SPORT ZEEUWSCHE No. 29 VRIJDAG 2 OCTOBER 1931 581 uil dezen De „Zeelandia"-ploeg, welke Zondag j.l. tegen Vlissingen gelijk speelde, na met 2—4 te hebben achter gestaan. beslissend was voor 't Zeeuwsche kampioenschap, meegemaakt. Het Kloetingsche „Elto" bond den strijd aan tegen D.O.S. uit Middelburg. „Elto" won welverdiend met 31 en legde beslag op den zoo zeer begeerden titel. Vóór dezen strijd was de stand zoo, dat „Elto" twee verliespunten had en „D.O.S." drie. Door een gelijk spel was „D.O.S." dus reeds uitgeschakeld, zoodat „Elto" de beste kans had. Het ranglijstje vertelde ons zoo goed als niets omtrent het krachtsverschil, al stond „Elto" dan ook met één puntje meer bovenaan. en Vlissingen spelen gelijk (44).Spelmoment spannenden kamp voor het doel vanZeelandia. Zeelandia scoort den gelijkmaker in den wedstrijd tegen Vlissingen op Zondag jX „Elto" de kranige korfbalploeg van Kloetinge (Goes), won het kampioenschap der nazomer competitie van Zeeuwsche korfbal clubs. Niet een hooger aantal punten, doch een beter doelgemiddelde zou Zeelandia op de 2e plaats kunnen brengen. "V?. Spelmoment uit de korfbalraatch D.O.S.— met 3—1 door de kampioenen werd In den strijd zelf hebben zij evenwel duidelijk getoond de meerderen te zijn. In den aan vang ging de strijd gelijk op, doch spoedig moest D.O.S.' ver dediging alle zeilen bijzetten om den werkelijk goed spelenden „Elto" aanval te weerstaan. Meermalen had „Elto" pech en het was dan ook louter toeval, dat slechts éénmaal, althans voor de rust, de bal van den rand in de korf huppelde. De D.O.S.-verdediging was in het eerste half uur goed op dreef, doch kon tenslotte den geduchten aanval van „Elto", welke flinken steun van 't middenvak kreeg, niet weerstaan. Aan de andere zijde zagen we een te slappen D.O.S.-aanval, tegen een iets minder sterke verdediging dan die van de overzijde. Eenige opleving en een D.O.S.-doelpunt bracht de wisse ling bij den 20 stand. Er werd ito, welke beter gedoeld, doch aanvankelijk ook jew'onnen. sterk verdedigd door de Elto-men- schen. In het laatst ontstond hier eenige verslapping, welke een doelpunt kostte. Aan de andere zijde had het intusschen bij D.O.S. ook nog niet geboterd, zoodat ook daar weer een doelpunt viel. De wedstrijd gaf mooie momenten en.oogenblikken, waarin we konden constateeren, dat ook het korfbalspel niet ab soluut vrij is van ruwheid. Het hieronder volgend ranglijstje laat zien, dat D.O.S. waarschijnlijk op de derde plaats zal eindigen, daar een overwinning van Zeelandia op Volharding (lerseke) het meest waarschijnlijk Elto 8 7 I 14 57— 7 D.O.S. 8 5 1 2 11 26—17 Zeelandia I 7 4 1 2 9 35—16 Volharding 7 2 5 4 15—39 Zeelandia II 8 8 5—59 Nog één korfbalwedstrijd en de Zeeuwsche Korfbalcompetitie (zomer) zal weer ten einde zijn. Vóórdat we alle aandacht gaan besteden aan den weer reeds lustig rollenden voetbal, willen we eerst nog eens nagaan wat onze Zeeuwsche korfbalsters en hun mannelijke collega's gedurende het zomerseizoen hebben verricht. Het is een schrale bezetting, slechts vijf om het kampioenschap strijdende twaalftallen. Hierbij is ook nog een tweede team van Zeelandia (Hans- weert), zoodat we in Zeeland thans slechts vier in de competitie spelende vereenigingen hebben. Zeevaartschool en Vios ontbreken op het pro gramma. Het is voor de leiders van onze Zeeuw sche korfbalbeweging wel ontmoedigend te moeten constateeren, dat deze mooie tak van sport nog moet verliezen van haar toch reeds zoo geringe populariteit. Een korfbalkamp heeft niet het opwindende van een voetbalwedstrijd, doch er zijn ongetwijfeld momenten, dat de toeschouwers in bewondering moeten geraken voor het razend vlugge doorgeven van een bal, het zuiver werpen of rap tusschen twee tegenstanders doorschieten en in de vaart den bal meenemen. Vlugheid van bewegen, beheer- schen van de spieren en vlug in zich opnemen van den toestand zijn onmisbare hoedanigheden voor een goed korfbalspeler. Wij hebben den voorlaatsten wedstrijd, welke

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17