- -^ieuws z> I I Zeeuwsche Omroep No. 28 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1931 563 Hallohallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Baarland, dat een Qoesche chauffeur het bestaan heeft om den strijd tegen een volwassen paard aan te binden. In volle vaart reed hij tegen het beest aan met zijn Mercedes. De auto, die 't won, bleef op den weg staan, terwijl het paard over een sloot werd.geslingerd. In Baariand is men hierover verbaasd. Wij deelen dat gevoelen niet. Het spreekt o.i. vanzelf, dat een twaalf-paardekrachts benzine-motor de baas blijft over'n één-paardekrachts havermotor met zweepstarter. Een Zeeuwsch krantenlezer deed ons zijn beklag. Vroeger gaf slechts één provinciaal blad het vervelende lijstje van de wekelijksche besmettelijke ziekten in Zeeland en tegenwoordig is de geheele pers tot die leelijke gewoonte overgegaan. Weinig aan te doen! 't Betreft hier immers iets besmettelijks 1 In Zeeuwsche astronomische kringen is een enorme beroering gekomen door het feit, dat een Middel- burgsche sterrekundige, met een voortreffelijken kijker, ontdekt heeft, dat het mannetje in de maan af en toe in Zeeuwsch costuum optreedt. Het ver schijnsel, dat eerst in twijfel werd getrokken, is nu ook door het Wetenschappelijk Genootschap erkend, zoodat iedereen het nu dient aan te nemen. Tot voor kort wist men geen verklaring voor dit bevreemdend voorval, deze week kwam echter een van de eminent- ste autoriteiten te Vlissingen op 't idee, dat er zoo veel bankiers uit onze provincie naar de maan gingen. Waarschijnlijk hebben die bedoeld mannetje in de kleeren gestoken. Onze plaatselijke medewerker te Schore seinde ons onder code, dat de schapenschurft onder de schapen van '11 landbouwer is uitgebroken. Wij vinden dit een nieuwtje, dat geen cent waard is. Onze actieve mede werker zal op belooning moeten wachten totdat hij niededeelen kan, dat bedoelde, onvoorname ziekte woedt onder de kanarie-vogels of boeren-nachtcgalen. Een ingezetene te Goes meldt ons, dat hij zich uitermate geërgerd heeft over de drukte, die er in de plaatselijke pers door 't museumbestuur gemaakt werd over de schenking van 'n ouden lepel. Wij herinneren dezen verstoorden burger aan het feit, dat opscheppen met '11 lepel dagelijks gebeurt. Uit Scherpenisse schreef men ons, dat 'n juffrouw, die tegen een telefoonpaal gereden is, zeer leelijk terecht kwam. Men verzocht ons een goed woord hieraan te wijden. Dit laatste Is ons onmogelijk. Wie connectie zoekt met de palen van de draadtelefoon heeft op geen medelij van den draadloozen omroep te rekenen. In Hansweert is een woedende melkoorlog uitge broken. De prijs per liter daalde in twee dagen tot een paar centen. De huismoeders durven desondanks niet hierom te lachen; ze vragen zichzelf af of zij misschien niet beter konden huilen omdat zij altijd te veel betaalden. Tot de volgende week, dames en heeren! Het stdje Tholen bezit een fraaie kerk die helaas door een ontsierende omgeving aan de Noordzijde weinig tot haar recht komt. Zou het b.v. geen aanbeveling ver dienen de steenhoopen en de overtollige booinen te verwijderen In elk geval zou dan het gezicht op de kerk heel wat mooier zijn. Het gebouw is het waard. De „angstige" spaarders lezen de per hullet i 11^ aangekondigde maatregelen bij de Nutsspaarbank. Als 't zomerseizoen ten einde raakt. Strandgezicht onder Valkenisse. Bij een „Krach" van een tweede bank te Vlissingen ontstond er een groote ongerustheid onder het publiek, dat als het ware de Nutsspaarbank met opvragen van geld bestormde. Op 17 en 18 September werd in hotel „Brittania' te Vlis singen het 83ste Ned. Landhuishoudkundig Congres ge houden, dat ook gedeeltelijk door Z. K. H. Prins Hen drik werd bijgewoond. Foto van het gezelschap voor hotel Brittania. Z. K. H. Prins Hendrik begroet de congressister.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19