No' 23 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 447 ningen van zoo- of zooveel per dag kan men leven, deugen niet Natuurlijk, het kèn. Maar men bedenke, dat de jon gelui een heelen dag buiten zijn, meer lichaamsbeweging nemen dan gewoon lijk, veel in het water zijn, en door dit alles extra voeding noodig hebben. Daar om is het kampeeren, indien men het goed wil doen, niet goedkoop. Voorts mag de ligging niet worden verwaar loosd. Een enkel grondzeil of enkel stroo is niet voldoende. Men neme eerst een grondzeil en legge daarover een flinke laag stroo. Bij droog weer is dit niet De lunch nan den kampeerder. zoo belangrijk, maar zoodra er regen valt, geeft de grond op, en vele ziekten liggen op de loer. De kampeerders moeten daaraan denken. Goed voedsel, goede ligging en voldoende kleeding zijn absoluut noodzakelijk. En indien men deze dingen in acht neemt, levert het kampeeren niet veel gevaren op, mits men er ook zorg voor draagt, zijn tent op veilig terrein te zetten. Men kieze hiertoe, indien mogelijk, altijd parti culier terrein, omdat dit de grootst mogelijke veiligheid biedt. Alleen gezonde jonge menschen kunnen tegen het kampeeren. Gelukkig, dat de laatste jaren ook overal jeugdherbergen ontstaan. Daardoor wor den ook de zwakkere jonge menschen in de gelegenheid gesteld, 'n min of meer zwervend vacantieleven te leiden terwijlzetöch op'n vei lig en beschut onder dak kunnen rekenen. 't Kampeeren neemt in Zeeland groote af metingen aan. Gedu rende den zomer ziet men op Walcheren, Schouwen en Zeeuwsch Vlaanderen overal de witte tenten verscho len in 't groen. Voor de jeugd gaat dit verre boven het gewone lo- geeren of op reis gaan zij heeft het roman tische noodig, en voor wie kampeeren gaat, is de romantiek ge waarborgd Z. li< hel goed meer is dan naar hel slrand Ook is er de vrijheid, die echter geen tuchte loosheid mag^ worden. Dat gebeurt ook zelden. Een goed kamp regeert zichzelf. Er is daar geen tucht noodig. Bovendien heeft het kamp 't voor deel, dat de jonge menschen er leeren, wat echte kameraadschap is. Zij zijn op elkaar aangewezen, moeten elkaar helpen. We spraken hier over een goed kamp. Maar natuurlijk heeft het kampeeren ook zijn schaduw zijden. Te jonge menschen moet men om te be ginnen alleen onder goede leiding laten kampeeren. Ook moeten de jonge menschen goed voor zich zelf weten te zorgen. Dit is een voorname factor en daardoor is het kampeeren niet zoo goedkoop, zooals veelal wordt beweerd. Al die bereke- .of de duinen in De gramofoon geeft' een melkunie afleiding.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3