Zeeuwsche Omroep No. 31 VRIJDAG 16 OCTOBER 1931 623 Te Terneuzen werd op Woensdag 7 October de markt feestelijk heropend op initiatief van de winkeliersvereniging „Klimop" met medewerking van gemeentebestuur en V.V.V. te Terneuzen. Na officieele ontvangst ten Raadhuize poseerden de genoodigden voor ons. De vereeniging „Klimop" recipieerde in „Ons Huis", waar ook een afbeelding was tentoongesteld van het op initiatief van den actieven voorzitter van den Bruele op te richten monument Hallo! hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Goes, dat de gestrenge kanton rechter een melkboer veroordeelde wegens het „ver strekken van melk anders dan door een kraan". Vruchteloos voerde de veroordeelde aan, dat zijn koeien dat ook deden. Uit dezelfde plaats telegrafeerde men ons, dat tijdens een marktconcert der fanfare een ietwat doove dame toornig aan haar dienstbode vroeg, of zij alweer ver geten had de katten melk te geven. Twaalf Zeeuwsche huisvrouwen zijn gedurende de laatste dagen tijdens de schoonmaak van de trap ge tuimeld en met gebroken ledematen naar diverse ziekenhuizen vervoerd. De zeep- en borstelfabrieken zijn voornemens, in onze provincie een monument op te richten voor deze in de uitoefening van haar duren plicht gevallen heldinnen. Een kantonrechter in Zeeuwsch-V'aanderen raadde ieder in de provinciale pers aan om, alvorens in relatie te treden met de Amsterdamsche kleermakers Citroen en Salomon en Co., zich eerst tot hem om inlichtingen te wenden. De snit en de stof van de rechterlijke toga zijn be paald niet aan te duiden met de omschrijving dat zij aan redelijke eischen voldoen. Maar waarom, wat drommel, koopt onze Justitie ook niet bij den van ouds gerenommeerden Kleinen Dias Het protest der Zwitsersche regeering tegen de on eerlijke concurrentie van de wegenaanleggers, die tus- schen Aardenburg en St. Kruis een soort berglandschap aan 't fabriceeren waren, heeft geholpen. De hoogste autoriteiten in onze provincie hebben er 'n stokje voor gestoken. Bepaald jammer voor de eeuwige sneeuw, die op de hoogste gedeelten van het rijwiel pad reeds gevallen was en voor de eerste Edelweisz- spruitjes in de valleien. De jodelcursus voor het land volk wordt gestaakt en de Alpen mutsfilialen zal men sluiten. Uit Middelburg seinde men ons, dat de sprei, ver loot ten bate van de Zeeuwsche diakonesseninrichting, gevallen is op no. 175. Dat is een raar geval. Onzes inziens hoort zoo'n voorwerp op een ledikant te liggen. Te Kapelle is een handboogschutterij opgericht. Een bierbrouwerij uit den omtrek had 'n prachtigen wissel beker beschikbaar gesteld. Zoo'n onderneming weet maar al te goed, waar aangeschotenen behoefte aan hebben. Een Zeeuwsch deurwaarder werd deze week, ter gelegenheid van een ambtsjubileetje, begiftigd met een gouden horloge. Hij legde het natuurlijk direct aan den ketting! Het 's-Gravenpoldersche tapverbod heeft ook veel animo gedood onder de plaatselijke muziekkorpsen, die juist bezig waren met het instudeeren van de Russische tap-toe. Gelukkig heeft de burgemeester zich hun lot en dat van de dorstigen aangetrokken en beroep aangeteekend bij de Kroon. Hier is nu verder niets aanwezig waarom wij sluiten tot de volgende week. Tot weerziens, dames en heeren H<:t museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes werd op Woensdag 7 October officieel geopend. Officieel genoodigden voor het gebouw, het z. g. Gothische Huis te Goes, waar het museum is ondergebracht. Zijn Excellentie de Commissaris der Koningin, die de officieele opening verrichtte en de heer Pilaar, voorz. van het oudheidk. genootschap be wonderen temidden van eenige Zeeuw sche burgemeesters en wethouders de schilderijen van het museum. De afdeeling Vlissingen van den Alge- meenen Nederlandschen Metaalbewerkers- bond vierde haar 25-jarig bestaan op Zater dag 10 October. Foto van het bestuur. Overzicht van de heropende markt,waar een25-tal kramen waren opgeslagen en die,ondanks het minder goede weer,druk werd bezocht

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19