No. 16 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1931 513 Een kostbaar graf, waarin de wormen tot bankdirecteuren worden gepromoveerd. zittingen van den stoel heeft „opgelicht" Nee, natuurlijk Want geen inbreker, die zichzelf respecteert, zou, ndien hij na veel moeite met allerhande mysterieuze apparaten een huis was binnengedrongen, alleen maar het kleed oplichten om zijn buit binnen te halen. Hij zou zijn steekvlam niet zetten op de lijsten van de schilderijen of zijn koevoet onder de zittingen der stoelen. Hij zou een huis niet binnen dringen om naar buiten te gaan en het tuintje om te graven hij zou zijn bos loopers niet probeeren op de deksels van de suikerpotten. In één woord hij zou met al zijn gereedschappen niet in staat zijn, om het vernuft van uw geest te bewerken. Hoogstens zou hij, indien hij niets vond, zoeken naar een kous onder uw hoofdkussen, maar een kous eenmaal de ironie des levens, waarover we maar niet verder zullen piekeren. Trouwens, er zijn dokters genoeg, die beweren, dat het gebruik van vleesch zeer ongezond is. Enfin, schwamm d'rüber 1 Heeft u echter wel eens gehoord van een inbreker, die een brandkast onaangeroerd liet staan en alleen naar den achterkant van de schilde rijen ging kijken? Of onder het kleed op den grond? Of in een suikerpotje op de kast Of die uw tuin heeft omgespit Of de is tegenwoordig al even onsoliede ais een brandkast en daarom heeft dit veiligheolsmiddel radicaal afgedaan. Aanschouw deze plaatjes, geachte le zers, van de Metro Ooldwyn Mayer, die ons arti kel heeft laten illustreeren, met een harer lief- talligste heelsters. Knoop in uw oogen, wat hier te zien en in uw ooren, wat hier te lezen valt, en we zijn er van overtuigd, dat uw moeizaam ver diende penningen in de toekomst veilig zijn, en dat de werkloosheid onder de inbrekers met het ver schijnen van dit artikel een aanvang heeft genomen. LOVIO Een suikerpot, waarin het slijk der aarde de zoetigheid vervangt. De donzige brandkast of een belangrijke „zitting".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 9