Zeeuwsche Omroep 502 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1931 No. 25 Te Clinge werd Woensdag 26 en Donderdag 27 Aug. de derde Zeeuwsche Klompenbeurs gehouden. Het 2de Kamerlid E. Lockefeer opende deze beurs. Foto van autoriteiten na de officieele opening. *-• «>.i. Het Christelijk ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen werd 26 Augustus officieel geopend. Foto van het gebouw, dat een royalen en soliden indruk maakt. In den tuin van Schuttershof werden Vrijdagavond 28 Aug. plastische standen en groepen vertoond en rhythmische dansen uitgevoerd. Een der vele fraaie groepjes. De heer J. F. de Moor, de bekende Hulstersche boogschutter, die op 25 Aug. 1.1., den feestdag der Ko ninklijke Handboogsociëteit „De Batavieren" te Hulst, door een welgemikt schot den koningsvogel deed tuimelen en aldus voor een jaar beslag legde op den konings titel der vereeniging. Ter gelegenheid van het negentigjarig bestaan der inuziekvereeniging Harmonie te Biervliet werd een feestelijke optocht gehouden. Te Middelburg had weer de jaarlijksche ring- rijderij op het Abdijplein plaats, welke door een record-aantal vreemdelingen werd bezocht.Over zicht op de gezellige drukte op het Abdijplein. En altijd even sierlijk en aardig zitten de frissche boerendoch ters het spel der jongens van den boerenwagen te bekijken./ Hallo! hallo hieris de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men schrijft ons uit Aardenbuig, dat de aanleg van den nieuwen weg AardenburgSt. Kruis de belang stelling van duizenden nieuwsgierigen trekt. Op som mige plaatsen verdwijnt deze weg zoo ver onder de aardoppervlakte, dat men op 't laagste punt met mijn lampen moet loopen, en op de hoogste punten vindt men Edelweiss, eeuwige sneeuw en Alpenhutjes. De Zwitsersche gezant moet zich reeds tot onze regee- ring gewend hebben met een klacht over oneerlijke concurrentie. Men meldt ons uit Goes, dat op de kermis aldaar een vrouw te zien was, die geen hoofd had en toch spreken kon. Over de belangstelling voor dit buite nissig wezen kon de exploitant niet roemen. Een vrouw met een hoofd en die niet spreekt, is dan ook een veel verwonderlijker natuurverschijnsel. Uit dezelfde plaats vernamen wij, dat er een con flict op een timmerfabriek uitbrak. Sommige dieren beschermers vonden dit zoo verblijdend voor de houtwormen, dat zij de vlag uitgestoken hebben. Men seint ons uit Vlissingen, dat in de twee plaat selijke bioscopen bijna tegelijkertijd 'n binnenbrandje heeft gewoed. De concurrentie op sensatie-gebied is onder dergelijke inrichtingen hevig. De brandweer heeft in beide gevallen het vuur tij dig onder de knie gekregen, wat haar nochtans niet op brandwonden te staan kwam. Een Breskensche visscher heeft een fraaien stoot- tand van een mammouth aan wal gebracht van meer dan anderhalven meter lengte. Door het Zeeuwsch Genootschap van Wetenschappen is de vondst aan gekocht en het houdt zich beleefd aanbevolen voor andere soortgelijke aanbiedingen. Wanneer hier ge hoor aan gegeven wordt, zal men tenminste niet over 'n aftandsch genootschap kunnen spreken! Bij een boogschuttersfeest in Zeeuwsch-Vlaanderen is een der deelnemers door 'n pijl geraakt, zoo meldt onze correspondent. Wij vinden dit niets bijzonders, omdat we wel eens van dergelijke festijnen hoorden, waar ALLE schutters aangeschoten waren. Wegens 't heerschen der mazelen te Oost-en West- Souburg is de bewaarschool gesloten. En nu zeggen ze nog, dat de mazelen een vijand der kinderen zijn Op Koninginnedag heeft men zich te Sluis vermaakt (op initiatief van de zwemvereeniging) met duik- oefeningen. En dat nog wel in een tijd, dat iedereen zooveel moeite heeft oin zich het hoofd boven water te houden! En dat nog wel op Koninginnedag! Foei! Men seint ons uit Terneuzen, dat de leiders van de onlangs gehouden Neus-herdenking door den natio- nalen boud voor behoud en versiering van voorgevels tot eere-leden benoemd zijn. Te Middelburg kwamen een eierenboerin en'n melk bezorger met elkaar in botsing, n.l. op den hoek Lange Delft-Segeerstraat. Volgens ooggetuigen moet het (nu de malaise troef is) een heerlijk iets geweest zijn, eindelijk eens 'n plek te zien, die overvloeide van melk en eierenstruif 1 Tot de volgende week, dames en hceren! Op de beurs. Kenners keuren de klompen. Een tooneeltje bij de beurs. Het graveeren van mooie figuren op de klompen is vrouwenwerk. Een die het vroolijk opvat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 14