VROUWENLEVEN QyVfiddag en CAvond 620 VRIJDAG 16 OCTOBER 1931 No. 31 Elegant jafmnnetje nan cre/ie de chine imprimé met half lange moumen. Zwartvilten hoedje. VOOR De Parijsche couturiers hebben ditmaal bizon der veel werk gemaakt van'n soort tusschen- ding een elegant namiddagtoilet, dat ook voor feestelijke avonden kan dienen, en het is juist dit tusschentoilet, dat buitengewoon in den smaak schijnt te vallen. Het is eenvoudiger van allure dan het avondtoilet, en ofschoon het tusschen avondtoiletten heelemaal niet misplaatst is, kan het ook overdag gedragen worden waarom het gretig aanvaard wordt door allen, voor wie 'n avond toilet zonder meer, dat zij slechts een heel enkele maal zouden kunnen dragen, te kostbaar is. Het elegante namiddagtoilet cocktailtoilet gedoopt voorziet dus in een behoefte van velen. Het is niet zóó lang als de avondjapon, het heeft half lange mouwen, ofwel lange mouwen, welke dan echter op min of meer opvallende wijze zijn gegarneerd. Er is trouwens den laatsten tijd zeer veel werk gemaakt van de mouwen en een toilet van 'n vorig seizoen kan al 'n aardig modern tintje krijgen alleen door 'n verandering van deze onder deden wat weinig moeilijkheden zal opleveren Ook het tweede model van zwart velours trans parant heeft een sterk contrasteerende mouwen- garneering. Venetiaansche kant zooals die, welke voor het vest diende, versiert ook de mouwen van dit elegante toilet, die ook nog een rand hebben van skunks. Een schootje, zooals dat van deze en de vorige afbeelding, wordt bij sommige der nieuwste toi letten aan den achterkant bijeen gedrapeerd op een wijze, die aan de ouderwetsche queue de Paris herinnert. Ook wordt een dergelijk effect wel eens bereikt door een grooten strik of door volants, welke, van voren en opzij tamelijk sluik hangend, aan den achterkant hooger worden aangezet en daar verder en met meerdere ruimte over elkaar heen vallen. Er zijn bij de Parijsche modeontwerpers twee verschillende stroomingen merkbaareen terug keer tot het empire-tijdperk in allerlei kleine de tails en daarnaast een geraffineerde eenvoud, waar bij soepele stoffen, schuin geknipt, om het lichaam worden gedrapeerd, dat ze omsluiten als een fott- draal met daarom heen de golvende lijnen van vleugelmouwen en wijd uitwaaierende godets. Na tuurlijk zijn déze toiletten enkel en alleen geschikt voor de zeer slanke figuren. Het namiddagtoiletje van onze derde afbeel ding, in bontkleurig crêpe de chine imprimé, werd ontworpen door Maggy Rouff. Bij de half lange mouwen van dit toilet worden lange hand schoenen gedragen. De zwart vilten hoed, die het geheel completeert, is van Agnès. PAULA DEROSE. daar 'n afstekende garneering van de mou wen en zelfs geheele ondermouwen van garneerings-materiaal tot de nieuwste snuf jes behooren. Een voorbeeld daarvan zijn de mouwen der toiletten van onze eerste twee afbeel dingen. Het eerste toilet, ontworpen door Suzanne Dubin, in zwart crêpe romain, Zmart oelours transparant noemde hel materiaal Dan dit toilet, gegarneerd met Venetiaansche kant en met skunks. .Namiddagtoilet nan zmart crêpe romain met ondermouwen oan wil crêpe. heeft ondermouwen van wit crêpe romain, zig-zagvormig aangezet. Deze namiddag japon van schijnbaren eenvoud is, met zijn sierlijk ingerimpelde taille, met den ronden kraag, welke één is met het voorpand, met het cloche-vormige heupstuk en de inge zette godets van den rok, inderdaad zeer bewerkelijk 1

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16