SPORT No. 26 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 521 De wielerwedstrijden tc Huist Re- houden om den grooten prijs van Hulst, trokken veel belangstelling. heeft met 'n drie en dertigtal renners den strijd aangebonden en in 3 uur 54 min. 25 sec. den wedstrijd over 135.2 K.M. gewonnen. Zonder strijd is 't niet gegaan, want ook Deloor en Desmet, met later vódr zijn -val Ran- schaert hebben geweldig gevochten. Redel, Oiboeter en Dijzers bleken niet minder sterke krachten te ziin. Er waren momenten, dat met snel heid van 36 tot 40 K.M. p. uur werd gereden en dat op wegen kronkelend en met een plaveisel als een zeewe ring, gaten in de fietspaden. Voor waar, het moeten sterke kerels zijn, met de lichamelijke kracht van reu zen. Dat bewijst ook wel het feit, dat slechts 14 van de 31 deelnemers het eindpunt bereikten. Zaterdag j.l. werd te Middelburg voor de 3de maal een estafette geloopen. „Marathon" uit Vlissingen won voor de tweede maal achter een den uitgeloofden beker en kreeg dezen definitief in haar bezit. Op onze foto de start. Om den grooten prijs van Hulst. César Bogaert, de Nationale Nederlandsche kampioen, door het publiek van Hulst gehuldigd na zijn overwinning. Nog een aardig kiekje van de wielerwedstrijden te Hulst op 31 Augustus. Een overzicht van de drukte langs den weg. Estafette rond Middelburg. Regen, natte singels, met op sommige plaatsen modder poelen, weggeregende kalklijnen aan de wissel- punten, bij iedere plaats waar de loopers elkaar moesten aflossen een tweetal huiverendewisselpunt- commissarissen en een zestal dito loopers. Trooste- loozen aanblik en het vooruitzicht op een slechten tijd. Toch is het met dien tijd nog niet zoo slecht ge worden. „Marathon", de jonge Vlissingsche Athle- tiek vereeniging, won ook dit jaar evenals het vorige jaar den eersten prijs en kwam daardoor definitief in 't bezit van den Miss Blanche Wissel beker. De tijd was 13 min. 54 3/5 sec. (vorig jaar 14 min. 23.8 sec.) Tweede werd „F.M.M.", de ploeg van de organiseerende vereeniging, in 14 min. 14 1/5 sec., een behoorlijk verschil. Als derde en eerste van de niet-specifieke athletiekvereeni- gingen kwam de voetbalver. „Zeelandia" binnen in 14 min. 37 sec. Haar concurrente, de Gym- nastiekver. „Wilhelmina", had als niet-spec. athl. ver. den tweeden prijs in 15 min. 57 3/5 sec. In 't totaal-klassement lag deze laatste groep op de vijfde plaats, terwijl Marathon Heen gemakkelijke taak had, daar zij als eenige reserve-ploeg zeker van den prijs zij kwam vierde binnen. Na de eerste 200 M., die in vlot tempo geloopen wordt, is er nog niet veei verschil te constateeren. Bij 't 2e wisselp. ligt „E.M.M." aan den kop gevolgd door„Marathon I". De voetbalvereeniging „Zeelandia" is dan reeds tot de laatste plaats afgezakt doch het zou blijken, dat deze ploeg een aantal loopers bezit, die in staat waren zich geducht omhoog te werken. Bij het derde wisselpunt hebben „E.M.M." en „Marathon" van plaats verwisseld. Het gelukt de Vlis- singers de" kop tc houden, terwijl „E.M.M." met de 2e plaats moet tevre den zijn. Bij Poelendale is Wilhelmina 3, gevolgd door de Zeemacht. Marath. II met Zee landia nog steeds achteraan. De Zeemacht moet hier opgeven, door een ongeval. Het was jammer voor deze stoere ploeg, die werkelijk heel goed liep. In de tweede 1200 Meter etappe schijnt „Zeelandia" over een bijzonder goeden looper te be schikken, want op aezen afstand gelegen tusschen het 4e en 5e wisselpunt, werkt deze ploeg zich op van de 6e tot de 3e plaats en passeerde Marathon II en Wil helmina, haar concurrente, terwijl, zooals reeds vermeid, Zeemacht opgaf. Wilhelmina had nu de voorlaatste plaats, doch moest deze afstaan aan Marathon II, waarna geen verandering meer kwam in de volgorde. Het was een wedstrijd, waarin de niet-specifieke vereeniging „Zeelandia" zich getoond heeft als een ploeg waarmee in de toekomst rekening zal moeten worden gehouden. Behoudens 't vervoer van de loopers, dat te langzaam ging, was de organisatie goed. De Groote Prijs van Hulst. In het 5e district hebben de wegrenners gestreden om dezen prijs. Cesar Bogaert, onze Nederlandsche kampioen,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17