Smaakvol, Q^ractisch en Goedkoop VRIJDAG 30 OCTOBER 1931 zich, bijvoorbeeld, van de hierbij afgebeelde sprei alleen niet zooveel suc ces moet voorstellen. Het zal wel niet noodig zijn te beschrijven hoe het hier afgebeelde stel in elkaar te zetten is. Iedereen kan 'n strook inrimpelen en aanzetten en zoo'n inge- rimpelde strook vormt immers heel de garneering van sprei, gordijnen en nachtzak. Het poppe- kopje, dat zoo vriendelijk den zak voor het vuile goed maskeert, wordt door 'n cretonne kraagje omlijst en heeft 'n cre tonne mutsje op. Smaakvol, practisch en goedkoop. Zijn dat niet de drie eigenschappen, welke we 't meest in 't oog moeten houden, wanneer we ons iets nieuws aanschaffen Ja, ook op dat goedkoop moeten de meesten onzer in deze tijden den klemtoon leggen, en wel goedkoop in den juisten zin, want we heb ben waarschijnlijk allen wel eens ondervonden, hoe duur sommige goedkoope dingen in de praktijk kunnen wezenWat we ons aanschaffen moet dus niet alleen weinig kosten, maar het moet ook degelijk wezen en voordeelig in 't gebruik en het moej mooi zijn zoo mooi mogelijk. Geen grooter zegen immers dan een gezellig, vredig tehuis en daarop kan de aankleeding van dat te huis van grooten invloed wezen. Wat zoudt ge nu zeggen van het hierbij afge beelde garnituur? Er wordt effen onverschietbaar katoen voor genomen en onverschietbaar cretonne voor de garneering. leder kiest hiervoor natuur lijk zijn eigen kleuren het werk is zeer eenvoudig en het effect van het geheel is, wanneer men 'n aardige kleur weet te kiezen en 'n mooi patroon voor de bijpassende cretonne, werkelijk verrassend. Het goede effect wordt echter juist verkregen door een bij elkaar behoorend geheel, zoodat men Wie aan zoo'n garnituur wat meer werk kan en wil besteden, kan cretonne figuren uitknippen en op het effen katoen appliqueeren. Daarvoor kiest men dan cretonne met groote figuren, welke ieder op zichzelf een decoratieve garneering vormen. Er is ook nog een andere manier Men neemt de cretonne in 'n zeer klein patroontje en knipt hiervan bloemenvormen, welke men appliqueert Laten we het vandaag nu eens hebben over de aankleeding van een slaapkamer. Zelfs als we daar de fraaiste meubelen voor hebben, kunnen wij ze toch pas door allerlei bijkomstigheden tot een vriendelijk geheel maken. We kunnen ook de fraaiste meubelen bederven door gordijnen, welke niet er bij passen of door 'n leelijke sprei of iets dergelijks evenals we een kamer met de eenvou digste meubeltjes vriendelijk en gezellig kunnen maken door ze met smaak aan te kleeden. We hebben daarvoor noodiggor dijnen, 'n tafelkleedje, 'n kussen mis schien, 'n beddesprei met toebehooren. Een meer bewerkelijk geheel, maar dat dan ook een bizonder fraai effect maakt, verkrijgt men als men in effen katoen op geregelde afstanden draden uittrekt, zoodat er groote ruiten gevormd worden, waarna men 'n draad gekleurd D.M.C.-garen door de aldus verkregen open streepjes haalt. Men kan dan eenvoudige figuurtjes, zooals het hierbij af gebeelde, werken bij de hoeken van sprei en tafelkleedje, onder langs de gordijn,en, enzoovoort. Men kan zelf nagaan, hoeveel vierkantjes men, bij de hoeken, bewerken wil. Dat moet natuurlijk afhangen van de grootte van 't te versieren geheel. In elk geval denke men er om voor dergelijke dingen, die men moet kunnen wasschen en welke aan zonlicht worden blootgesteld, onverschietbaar katoen te nemen, zooals dat tegenwoordig voor deelig in den handel is. Men kan er dan werkelijk jaren lang genoegen aan beleven. THÉRÈSE. en met eenige steken van gekleurd D.M.C.-garen tot een fraai geheel maakt, 'n Rij van zulke bloe men op het effen fond boven een rand cretonne doet verbazend aardig.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 20