No. 31 VRIJDAG 16 OCTOBER 1931 62) Een schot over het Walcherensche doel. Kiekje uit den wedstrijd Walcheren- Zeelandia, welke met 2—0 door de bezoekers werd gewonnen. i Me elftal van Walcheren verloor Zondag met 0—2 van Zeelandia, de gedegradeerde 2e-klasser. T7 en nieuwe plaatselijke ontmoeting, n.l. die tus- schen Walcheren en Zeelandia. Vorige jaren, toen Middelburg nog twee 2e klassers rijk was, kregen we elk seizoen een tweetal ontmoetingen tusschen „Zeelandia" en „Middelburg" te ver werken, welke meestal meer spannend dan fraai waren. Het is in de 3e klasse al niet beter, tenmin- sie fraai was de wedstrijd WalcherenZeelandia doen. Wij zouden zeggen, dat er geen beter middel is, dan al zijn technische en tactische voetbalcapaciteiten zoo veel mogelijk te ontplooien en zoo doende door „spel" zijn meer derheid te toonen. De voetbal lers doen het door een over matig en ongeoorloofd gebruik van hun lichaamskracht. De bal is veelal bijzaak, de tegen stander wegwerken, en dat op de minst zachtzinnige wijze, hoofdzaak. Dat zij toch be denken, dat noch hun club, noch het voetbalspel door een zoodanig optreden gebaat is. *n Gezonde, eerlijke rivaliteit is goed, doch het ten toon spreiden van een animositeit als in deze peling van „Walcheren" voorzien, doch naast een tamelijk goed verdedigen van keeper en backs, trouw gesteund door de halflinie, speelde de Z.- aanval zoo onvoldoende, dat van doelpunten niets kwam. Zoo kwamen de voorzetten van den links buiten b.v. steeds te hard en te hoog voor doel.- De rechtsbuiten had deze ballen goed kunnen op vangen, als hij zijn lijn gehouden had en niet zoo ver naar binnen was geloopen. Aan de andere zijde kreeg de Walcheren-aanvai nog minder kans. De leeftijd speelt in de Walcheren-gelederen ook een groote rol. Deze oude rotten hebben handige trucs, doch wanneer zij een duel verliezen is van herstellen geen sprake meer. Wat Walcheren verrichtte, was dan ook hoofdzakelijk distructief werk en dat was noodzakelijk om een al te groote nederlaag te voorkomen. „Zeelandia" toonde niet haar volle kracht, maar werd hier niet bewezen de wel eens verkondigde stelling, dat men niet beter speelt, dan een tegenstander het wil plaatselijke kampen keuren wij ten sterkste af. Dit schijnt evenwel in een plaatselijken wedstrijd niet anders te kunnen, en Middelburg staat hierin niet alleen, want zelden zagen wij een verslag van een dergelijken wedstrijd ook 'in andere plaatsen, waarin van hoogstaand spel gesproken werd. Zooals gezegd, het was j.l. Zondag allesbehalve fraai. Er werd gesjouwd, gezwoegd, maar in ver keerde richting. Armen werden evenveel gebruikt als beenen. Men duwde en trapte maar raak en van mooi spel kwam niets. Scheidsrechter Maure had dan ook geen gemakkelijke taak. Wij zouden zijn wijze van optreden niet gaarne verdedigen. De strafschop en het uit het veld zenden van twee spelers waren o. i. zeer zwakke momenten in zijn leiding, waar hij de lijntjes strakker aanhaal de dan wij noodzakelijk achtten. Toch mogen wij hiervan niet te veel zeg gen, want ongetwijfeld was het moeilijk. Over het spel kunnen we kort zijn, want bijzonders is er niet veel te vermelden. Zeelandia was sterker en drukte dit uit in een 2O-overwinning, fwaar- bij één punt uit een straf schop. Haar spel was echter zeer onproductief en dat, terwijl de midden linie steeds achter de voorhoede zat. Men zou zoodoende een overrom- De voetbalwedstrijd Middelburg? 2— Hulst (2—3). De verdediging van Hulst *\weert zich. Walcheren op eigen grond door Zeelandia geklopt (0—2) Spelmoment in de buurt van het doel der thuisclub. geenszins, terwijl we evenmin veel spannende momenten hebben kun nen ontdekken. Wij be grijpen eigenlijk de voet baliers niet erg goed. Zij doen alles, wat zij kunnen om zich de meerdere van de plaatselijke rivalen te toonen en dat is begrij pelijk en zeker niet af te keuren. Wel is af te keuren, de wijze, waarop zij dit meenen te moeten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17