Zeeuwsche Omroep Bie ons op t durp No. 27 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1931 543 Hallo! hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat een loodgieter uit de goot van het Oost-Indische huis viel, maar hel leven er afbracht omdat hij in het klimop bleef hangen. Algemeen wordt dit feit een wonderbaarlijk iets ge noemd, zegt onze berichtgever. Niet overdrijven, beste man. Uit den aard der zaak kan „klimop" zich nu eenmaal niet vereenigen met „val neer Men meldt ons uit Ooes, dat de openbare attracties, die de middenstanders gedurende de winkelweken het publiek aanboden, de menschen zoo boeiden, dat 's avonds geen winkelier 'n klant in zijn zaak zag. Uit Sint Jansteen schrijft men ons, dat daar ge durende dit jaar reeds voor de vierde maal een drie ling geboren is. Het musschengilde schijnt te over wegen, ook de ooievaars op de lijst van hinderlijke vogels te zetten. Foei! Men seint ons uit Philippine, dat de kommiezen dezer dagen een smokkelauto met twee manden (waarin 55 Belgische kippen) aan den haak geslagen hebben. Als dat 'n internationaal conflict wordt, wat zal dat dan een gekakel geven! Een kabeltelegram uit lerseke maakt met veel ophef gewag van 't succes eens lersekenaars, die met een zijner duiven, bij den laatst gehouden wedvlucht van Parkstone (Eng.) een eersten prijs, een geldprijs en den Scheldeprijs won. Wij zouden het heel wat kraniger gevonden hebben van dien lersekenaar, indien hij geheel alteen die' prijzen verdiend had. Uit Kruiningen meldt men ons, op een fantasie- ansichtkaart, dat de bestuursvergadering van de Bur gerwacht in het gemeente-huis bijeenkwam en tot commandant den veearts benoemde. Wij hopen niet, dat deze keuze in de toekomst tot paardemiddelen zal leiden! In het land van Cadzand heeft de vermaarde stoom tram weer eens slag geleverd tegen een ander voer tuig; ditmaal legen niemand minder dan een echte dorschmachine. De kamp was ditmaal voor het stoo- mend monster meer eervol, dan 't vorige gevecht met een kinderwagentje. Ook ditmaal geraakte de locomotief wel uit de rails maar zij smaakte toch de voldoening, dat de dorschmachine in de sloot tuimelde Het bemannen der locomotief met zeer zwaarlijvige machinisten, zou in de naaste toekomst misschien tot nog kraniger prestaties kunnen voeren. Twee groenteventers te Souburg reden op elkaar in. De een kwam met zijn wagen in het water langs den weg terecht, 'n Hevige ruzie was 't gevolg. Toch komt het meer voor, dat je door 'n concurrent van den wal in de sloot geholpen wordt. In Zeeuwsch-Vlaanderen houdt de politie zich ledig met het keeren van zigeuners benden. Van bemidde lingspogingen door „Vreemdelingenverkeer" hoorden wij nog niet. Tot de volgende week, dames en heeren Eenige „posters" en nieuwsgierigen wachten de werk- De politie begeleidt de werkwilligen huiswaarts, gevolgd door willigen op. enkele nieuwsgierigen, waarbij het niet altijd kalm verloopt. XVI Vorige weeke 'k 'et over den dokter. Nie da' 'k ies van de man zou willen zeggen, 'oor, wan 't is 'n beste vent, en 'ie doe vee goed. Mae ik zegge ik, dó je toch nie te vee mie je mot laeten doen; ze zouwen je glad in stikjes sniejen en wee in mekaere zetten. En dae e'k nie van terug. Mae 'k bin 't toch glad nie seens mie Flupse, den barbier. Die kwam lest bie m'n en ie zee: Pier, zee- 't 'n, 'k bin 'ebroken. Zó, zeg ik. 