Met Shaede Sad UMactenmm %en dax mooióta puntjes in Abcoude No. 22 VRIJDAG 30 OCTOBER 1931 523 niemand ooit vermoed had, dat "Dr. Anne Fernaldo ze zou kunnen bezitten EINDE. Nog veertien dagen woedde de epidemie, toen was ze over haar hoogste punt heen, begon af te ne men en was eindelijk gestuit. Maar het platbranden en uit- rooken ging voort, tot ten slotte 'n kleine groep patiën ten geen enkel cholera geval was er meer bij in een tentenkamp was onder gebracht en het oude hospi taal, het otide_ pesthuis, zooals Luitenant Pierce het vriendelijk uitgedrukt had, rijkelijk met paraffine ovre- goten werd en in brand ge stoken. Tot den grond toe brandde het af en Anne Fer naldo, mager als een lat, stond in een boschje kokospalmen het spel der vlammen gade te slaan. Een gevoel van schrijnenden weemoed maakte zich van haar meester een gewaarwording dat het „uit was", dat ze iets ging verliezen, dat haar lief was geworden een plaats, die ze zich veroverd had in deze kleine wereld en vooral in het leven van den man, dien ze losgemaakt had uit de boeien van verwildering en dien ze hierheen had gebracht. Geen seconde kwam het in Anne Fernaldo op, te denken aan alles, wat Baldwin haar verschuldigd was, aan alles, waarvan ze hem had gered aan den strijd, dien ze had gestreden voor het behoud van zijn lichaam en ziel. Haar heete tranen schroeiden haar wangen, die donker bloosden van schaamte en ze deed geen moeite ze in te houden of weg te wisschen. Maar een kus belette hem uit te spreken, wat Anne Fernaldo niet hoo- ren wilde. En wat er volgde niemand, die Dr. Anne Fernaldo kende, zou het ooit hebben geloofd Dat Baldwin bij haar kwam, toen de vlammen van het brandende hospitaal begonnen te dooven en in den aandonkerenden avond zijn armen om haar heen sloeg zonder zelfs te vragen of hij móchtEn dat zij, met haar gloeiend gezicht, dat nat was van tranen, tegen het zijne zij, Anne Fernaldo, doctor in de medicijnen en nog 'n heeleboel meer met een zachte, trillende stem en met een gevoel van onbeschrijfelijk en trotsch geluk in haar hart, stamelde „Ik begrijp niet, hoe je me ooit kunt vergeven." En dat zij zij Dr. Anne Fernaldo door twee krachtige handen bij de schouders werd gepakt en zachtjes door elkaar geschud en dat een lief- koozende stem haar een dom, klein meisje noemde! Wat het ver léden betreft, daar praatte hij heel on bevangen over. „Ik heb mij in de modder gewen teld met de zwijnen en jij hebt me ge red. Je hebt er geen idee van, wat 'n bo- venmenschelijke taak je me oplegde, toen je me meenam maar ik ben al begonnen mijn best te doen, die zoo mo gelijk te vervullen. Als je me hebben wilt, Anne ik bid den Hemel, dat je me hebben wilt, Anne kan ik mij alleen voornemen te toonen, wat je van mij gemaakt hebt, gemaakt hebt van den man

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 11