520 VRIJDAG 1 1 SEPTEMBER 1931 No. 26 De nicume bontmantels zijn eeruqsziris aansluitend. smaak zullen vallen. Alle excessen zijn vermeden en de groote verscheidenheid der mouwen is een interessant onderdeel van het geheel. De nieuwe bonimantels en de nieuwe hoeden zullen, zorgvuldig bij elkaar gekozen, een alter- eharmantst geheel vormen. Nerz- en martervelletjes, bij drieën en vieren samengevoegd tot colliers, vormen een nieuwig heid voor herfst en winter. Ze worden evenals de zilvervossen, schuin gedragen en dienen dan ook, evenals de zilvervossen, meer tot sieraad dan tot verwarming. De bontmantels van onze beide afbeeldingen worden gepresenteerd door de Amerikaansche zangeres Dorothy Poole. Het eerste model, een avondmantel van hermelijn, met den modernen hoogen kraag heeft de nieuwe, den elleboog sterk accentueerende mouwen. Zwart breitschwanz vormde het materiaal voor den tweeden mantel, met grooten kraag van zilvervos. De mouwen van dit model zijn nauw bij de polsen en wijd uitvallend bij den elleboog. Hermelijnen avondmantel met prooien kraag en bij den elleboog wijd uitvallende mouwen. mouwen nauw om de pol sen gelegd om naar den elleboog toe breed uit te vallen. Zijn de mouwen bij den pols tamelijk wijd, dan is er toch een nóg veel wijder gedeelte bij den elleboog. Voor avonddracht zijn prachtige combinaties ontworpen van hermelijn met zwarte vos. Ook korte boléro-achtige man tels zijn voor den avond zeer modern, en hiervoor komt wel in de eerste plaats breitschwanz in aanmerking met gar- Ditmaal komen de nieuwe modellen voor bontmantels niet alle uit Parijs, maar ook uit Londen. Het aangeven van nieuwe modellen is minder moeilijk en van een minder groote verantwoordelijkheid voor japonnen en hoeden dan voor bontmantels, om de kostbaar heid van het materiaal, dat hiervoor wordt verwerkt. De mode-ontwerpers op dit gebied houden er dan ook wel degelijk rekening mede, dat een bontmantel niet al te veel aan mode onderhevig moet zijn. De voor het komende seizoen ontworpen modellen voor bontmantels schijnen reeds ter stond een goeden indruk te hebben gemaakt en men mag dan ook wel aannemen, dat de lichtelijk golvende lijn der nieuwe mantels, welke van on deren eenigszins wijd uitvallen, algemeen zal worden aanvaard. Bijna onmerkbaar is de taille aangegeven en het is juist dit even aansluitende, dat het figuur voordeelig doet uitkomen. De nieuwe hoedenmode, welke meer dan die van vorige jaren, de vrouwelijke bekoorlijkheid accen tueert, wordt als het ware aangevuld door de nieuwe manteltjes. Men kan het ook andersom zeggen de schuin opgezette empire-hoedjes met veeren, de elegante chasseurs vormen een waar dige bekroning van de moderne bontmantels met hun soepele lijnen. De bontmantels, welke bi rstemd zijn om bij avondtoilet te worden gedragen, zijn zeer lang, die voor den dag worden niet langer genomen dan 'n gewone wandeljapon. Breed, min of meer in kimono-model zijn de ruggen der nieuwe mantels, de kragen zijn hooger dan ooit en worden met voorliefde uit kostbaar vossebont samengesteld. Buitengewoon veel werk is er gemaakt van de mouwen. Bij avondmantels ziet men vaak twee open vleugels in de plaats van mouwen. Bij namiddag-mantels worden de neering van zwarte vos. Voor overige bontjas sen worden zoowel bruine als zwarte vellen verwerkt: de kragen zijn ofwel van hetzelfde bont, ofwel van zilvervos. Persianer man tels hebben kragen van hetzelfde materiaal. Breit schwanz en veulen wed ijveren met seat, dat nu weer veel wordt ver werkt. Mollevellen worden zwart geverfd. Deze velle tjes worden bij de nieuwe modellen soms dwars ver werkt, waarbij dan, als geheel vanzelf, de taille- lijn wordt aangegeven volgens het-empire-model. Als men de nieuw ont worpen bontmantels de revue laat passeeren, moet men toegeven, dat goede smaak en gezond verstand tot de samen stelling ervan hand in hand gingen. Hier zijn geen buitennissige mode grillen, waardoor deze kostbare kleedingstukken na korten tijd alweer ouderwetsch zouden lij ken men heeft zorg vuldig gezocht naar lijnen die de vrouwenfiguur voordeelig doen uitkomen en welke daarom èrt om den eenvoud dier lijnen zeker algemeen in den Mantel van zwart breitschwanz met kraag van zilvervos en zeer aparte mouwen. Bruin vüthoedje met veeren fantasie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16