BlixLdeninrichf!ii& IN EEN i 506 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 No. 26 De werkplaats (Ier blinden in de inrichting te Middelburgwaai ieder zijn eigen ambacht uitoefent. met onder d'r oogen traangeulen, die de winden in d'r dood gezicht hebben getrokken. Blind zijn niets te zien van alles wat rondom ons is, en toch te moeten leven. Eenzaam te zijn, omdat men buiten het leven staat, en zich er toch niet aan kan onttrekken. Altijd is een beangstigende IIrt mnkon nan hezents. duisternis rondom, altijd staart men in een afgrond. Men mag alleen dankbaar zijn, dat de tijd van bedelende blinden vrijwel voorbij is. Men heeft voor de blinden werk gezocht en gevonden, zoodat zij tóch hun leven kunnen vullen, en niet meer de gedachte behoeven te hebben, een ieder tot last, en niemand tot nut te zijn. De werkinrichtingen voor blinden, waar van de illustraties een beeld geven, hebben dan ook veel ellende en verdriet verzacht. Allerlei werk kunnen de blinden leeren maken. Dit werk, dat in kwaliteit voor ander werk niet onderdoet, wordt veelal langs de deur verkocht, ten bate van de Of lie mnflrni'lfclilrnj het zandpad weten ze niet meer te vinden. Over de sneeuw de bede lende blinden sjokken gebroken dag-gang. De drie ouwe blinden E' r zijn in het leven veel dingen, die we anders j zouden wenschen. Feitelijk zijn wij nooit te vreden, ja, wel over ons zelf, maar niet over anderen en de voorbijgaande kansen van het lot. We vinden eigenlijk allemaal, dat het leven ons een beetje te kort doet, véél soms, en dat we toch wel beter hadden verdiend Zoo zijn wij, menschen, en toch, wanneer werke lijk een groot verdriet komt in een menschen- leven en aan wien gaat dit voorbij dan mer ken wij eerst, hoe on dankbaar we altijd zijn geweest, en hoe we dik wijls hebben gemopperd en gesputterd bij kleine tegenslagen, in plaats van dankbaar te zijn, dat de groote ons voorbijgingen. Men mag dit wel eens overwegen, en zich dan afvragen, wat het betee- kent, blind te zijn. De dichter Van Duin kerken gaf daarvan een beeld Over besneeuwde hei de bedelende blinden betasten den grond voor d'r uit met d'r stokken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2