enaam DIE ZICH SCHUIL HIELD ffig 'Srf q Zoo ging Esther naar het hooifeest. Eenvoudig gekleed werkte ze daar mee met de anderen zij zat bij het avondeten aan het hoofd van de tafel, waar de arbeiders haar toejuichten en toen volgens oud gebruik het mooiste meisje op den laatsten wagen hooi zou stappen, tilde Jack haar daar boven op. De wagen was echter slecht geladen. Esther wankelde en viel en werd door Jack in zijn armen opgevangen. In dat oogenblik verloor hij zijn zelfbeheersching en kuste haar. Esther voelde zich doortintelen van een vreemd geluk, maar ze streed daartegen uit alle macht en met een ijskoud gebaar liep ze van hem weg. Toen besloot Jack heen te gaan van Vancourt Towers en bij het afscheid, waar bij zij zich koel en trotsch toonde, gaf hij haar zijn hond Bob, dien ze met zich meenam naar haar kamer. Later, toen de kamenier haar vertelde, dat ze mr. Gordon met Kate had gezien en er uit eigen fantasie bijvoegde, dat die twee verloofd waren, beval ze Marie den hond te laten opsluiten en een zaam en ongelukkig bleef Esther alleen in haar kamer. Den volgenden avond maakte Jack, ge wapend met zijn geweer, nog. eens voor 't laatst de ronde door het bosch. Hij ontmoette Kate, die hem ontsteld vroeg, of hem iets scheelde, omdat hij er zoo slecht uitzag. Later, toen Jack een bloe denden haas in een strik gevangen had, wiens gebroken poot hij gespalkt had, zag hij Kate weer, juist toen hij terugkeerde uit het bosch, waar hij den haas weer had vrij gelaten. Kate, die toevallig een gesprek had opgevangen tusschen haar vader en een ongunstig uitziend individu, dat verklaard had, Gordon te zullen vermoorden, als hij 'm tegen kwam, vreesde voor zijn leven en hevig was haar schrik, toen ze Jack's handen zag. Jack wist haar slechts met moeite gerust te stellen en ging toen naar huis om de portefeuille, die hij in Londen gevonden had, en die hij niet wilde meenemen, te verbergen onder een haard steen. Toen vertrok hij, na een kort afscheid van Mrs. Martin. Hij vergat te zeggen, dat hij zijn geweer in 't bosch had laten staan. Dien middag had Esther een rijtoertje gemaakt met Selby Layton. Hij was even uitgestapt, om wat bloemen voor haar te plukken, toen hij opeens, tot zijn grooten schrik, tegenover Denzil stond. Juist dien dag was hij erin geslaagd, zich meer dan ooit in Esther's gunst in te dringen. Wetende, dat Jack Gordon toch in elk geval voor haar verloren was, vroeg zij zich af, waarom zij, indien zij toch trouwen moest, niet even goed met Selby Layton van wiens liefde zij overtuigd was, zou kunnen trouwen als met een ander en zij had hem eenige hoop gegeven. En nu was daar Denzil opeens verschenen. Haastig sprak Selby met hem af, dat hij hem dien avond om 10 uur zou ontmoeten aan het booten huisje bij Hawk's Pool. Denzil, die in het dorp Transom ontmoet had, Transom, vroeger in Australië lid van de roovers- bende, waarvan Denzil de aanvoerder was geweest en die van hem gehoord had, dat ook Gordon hier woonde, voelde zich niet bizonder op zijn gemak op deze eenzame plek. „Ben je daar eindelijk?" riep hij woest, toen Selby Layton kwam. Layton had vlak bij, tegen een boom, 'n geweer zien staan en ongerust had hij het bekeken. „Ik heb niet veel tijd," zei hij. „Ik moet aanstonds weer weg. Wat moet je van me „Geld." „Ik heb je pas honderd pond gegeven." „Die heb ik niet meer. Je hoeft daar niet langer over te kletsen. Ik weet best wat je in 't schild voert, want ik heb je vanmiddag met dat meisje gezien, en als je me niet geeft, wat ik hebben wil, ga ik naar haar toe en ik zeg, wie je bent." „En als ik zeg, dat je liegt Wie zou ze dan eer gelooven, jou of mij „Je vergeet, dat ik je trouwacte