No. 31 VRIJDAG 16 OCTOBER 1931 617 fantelijk, en keek toen, met de anderen, verwon derd naar de groep menschen, die binnen kwamen Miss Vancourt, Mr. Floss, Mr. Layton en Mr. Coverdale. „Ik vrees, Mr. Gordon, dat ik tegen u zal moeten optreden," zei Mr. Floss. Coverdale kwam op hem toe. „Vancourtsmeekte hij, „kan je deze zaak niet ophelderen „Ik verzoek u hem niet Vancourt te noemen," zei Mr. Floss. „Er is geen enkel bewijs Transom viel hem in de rede: „Mr. Gordon, u hebt immers gezegd, dat u met m'n dochter zult trouwen „Ja," zei Jack. „Goed I" riep Transom. „U hebt het allemaal gehoord I En nu wil ik ook wel zeggen, dat dit de vermiste Sir John Vancourt is." Hij vertelde, dat hij in Australië tot een bende struikroovers had behoord, waarvan Denzil de aanvoerder was. Hij had buiten de hut op wacht gestaan en alles gehoord, wat Arthur Burton en Jack Gordon met elkaar gesproken hadden. „En déze meneer heette Arthur Burton, daar kan ik 'n eed op doen Ik kende hem dadelijk weer terug, toen ik hem hier zag." „Waarom hebt u dat dan niet dadelijk gezegd vroeg Mr. Floss. „Het waren mijn zaken niet maar nu wel nu Sir John met mijn dochter trouwt." „Neen!" riep Kate. „Hij trouwt niet met me! Ik wil niet." En ondanks de woede van haar vader bleef ze bij dit besluit. En toen Transom nu hoorde dat Mr. Gordon beschuldigd was van moord op Denzil, gaf hij als zijn meening te kennen, dat Gordon ook werkelijk de moordenaar was. Hij had Denzil nog voor hem gewaarschuwd. De verdenking werd nog sterker, toen Layton met den opzichter kwam, die het geweer, dat later van Gordon bleek te zijn, aan Kate had gegeven. „Ze zei, dat 't van Dick Reeve was, is niet Johnson?" De opzichter knikte onwillig. „Dan is er het feit dat hij dien avond verdwenen is zonder eenige reden," vervolgde Selby Layton. Hij zweeg opeens, want Esther schoof een eindje van hem vandaan, alsof hij haar beleedigd had. „Misschien kan Mr. Gordon de zaak uitleggen zei hij toen. „Ik heb niets uit te leggen," zei Jack kalm. „Er is toch niemand, die me zou gelooven." Esther kwam opeens naast hem staan met op geheven hoofd. „Jawel!" zei ze. „Ik geloof u. Ik durf er met mijn leven voor in te staan, dat u on schuldig bent Zij stak hem de hand toe en hij drukte die dank baar. Toen kwam Dick Reeve, bleek en met een verband om zijn hoofd, in gezelschap van een vreemden heer de kamer in. De laatste stelde zich voor als Bowler, van Scot land Yard. „Ik kom voor den moord," wendde hij zich tot Mr. Floss. „Deze man, Richard Reeve, heeft écu verklaring afgelegd in 't zie kenhuis. Ze hebben mij laten halen en zoodra hij er toe in staat was zijn we hierheen gereisd. Hij is ge tuige geweest van een moord, op Dinsdag, den zevenden van de vorige maand, bij een meertje, Hawk's Pool genaamd, gepleegd." Er volgde een opgewonden ge mompel en Selby Layton keek zegevierend rond. Nu de getuigenis van Dick Reeve en nog bij kwam, was Gordon zeker verloren. Maar de detective liep op hem toe: „Ik arresteer u in naam der wet, Selby Layton." „Met welk recht vroeg hij. De detective ging tusschen Selby en de deur staan en haalde eenige papieren uit den zakde over eenkomst tusschen Denzil en Layton, de vulpen met Selby Layton's initialen en de door Layton onderteekende chèque, welke op het lijk was gevonden. I ischkoopnrouw te Middelburg. Maar Selby Layton scheen onbewogen. „Ik ontken niet, dat die pen van mij is," zei hij. „De overledene heette Denzil Maykew. Hij was mijn zwager en vroeg me om hulp, niet voor den eersten keer, en u ziet, dat ik hem ook wilde helpen. Hij bekende, dat mijn vrouw dood was en die brief vervalscht en Toen klonk er opeens een kreet door de kamer en Miss Woods strekte de hand naar hem uit. „Dat is mijn man riep ze. De detective wist zich het eerst te herstellen van de toenemende ontzetting. „Blijft u bij uw verklaring, Reeve?" vroeg hij. „Ja. Ik zag hoe hij het deed en hij weet