No. 28 VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1931 547 bedoelen dat goed, want het is ons sympa thiek. Over 't algemeen leven wij, Neder landers, veel te veel in donkere, sombere achterkamers. We Ioopen eens een straatje om als het mooi weer is, maar daarbij blijft het. En soms zien we de straat niet meer dan hoogst noodzakelijk is. In Zeeuwsch-Vlaanderen is dat anders. Men beschouwt den weg er niet als een noodzakelijk kwaad, dat men nu eenmaal hebben moet, en dat gevaren en stof ople vert maar als een soort uitspannings plaats. Als het werk aan kant is, en het weer laat het maar eventjes toe, dan naar buiten. Stoelen voor de deur; pijp en breikous, en daar zitten ze, heele rijen van rustige burgers aan den wegGeen gegluur van achter horretjes, maar open en vrank en vrij. Hoe veel burenruzies zullen hierdoor worden ver meden Laten we ze niet probeeren te tellen. Maar zeker is het, dat dit langs- den-weg leven groote voordeeien heeft en de Vlaamsche gemoedelijkheid in de hand werkt. Bovendien, is het niet veel ge zonder Men breit er.Westdor/H') Men'stopt er.WestdorpeI'S Sommige gedeelten pan Zeewosch- Vlaanderen, zooals hier te Westdorpe, normen als het mare één straat, kilometers lang beboumd. Het Zeeuwseh-Vlaamsche leven langs den weg is schilderachtig. Zie de hoogwielige wagens, die de lange boomstammen voortsieepen. Zie de drift koeien, die kalm en genoeglijk naar de wei wandelt. Zie de burgers van Zeeuwsch-Vlaanderen, wielrenner of niet, maar aliemaal op hun velo, mèt of zonder kromgebogen stuur Sommige gedeelten van Zeeuwsch-Vlaanderen vormen als het ware één straat, kilometer-lange bebouwde wegen; huis na huis, met gezellige cafétjes er tusschen. Het Zeeuwsch-Vlaamsche leven is wel onge dwongen het is vroolijk, het is gemoedelijk. Het is het leven van menschen die den eenvoud liefhebben en hun werkzaamheden afwisselen met eenvoudige genoegens. Ja, wat daar niet ai te zien valt, langs de Zeeuwsch-Vlaamsche wegen. Maar dat te toonen, is beter aan den fotograaf toevertrouwd Z. Schilderijtjes langs den meg „Kaumende koeien".

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3