542 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 No- 27 wat te goed. Tegen een elftal als het Zeeuwsche nu was, nu en dan goed werk deed, was de steun der overigen zoover te zoeken, H Een Zeeuwsche combinatie, samengesteld uil voetballers van Middelburg, Terneuzen, Hulst, Axel en Goes, speelde Zondag j.l. tegen een Zwaiuwenteam en werd met 8I ge klopt. Óp onze foto het Zeeuwsche elftal. De Zwaluwenploeg, welke de Zeeuwsche combinatie met 81 sloeg wonder, als men ook ziet, hoe een Wels, Opstal, v. Gelder en v. d. Wildt met de ballen goochelen. Over het algemeen hebben de Zwaluwen het even wel ook niet verder gebracht dan een mid- delmatigen eerste klas wedstrijd, misschien is deze kwalificatie nog hoefden de heeren zich evenwel niet al te moe te maken. Het is onprettig, zoo weinig goede klanken te kunnen laten hooren over ons Zeeuwsche elftal, doch hoe zouden we goed kunnen schrijven, waar zooveel slechts te aanschouwen werd gegeven We hopen een volgenden keer beter en gelooven, dat de samenstelling van zoo'n elftal er na dezen wedstrijd heel anders zou uitzien. In de competitie zal blijken, dat het elftal van „Middelburg" lang zoo'n kwaad figuur niet zou slaan als nu het Zeeuw sche deed. Een sterk gewijzigd Zwaluwen-elftal, waaruit welhaast de geheele internationale tint ver dwenen was, heeft den strijd aangebonden tegen een elftal, samengesteld uitZeeuwsche spelers. We hadden verwacht een eentonigen, eenzijdigen Strijd en 'waarlijk, er heeft slechts één elftal voetbal gespeeld. Het Z.V.B.-elftal heeft danig teleur gesteld en dat wel bijna in alle linies. We zeggen „bijna", want ongetwijfeld stak de keeper Cattair met beide backs, boven de andere spelers uit. Het is naar onze meening een wedstrijd geweest, waarin duidelijk tot uiting kwam, dat het niet mogelijk is, met eenige kans op succes, spelers van diverse vereenigingen naast elkaar te plaatsen en een wedstrijd te doen spelen, zonder eenige oefening. Heel duidelijk werd dit bewezen in de voorhoede, waar Vogel, tusschen twee Terneuzenspelers ge plaatst als midvoor, geen oogenblik heeft kans gezien zijn volle kracht te ontplooien. Dit was niet alleen een gevolg van het feit, dat zijn medespe lers hem niet voldoende kenden en verstonden, maar moet ook daaraan worden toegeschreven, dat beide binnenspelers het tempo van den Middelburg- midvoor niet konden bijhouden. De beide vleugel spelers hadden goede momenten, doch konden evenmin het verdedigingstweetal van de Zwalu wen voor moeilijke problemen plaatsen. Het ee nige Zeeuwsche doelpunt in dezen wedstrijd, die met 81 werd verloren, kwam indirect van de beide spelers, Schrijver en Vogel, die in de voor hoede nog de beste krachten waren, hoewel de bal van den schoen van Dobbelair in 't net beland de. De andere schoten, die niet talrijk waren, konden keeper Odijk geen al te groote moeite veroorzaken. Een ander deel van het elftal, de middenlinie, faalde absoluut. Noch aanvallend, noch verdedigend hebben zij zich van een goede zijde doen kennen. Ben futloos spelletje werd over 't algemeen gespeeld. Wanneer er nog één van hen Belangstelling bij den voet balwedstrijd tusschen tus schen de Zwaluwen en het Zeeuwsche elftal. Een deel van de kijkers zag den wed strijd van een verheven standpunt. dat alles weer op niets uitliep.Slechts de backs met den keeper hebben zich eenigszins boven het„slecht 2e klasse spelletje" weten te verheffen. We we ten niet, wien van dit drietal we als den beste kunnen aanmerken. Zeker is, dat Hulst over een goeden doel- verdediger beschikt De eenige fout, die we hier zagen, was een te veel op één lijn staan der beide backs, terwijl de verdedi gers ook niet mogen vergeten, dat aan vallen nog steeds de beste verdedi ging is. Tegen den steeds door achterhoede en middenlinie der Zwaluwen opge- stuwden aanval waren zij ten slotte niet bestand. Geen Als een hoekschop genomen wordt. Een spelmomeni uit de match tusschen Zwaluwen en Zeeuwen op Zondag j.l.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18