No. 26 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 517 met een ouderwetsch brilletje op den neus en een paar schichtige, kippige oogjes. Om zijn mond lag een zenuw achtig glimlachje, toen hij zich voorstelde: „Cobham, van de Star." Rcoul Durand bromde wat onvrien delijks en maakte toen flauwtjes een beweging in de richting van een stoel. Het kleine mannetje lachte engingzitten „lk vraag maar een oogenblikje van uw kostbaren tijd, Monsieur Durand, maar een kort oogenblikje. De kwestie is deze: Ik schrijf artikelen voor beroemde mannen. Dat is, om zoo te zeggen, mijn baantje bij de „Star". Ik schrijf de ar tikelen over onverschillig welk onder werp, en verzoek dan om de hand- teekening van een beroemd man. Het publiek leest graag artikelen van be roemde mannen, 't doet er niet toe, of het is over de vermenigvuldiging van Quineesche biggetjes, of over Oceaan- vluchten. Enne.... beroemde mannen vinden het wel aardig, ook naam als auteur te krijgen, al kunnen ze nauwe lijks hun handteekening zetten. Ik schreef artikelen voor Sardie,) den wereldkam pioen wielrennen, Battling Devil, den bokskampioen, Margaret Ducane, de be- Mohammedaansche tempelpriester roept iederen mid dag om twaalf uur de bevolking op Allah te aanbidden. roemde filmactrice, en zoo zou ik er u dozijnen kunnen opnoemen... Voor u heb ik een mooi arti keltje geschreven, meneer Durand, een pracht-artikeltje over de re- lativiteits-theorie van Einstein. Wilt u zoo goed zijn het te tee kenen, meneer? Het honorarium be draagt vijfentwintig pond jsterling. De kwitantie en'tgeldhebikbij me." Het kleine mannetje lachte, toen hij het verbaasde gezicht van Raoul Durand zag. „Ja, meneer," vervolgde hij, op den tenniskampioen toedribbelend en hem eenige papieren voor leg gend, „wij doen alles op z'n Ameri- kaansch.vlug, vlot, zakelijk! Voelt u er iets voor, meneer Durand U begrijpt, ik prefereer uw sig natuur, maar anders zou ik me tot den oud-kampioen, Lambert, moe ten wenden. Van hem hebben we ook nog nooit een artikeltje gepubli ceerd, hihi!" Straatmuzikanten in Tunis. Raoul Durand streek zich met de hand over het voorhoofd en dacht na. Waarom zou hij het eigen lijk niet doen, 't was wel aardig, je naam onder een wetenschappelijk artikel te zien, en bovendien vijfentwintig pond sterling op te strijken. „Goed," lachte hij, den vulpenhouder aanne mend, die het mannetje hem haastig toereikte, „als anderen het ook deden, waarom ik dan niet?" „Natuurlijk, natuurlijk knikte Cobham hevig, „waarom u niet Zorgvuldig stak hij de papieren in zijn portefeuil le, betaalde met een biljet van honderd pond en stak het retourgeld in zijn zak. Toen maakte hij een diepe afscheidsbuiging. „Morgen, in het ochtendblad van de „Star" vindt u het artikel, meneer Durand. En misschien mag ik binnenkort nog eens terugkomen met een ander artikeltje Raoul Durand heeft het kleine mannetje nooit weer teruggezien, evenmin als hij ooit een artikel over de relativiteitstheorie van Einsten in de „Star" heeft kunnen vinden. Het honderd-pond-biljet berust in de politie archieven. Schotland Yard hoopt door middel van dat ding de werkplaats van een valsche- muntersbende te ontdekken....

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 13