dat. Hij stookte me op om te zeggen, dat Mr. Gordon het had gedaan. Ik dacht toen, dat die met Kate was weggeloopen, maar nu weet ik beter. Hij heeft me het leven gered. Ik heb gezien, dat Mr. Layton sloeg met 't geweer en dat hij het lijk in 't meertje heeft gegooid." Jack liep op Esther toe en bracht haar naar buiten. Willoos liet ze zich leiden en hij trok haar arm door den zijnen om haar te ondersteunen. „Zeg maar niets," zei hij heesch.... „Ik breng u naar de Towers. U kunt doen wat u wilt, gaan waar u wilt. Arm kind." De zacht gefluisterde woorden waren zóó vol teederheid en medelijden,,dat Esther's laatste kracht er door gebroken werd. Met een lichten kreet viel ze bewusteloos in de armen van Jack, die haar voor zichtig naar huis droeg. En intusschen werd Selby Layton naar de ge vangenis geleid. EEN EN TWINTIGSTE HOOFDSTUK Zeeruimen tijd later zaten Sir John Vancourt, Lord Fanworth en Harry Coverdale aan 't ont bijt in Vancourt Towers. Ze zouden samen gaan jagen. „Het geheim van Vancourt Towers," zooals het in de dagbladen werd genoemd, was reeds lang opgehelderd en iedereen kende de geschiedenis van Jack's zelfopoffering en Selby Layton's slechtheid. Iedereen had er zich over verheugd, toen Jack zijn erfgoed in bezit nam, maar of schoon hij de meest populaire man was uit heel den omtrek, voelde hij zich toch niet gelukkig. Jack kon Esther niet vergeten en voortdurend kwelde hem de gedachte, dat zij, in het saaie Islington, weer haar brood verdiende met piano lessen, terwijl hij hier omgeven was door alle weelde. Jack had niet getracht eenigen invloed op haar uit te oefenen. Geduldig wachtte hij tot ze haar gekwetsten trots overwonnen had, want hij wist dat dit zijn eenige kans was. Het wachten viel hem niet gemakkelijk. Eeni ge keeren had hij naar Miss Worcester geschreven om haar bemiddeling in te roepen, maar in brieven vol jammerklachten schreef ze, dat Esther voor geen rede vatbaar scheen. Jack werkte hard. Hij liet nieuwe huizen bou wen voor zijn ondergeschikten, hij schafte zich de nieuwste machines aan voor zijn boerderij, hij legde den onzaligen poel droog, die in een vrucht bare weide werd herschapen. Hij richtte vereeni- gingen op voor zijn werklieden, bouwde scholen, liet de kerk restaureeren kortom, hij deed zoo veel goed als hij kon. Ook voor de Transoms, voor Miss Woods zooals zij zich bleef noemen en voor Dick Reeve had hij gezorgd. Dien ochtend had hij een brief ontvangen uit Australië van Miss Woods, dien hij Coverdale liet lezen. Zij schreef, dat Dick Reeve geheel veranderd was, hard werkte op zijn ranch en wel spoedig met Kate zou trouwen, die het evenals haar vader uitstekend maakte. Mordy Jane had ook geschrevenzij en haar vader hadden juist het nieuwe huis betrokken, dat Jack hun gegeven had en alles was „reuze." „Je hebt er slag van, je vrienden gelukkig te maken," zei Coverdale. „Alleen maar jammer, dat ze jou ook niet gelukkig kunnen maken." „O, mij gaat 't best," zei Jack luchtig. Dien dag kwam gedurende de jacht Jack's paard te vallen en hij bleef bewusteloos liggen. Coverdale haalde terstond een dokter, die het geval zeer ernstig inzag. Toen Jack later weer bijkwam vroeg hij „Co verdale, denk je dat Esther komen zou als jij 't haar vroeg Ik zou haar graag goeden dag wil len zeggen eer ik heenga." Maar Coverdale had Esther reeds getelegra feerd en even later stond ze voor zijn bed. De dokter had haar gezegd: „Als we hem er maar toe konden brengen om voor zijn leven te vechten, dan was hij gered En die woorden klonken nog in haar ooren na. „Esther I" fluisterde hijBlijf je nu bij me „Als jij ook blijft," zei ze. „Meen je dat „Ja." „Dan neem ik het aan Maar je moet het beze gelen, Esther Zij boog zich over hem heen en kuste hem. Jack herstelde en hij hield haar aan haar be lofte. Zij regeert nu weer op Vancourt Towers naast hem.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 13