heb." „Die staat niet opniijnnaam en Madge is dood." DOOR CHARLES GARVICE „Mis mannetje 1 Madge is springlevend. In 'n halven dag tijds kan ik m'n zuster hier brengen en dan kan zij zelf aan miss Vancourt vertellen, dat je onder een valschen naam met haar getrouwd bent en dat je haar later in den steek gelaten hebt." „Bewijzen!" eischte Layton. Denzil haalde een brief uit zijn zak en een portret van 'n vulgair opgedirkte vrouw. „Hier, kijk, is ze dat of is ze dat niet En hier heb je haar brief, nog geen maand oud. Je kent haar schrift even goed als ik." Layton huiverde. „Je moet niet denken, dat ik miss Vancourt wil bedriegen," zei hij. „Nu ik weet, dat die arme Madge nog leeft „Klets niet, vent. Ik ken jou door en door. Je denkt er niet aan om dat zaakje op te geven en dat hoeft ook niet. Madge heeft in de krant gelezen, dat „Adolphus Robinson" dood is. Iemand heeft haar die krant gestuurd. Dat was 'n handig stukje van je, Selby 1 Nieand weet er iets van, dat jij en ik en ik zal m'n mond wel houden, als ik er genoeg mee verdienen kan. Niemand weet ook, dat ik hier ben. In „De zwarte Kraai", waar ik gelogeerd heb, denken ze, dat ik naar Londen ben." „Hoeveel moet je hebben „Duizend pond nu dadelijk en verder vijf hon derd pond per jaar. Dan kan ik in elk geval leven." Layton moest ten slotte wel toegeven. Hij haalde zijn cheque-boek te voorschijn en 'n vulpen, schreef de cheque en Denzil stak haar in zijn zak. „Nou nog 'n stukje over die vijfhonderd pond per jaar," zei hij. „Ik zal 't zelf wel opschrijven. Geef mij de pen even." Hij knielde neer en schreef met het papier op zijn knie, terwijl hij hardop de woorden zei „Ik, Selby Layton, verklaar aan Denzil May, de som van vijfhonderd pond per jaar te zullen betalen voor bewezen diensten. Hoe vind je 't, Selby. Niet kwaad, hè Hij lachte triomfantelijk. „Verdorie, ik had er vijfduizend van moeten ma ken 1" Selby vond zijn lach onverdraaglijk. Hij bukte zich en zocht tot zijn hand het geweer omklemde. Toen mompelde hij zenuwachtig: „Je hebt nog vergeten erbij te zetten zoo lang ik leef." „Dat 's waar. Zoo lang ik leef" Toen Denzil bukte om de woorden neer te schrijven, stond Selby op, zwaaide het geweer en bracht de kolf met kracht neer op het hoofd van den knielenden man. Denzil viel voorover met een wilden schreeuw. Layton hief nogmaals het geweer op en sloeg uit alle macht en Denzil viel neer als eeii blok hout. Toen Selby Layton besefte, dat hij Denzil had vermoord, stond hij daar verlamd door ontzetting- Maar langzamerhand kwam de gedachte bij hem boven, dat hij nu, verlost van zijn kwelgeest, vrij was. Niemand wist, dat Denzil hierheen gekomen was en niemand wist, dat hij hem kende. Als hij dus maar het lijk verbergen kon, zou het gebeurde nooit aan het licht kunnen komen. Hij keek naar het bootenhuisje en opeens had hij een plan. Hij sleepte het lijk tot aan den rand van den poel toen ging hij naar het bootenhuisje en al spoedig vond hij, wat hij zocht. Er lag een tamelijk zwaar anker aan een verroesten ketting. Dien wikkelde hij om 't lijk heen, bevestigde dat toen met een touw aan een der roeibootjes en roeide naar 't midden van den poel. Hij durfde nauwelijks te kijken naar het lijk van Denzil, dat spookachtig achter hem aan dreef en met opeengeklemde tanden sneed hij het touw door. Het lijk zonk onmiddel lijk in de diepte en Layton roeide terug naar het bootenhuis en zette de boot daar weer neer zooals hij ze gevonden had. Toen bedacht hij, dat Denzil's pet daar nog lag en 't geweer. De pet begroef hij tusschen de varens en het geweer, zette hij weer neer, zooals hij het gevonden had. Dien nacht kon hij niet slapen (Sloi) en met schrik bedacht