'§m3m No. 21 VRIJDAG 23 OCTOBER 1931 485 Bijzondere tegenstel lingen vindt men wel in Westelijk Schouwen. Aan de eene zijde de zee, aan de andere het land. Hier de onvruchtbare maar mooie duinen, dadr de eentonige maar vrucht bare kleigronden. In de duinstreek ruige be groeiing, in de kleistreek vlakheid. In Haamstede een mo dern hotel met alle com fort op een landweg een eenvoudig herbergje met horretjes voor de ramen. Een ouderwetscheboeren- wagen, maar daarboven het zegevierend vliegtuig van de K.L.M. En is er nog niet veel meer op te noemen Hier draait men slechts aan een kraan en het water stroomt daar echter put men nog uit den bak of beweegt men met kracht den pompzwengel. Dit huis heeft electrisch licht, dat met een handomdraai te voorschijn kan worden geroepen, dat echter staat nog in den warmen schijn van het ouder- wetsche petroleumlicht. Overal tegenstellingen. Duindorpen en kleidor pen, boeren en burgers, boerderijen en woonhui zen. De oude en de nieuwe tijd wonderlijk dooreen gemengd. Ja, dit alles komt op Westelijk Schouwen wel bijzonder tot uiting. Zelfs al zijn de tegenstellingen ook overal te vinden. Wortelen ze niet het diepst in het hart van den mensch Da<1r heer- schen goed en kwaad, vreugde en verdriet alle mogelijke positieve en negatieve eigenschappen. Daar bestaat ook het een slechts krachtens de af wezigheid van het andere. Zijn we een beetje aan het preeken geslagen Nu, dat hindert niet. Het is najaar, de blaren vallen, en de winter staat voor de deur. Een winter van zorgen en moei lijkheden, dien wij slechts strijden de zullen kunnen door komen. Reden te meer, om te speuren naar de zonzijde van het leven om de schaduw zijde ervan te kunnen verdra gen! B. Hier onvruchtbare duin en IIIuamsiedc duur di eentonigemaar vruchtbare klei gronden Kerk memo -- t»l nut men no uit den hak I r duw tiet Hier draait men slechts aan een kraan en 'l ma/er stroomt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 5