stillen nacht 1 Dat is iets onvergetelijk moois, en men moet er bij zijn geweest, om het mooie er van te kunnen begrijpen. Kampeeren is nuttig. De jonge menschen doen voor een paar weken afstand van de beschaving. Ze moeten zichzelf leeren helpen, en worden han dig in vele dingen. Als het eten mislukt, zuilen ze moeder's kookkunst dubbel waardeeren als ze thuiskomen. Alles wat hier gemist wordt, wordt later des te meer gewaardeerd. ren. het in je hoofd kreeg, om er met een tent op te trekken, dan vroegen de menschen of je stapel gek was. En er zijn er heden ten dage nóg die dit vragen. Nu zijn er altijd menschen geweest en ze zullen er altijd blijven ook die er het plezier niet van kunnen begrijpen, in een tent te slapen, zoolang je dat nog in een bed kunt doen. En tóch heeft het kampeeren zoo'n bijzondere bekoring en tegelijk is het voor jonge menschen zoo nuttig dat wij er warme voorstanders van zijn. •t Is werkelijk iets buitengewoons, ergens in een ïeuiaiiu ituiiu, h ivuiup «.v en daarin voor eenige nachten onderdak te vinden, 's Mor gens schijnt de zon door de tentopening naar binnende roodborstjes zitten te zingen op de scheerlijnen, en je bent zóó buiten. Gauw wat hout in de zelfgegraven veldkeuken; het brandt, dat 't 'n lust is, en spoe dig raast het theewater. Dan, na het ontbijt, de duinen in of het Verrast door 'n Maart - sehe bui in Augustus.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2