hij, dat het door Denzil geschreven stuk met zijn «vulpen nog op de plek van de misdaad waren achter gebleven. Vroeg in den ochtend "ging hij terug om ze te zoeken, doch kon niets vinden. Later aan tafel vertelde Esther van een brief over Hawk's Pool. Op aanraden van Gordon had ze het brakke water laten onderzoeken en nu werd haar geadviseerd den poel, die schadelijk was voor de gezondheid, te laten dempen. Selby Layton hoorde dit met ontzetting en tracht te aan te toonen, dat hiermee het meest romantische gedeelte van het park zou worden verwoest. Kate hoorde met schrik, dat mr. Gordon was heengegaan. Zij herinnerde zich nog duidelijk 't gesprek tusschen haar vader en den ongunstig uitzienden vreemdeling ze had Gordon met een geweer het bosch zien ingaan, waar hij met bebloede handen en zonder geweer weer vandaan gekomen was en nu vreesde zij, dat hij den man, bij een on verwachte ontmoeting, had gedood, temeer daar ze toevallig hoorde, dat Denzil niet, zooals hij gezegd had te zullen doen, met den trein naar Lon den was vertrokken dien avond. Zij besloot alles te doen om geheim te houden wat zij wist en toen zij den jachtopziener, die Jack's geweer in het bosch gevonden had, ontmoette, verklaarde zij, dat dit van Dick Reeve was. Zij nam het van hem over en gooide het later in den put achter haar huisje. Jack ging naar Londen, vond daar werk in de haven en zocht zijn vroeger kosthuis op bij den ouden Jacob, wiens dochter, Mordy Jane in huis den schepter zwaaide. Zijn oude kamer was nu echter verhuurd aan een zekere miss Woods, die zeer geheimzinnig leefde, maar er was toch nog 'n ander kamertje, dat door Jack betrokken werd. Op zekeren avond zou miss Woods, die als ge woonlijk laat thuis kwam, van de trap gevallen zijn als Jack haar niet geholpen had. Sedert groette ze hem steeds vriendelijk doch schuw als ze hem voorbij kwam. Jack zag op een zijner avondwandelingen een meisje bij de leuning van een brug staan en door haar eigenaardige houding kwam de vrees bij hem op, dat ze zich van het leven wilde beroóven. Hij schoot toe om haar te helpen, toen hij haar wanke len zag en tot zijn groote verbazing herkende hij Kate Transom. Haastig verklaarde zij, dat ze naar Londen was gekomen om hem te zoeken, dat ze vele dagen tevergeefs gezocht had en nu zonder geld of onderkomen was. Meer kon Jack niet uit haar krijgen dan de waarschuwing, dat hij voor zichtig moest wezen. Toen Kate weer flauw viel, bracht hij haar naar zijn dichtbij gelegen woning, waar hij haar, daar Mordy Jane en haar vader reeds naar bed waren, toevertrouwde aan de zorgen van miss Woods. Intusschen had het vertrek van Kate, die een kort briefje voor haar vader had achtergelaten, groote beroering teweeg gebracht. Daar Jack Gordon ook plotseling verdwenen was, bracht men haar vertrek in verband met het zijne. Toen Esther van het geval hoorde, voelde zij zich onge lukkiger dan ooit, en Selby Layton, haar onrust ziende, bood edelmoedig aan, het meisje te gaan zoeken. Hij zocht eerst nog den ouden Transom op, en beloofde hem Kate weer te zullen terugbrengen. „Dat hoeft niet," zei Transom, met een listige uitdrukking op zijn gezicht, ,,als u haar vindt bij mr. Gordon, zeg dan, dan hij met haar trouwen moet." Toen Selby Layton weg was, wandelde Esther met kleine Nettie naar het huisje waar Jack ge woond had. Er waren daar werklui bezig geweest en om te laten zien, hoe sterk ze was, tilde Nettie den haardsteen op, waaronder Esther toen het trommeltje vond met de portefeuille erin, die Jack daar verborgen had. Esther wist niet wat ze van deze vondst denken moest en nam ze mee naar huis

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 8