No. 31 VRIJDAG 16 OCTOBER 1931 607 liust op den oerkenningstncht. een iets te leeren. Als zoo danig bereidt de jeugd beweging den jongen menseh voor op 't prac- tisclie leven, waarin hij binnen korten tijd zijn intrede zal doen. In Zeeland begint de jeugdbeweging de laatste jaren ook tot bloei te ko men. Ook de meer moder ne jeugdvereenigingen op het gebied van geheel onthouding, vredeswerk e.a. dringen hier door. Natuurlijk 't allereerst in de steden. Het plat teland heeft er minder behoefte aan, hoewel ook daar jeugdvereenigingen ontstaan. Dat de jeugd ook in derdaad practisch werk In ile jeugdnereenigingen komt nun de sport een belangrijke plaats toe. llier ziet u de jonge leden nan C. K. W. O. uitrukken. Vlugoefeningen. zelfstandig kan doen, blijkt uit de stevige pro paganda, die zij op verschillend gebied met suc ces voert. Ook de jeugdherberg is haar eigen werk. Hier werken jonge menschen aan de totstandkoming van eenvoudige verblijven, die tijdens de vacanties dienst kunnen doen als jeugdhotel. In Zeeland is momenteel alleen nog te Vlissingen zoo'n instel ling. Mogen andere spoedig volgen. Over het algemeen houdt de oudere generatie zich te veel afzijdig van het jeugdwerk. Zij is niet meer zoo vol idealen en gelooft het wel. Maar laat zij bedenken, dat wij de jeugd een kans moeten geven, haar idealen te verwezenlijken. Dit is de moreele taak van de ouderen. Het is mogelijk, dat degenen, die na ons komen, datgene bereiken, wat ons mislukte. Alleen al omdat de jeugd in meer gelukkige omstandigheden kan werken. Maar de zedelijke en financieele steun der ouderen is hard noodig. En daarom trachte een ieder in eigen om geving het jeugdwerk, waarmee hij sympathiseert, met raad en daad te steunen 1 Z. lol ik' oudste normen nun jeugil- orgunisatie behoort ongelinijfeld tie pudninderij. die ook in Zee land goed stunt aangeschreven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3