ZEEUWSCHE SPORT No. 25 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1931 501 (Amsterdam), die eveneens In tamelijk goede positie ligt, doch niet zoo hard zwemt als Kuypers. In dezelfde richting ligt Malfait (België). Volgens den loods Weber voert de loods, die Kuypers ver gezelt, de beste tactiek en zal deze het eerst en wel pl.m. half vier den goeden stroom te pakken kunnen krijgen. Ongeveer 3 uur 50 pikken we Kuypers weer op, hij is vermoeid en later zou blijken, dat de stroom, die juist in zijn voordeel kwam, hem weerhield van opgeven. Kuypers arriveerde het eerst in 2 uur 37 minuten 1 2/10 seconde. De hem begeleidende loods vertelde ons, dat er een flinke zee stond en O.N.O. wind. Kuypers zwom hard, zoo zelfs, dat zij alle moeite hadden hem met roeien bij te houden. Hierdoor heeft hij niet zoo sterk van de eb kunnen profiteeren, die'voor hem te laat intrad. Kuypers zelf vertelde nog, dat hij eenige oogenblikken aan opgeven had gedacht, doch met den ebstroom kwam nieuwe moed. De tweede aankomende, de Belg v. d. Velde, had 3 uur 43 m. 36 4/5 sec. noodig. Hij leverde op het laatst een geweldigen strijd tegen den stroom. Dit moet een kerel geweest zijn met ijzeren wil en reusachtig doorzettingsvermogen. Hij was reeds voorbij de finish gevoerd, maar door taaie vol harding kon hij nog in goed water komen en het gelukte hem, de finish te bereiken. Stenders werd voorbij de finish gedreven en moest opgeven. Kroese bereikte den wal, maar ver voorbij het vastgestelde punt. v. d. Burgh strandde in 't ge zicht van de haven. Tenslotte vragen wij ons echter af, of de wedstrijd zich, door dezen uitslag, zelf niet veroordeeld heeft. Bij gelegenheid van het 40-jarig bestaan der turnvereeniging „Medioburgum" te Middelburg, welk feit luisterrijk is gevierd, werden ook op Zaterdag 29 Aug. turnuitvoeringen gegeven. Foto van een oefening tier heeren op het rek. Uitvoering der dames op de brug~^ tijdens de Mcdioburguni-f eesten De voorzitter van den Nederlandschen Zwem. bond, de sympathieke heer Kellenbach, was tegen woordig en vond, dat de tijd gekomen was om een Zeeuwschen Zwembond op te richten, hetgeen ook denzelfden dag onder leiding van Burgemeester van Woelderen is geschied. Tot slot danken wij de organisatoren voor de buitengewoon goede zorgen aan ons besteed. Het was „af". Aan den start van den zwemwedstrijd over de Schelde Breskens Vlissingen was het Zaterdag 29 Augustus een gezellige drukte. Tientallen bootjes dobberen op de Schelde ter begeleiding der der deelnemende zwemmers en zwemsters Nederlanders en Belgen hebben gevochten om de heerschappij over de Schelde. Is deze rivier al niet jaren een twistappel tusschen Nederland en België Hebben we niet een Neder- landsch Minister in zijn strijd om dit water zien stranden?Liever zien wij evenwel een strijd tusschen een aantal zwemmers en zwemsters, zooals j.l. Zater dag het geval was. Zooals het van goede sport- menschen verwacht mag worden, hebben de zwemmers van beide bovengenoemde nationali teiten elkaar vreedzaam en sportief bekampt, om tenslotte den buit eerlijk te deelen. Van de 26 deelnemers(sters) bereikten slechts 2 de finish en 1 kwam aan den overkant, doch kon het voorgeschreven punt niet bereiken. „Is er Zaterdag dan bij zoo ongunstige weers omstandigheden gezwommen zal de leek zich afvragen. Inderdaad leek het weer aanmerkelijk beter dan vorig jaar en toen kwamen een veel grooter aantal aan. In werkelijkheid waren echter wind en stroom veel moeilijker te overwinnen. Dit bleek al spoedig na het afgaan van de deelnemenden te Breskens. De sterke stroom dreef hen met een reusachtige snelheid de rivier in, zoodanig zelfs, dat de volgbooten hun nummer niet vinden kon den. Vele deelnemers klaagden dan ook, vele honderden meters zonder boot te hebben moeten zwemmen. Dit was bij de organisatie, welke buiten gewoon goed was, niet voorzien en zal ongetwij- De Belg van der Velde uit Boom, die als No.2 aankwam, had een zwaren strijd moeten voeren tegen den sterken stroom en kwam eenigszins uitgeput aan, wat niet wegneemt, dat deze zwemmer een schitterende prestatie had geleverd door somwijlen tegen den stroom in te zwemmen. feld een volgenden keer in orde zijn. Op een voor ons beschik baar gestelde loodsboot hebben we het geheel e zwemmersveld doorkruist Voorgelicht omtrent stroo mingen enz. door den loods Weber, kregen we spoedig in het oog, dat de heer Kuypers (Amster dam) er 't gunstigst voor stond. Na ongeveer 3/4 uur bereikten we hem. Naar schatting waren toen de deelnemers over een afstand van bijna 2 K.M. verspreid. Kuypers maakte een tamelijk groote bocht, doch zou spoediger dan de andere deelnemers in den ebstroom komen en dan zonder veel inspanning in den snellen stroom worden meegevoerd. Onge veer een uur na den start treffen we Stenders De eerstaankomende, de heer Kuypers uit Amster dam, landde vrij frisch aan het strand te Vlissingen. De Middelburgsche voetbalver- eeniging „Middelburg" vierde Zondag 30 Augustus haa r 15-ja rig bestaan. Foto van het bestuur van „Middelburg" tijdens de receptie in de Eendracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 13