S>v<" 1 Zeeuwsche Omroep No. 26 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 523 ^s,De ouden van dagen van Oude Tonge maak ten de vorige week per autobus een rond reis over het eiland Qoeree en Overflakkee. De 23 mannen telden samen 1726 jaren. Het steed groeiende inwonertal van Breskens heeft h$t noodig gemaakt, dat bij het ook stijgende aantal raadsleden het raadhuis geheel werd verbouwd. Deze week vergaderde de nieuwe raad voor het eerst in de nieuwe raadzaal, die reeds eerder officieel werd in gebruik genomen. Naar aanleiding hiervan maakten we tijdens de raadszitting een kiekje van de raadzaal. allohallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuv/schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit ongeveer 120 Zeeuwsche gemeenten ontvingen wij berichten over de keuze van wethouders. Hoe sympathiek we ook tegenover deze nuttige burgers staan, kunnen wij hun namen niet allemaal uitzenden. We beloven echter, dat hun die eer beslist zal ge schieden, indien ze hun gouden ambtsjubileum vieren. Afgesproken Men meldt ons uit 't Zand, dat de schoolkinderen, ter eere van de Koningin, op 31 Augustus met lam pions door 't dorp zijn getrokken en voor de woning van den burgemeester driemaal: „Leve de Koningin" hebben geroepen. 't Wordt tijd, dat de onderwijzers in dit dorp hun leerlingen eens vertellen, dat H.M. op 't Loo woont. Een muziekgezelschap te Goes, dat met vuur en verve de „Heinzetmannchens"-compositic had vertolkt, kreeg twee dagen later van een donateur het verzoek om bij 'n volgend optreden 't „Hengselmandjes"-stuk nog eens te spelen. Een visscher te Yerseke heeft op de Schelde een zoogenaamd zeepaardje gevangen en dit beest aan de Rotterdamsche Diergaarde vermaakt. De Zeeuwsche journalisten wenschen zichzelven geluk, dat die vis scher niet de in den komkommertijd zoo nuttige zee slang opgehengeld heeft'. Men meldt ons uit Oudelande een belangrijke ge beurtenis. Vorige week heeft men daar n.l. officieel den eersten electrischen stroom ingeschakeld. Rond het transformatorhuisje werden door de autoriteiten eerst reusachtige speeches afgestoken en later trac- teerde de P.Z.E.M. de dorpelingen op electrisch ge bakken wafeltjes. Bij de eerste plechtigheid waren de omstanders geneigd om uit te roepenhoudt jullie „wafels". Bij de tweede plechtigheid juist andersom. Te Middelburg vergaderde dezer dagen de groote Nederlandsche Heide-Ontginningsmaatschappij. Een jongen, die voorbij 't gebouw der bijeenkomst liep, en geheel zonder erg uit alle machfc „Hoe schoon is mijn heide" floot, werd geverbaliseerd, onder ver denking van 'n poging tot zware beleediging. In den gemeenteraad van Grijpskerke is ernstige ruzie geweest over onvolledigheid der notulen. Scherpe woorden werden gewisseld. Tenslotte'bleek een mis verstand den secretaris in verzuim te hebben gebracht. Dat men in Grijpskerke niet begrijpelijker is, be grijpen wij niet. Uit Heinkenszand vernamen wij, dat na de wethou dersverkiezing besloten werd.de verbreeding van den Oudenhamerschenweg in handen te stellen van B.en W. Wij zouden, na de verbreeding, de handen van B. en W. wel eens willen zien voor de aardigheid Onze correspondent te Zierikzee schrijft, dat men in zijn woonplaats ter eere van den verjaardag der Koningin 400 duiven heeft laten vliegen. Hij vond dit nu heelemaa! niets op zoo'n dag. Wij wel! Amnestie aan gevangenen is zeer geëigend voor koninklijke feestdagen. Uit Sas v. Gent een andere duivengeschiedenis. In een plaatselijk blad verloochent een plaatselijke partij haar leider en verwijt hem een vergadering niet be zocht te hebben, omdat hij zeide op zijn duiven te moeten wachten. Dat zullen vast geen vredesduiven geweest zijn 1 Tot de volgende week, dames en heeren! Met de restauratie van het bekende Raadhuis teVeereis een aanvang gemaakt. Het fraai ge- bouwstaatindesteigers-*^ Te Dreischor zagen we onlangs nog een vlas fabriek in werking, een van die steeds meer en meer verdwijnende Zeeuwsche industrieën in het noorden van onze provincie. Een kijkje op de omgeving van het vlasbedrijf. Het uitzetten der in het water „geroote"' bun dels vlas.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19