'ei jie 'n breuke? Net, zee 'um, mae da's 't ergste nie. 'k 'En zo'n breuk band 'ekocht van dien pastoor, je weet wè. En die 'elp goed. wore 't niel Mae noe mó je is dienken, noe èk 'n zeer been ök. E' móe menschen, Flupse, 'oe kom jie dae noe zó an zee ik. Dó weet ik ók nie, zee Flupse. Mae noe mó je is 'oren. Den dokter was vandaege bie m'n en die zee dat 't 'en d'r in most sniejen. Ik zegge ik: gin gedag van, ik laete nie mie ni'n eigen leurena jie sniejen wil, dan snie je mae in j'n eige pooten. Nou, toen wier 'n kwaed, en ie is weg'eloapen. Zó, zó, zee ik, jie bin toch ök 'n aorigen. Neent, glad nie, zee Flupse. Mae ik zegge nog tegen z'n, dokter, zeg ik, jie zó graeg sniejen wil, dan je mae slachter motten worren. En toen bin 'k nae dien dokter in Bergen op Zoom 'egaen, je weet wè, en dae kom ik noe net van terug. En die zee, da 'k 't 'er mae '11 bitje zalleve op most smaeren, en dat 'k noe 'edaen 'ok. Flupse, zee ik, ik bin 't nie mie je seens. 'n Dokter is 'n stedeerd man, en zó lang tie d'r bin, gae ik nie nae den wonderdokter. En 'k mó je zeggen, ik begriep ik dat nie. Ze loopen op 't durp allegaere nae dien wonderdokter, en onzen dokter is toch 'n bekwaem man. En de vrouwe is toch ók in 't zieken'uus 'ewist, toen ze d'r been 'ebroken 'eit, en 't is 't 'er goed be- kommen. En mien ök, wan dó been is 'n bitje stieve 'ebleven, en noe kan ze mien nie mi zó achter m'n vodden zitten, ee Verder 'k julder noe eigelijk niks te vertellen. Je mó nie dienken, dat dó meevalt, om elleke weeke zö'n brief te schrieven, wan je mó dienken, ik kan ik t'er nie alles in schrieven wa 'k wil. Om noe 's erg eerlijk te wezen, daevoe ék ök mae nie verder over Den 'Aog 'eschreven. Vleeweeke was de riddakteur bie m'n, en die zee: .Van 't Hof, zee-d-un, je mó mae nie mt over Den 'Aag schrieven, dó briengt de menschen mae in de ver- leidinge en verzoekingen. Ik zegge: Dae 'k noe nog glad nie an 'edocht, mae j' ei gliek en ik zó ik t'r nie mi over schrieven. Afijn. mae noe is 't bladje tóch awee vol, en 'k scheeë d'r uut. Tot kommende weeke PIER VAN T HOF Ter herdenking der feiten uit de jaren 1830—1832 werd ook te Vlissingen een korte plechtigheid gehouden bij de nog bestaande graven der toenmaals gesneuvelden. Door den heer R. Arntzenius, directeur van het Loodswezen, werd een rede uitgesproken bij en een krans gelegd op het graf van jhr. Lewe van Aduard. De verschillende autori teiten, die bij de plech tigheid aanwezig waren. Na de korte plechtigheid werden de graven der overi ge gesneuvelden, die alhier begraven liggen, bezocht. Jhr. Lewe van Aduard, klein zoon van den alhier begraven, gesneuvelden naamgenoot, be dankt voor de gebrachte hulde. De staking te Ooes. Nu al meer dan 3 weken geleden is er een staking uitgebroken op de orgel- fabriek „De Schelde" te Ooes, die het anders zoo rustige stadje eenigszins in het middelpunt der belangstelling heeft ge plaatst der provinciale bladen, we meenen te kunnen volstaan met eenige foto's van deze stakingsbeweging en ons van verder commentaar te kunnen onthouden. Een kijkje bij de fa briek, waar de werkwilligen door de politie worden opgewacht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19