Sport S C ll 0 No. 22 VRIJDAG 30 OCTOBER 1931 539 Middelburg klopt Dosko. Nog een spelmoment uil deze match. Een kopgeneclit noor het Dosko-doel. De Dosko-middenlinie daarentegen besteedde alle aandacht aan den aanval en gaf te weinig steun aan de verdediging. Vaak lastige situaties schiep de arbiter, door te laat en soms ook te vroeg fluiten. Dit had even wel weinig invloed op spel en spelers. De oorzaak, dat dit laatste niet gebeurde, was te wijten aan 't feit, dat de scheidsrechter flink optrad. Hij leidde rustig, en zonder op te vallen had hij de spelers volkomen in zijn macht. De 4—2 overwinning, welke „Middelburg" op Dosko behaalde, bezorgde het tevens de bo venste plaats op de ranglijst. Het was een zware strijd welke „Middelburg" te strijden kreeg; de Bergenaren hebben'n flinken tegenstand geboden en de groenwitten kunnen hun meerdere sterkte dan ook al in doelpunten hebben uitgedrukt, in den wed strijd was van overwicht geen sprake. Toen de rust inging met gelijken stand 1 1 en het Dosko- duifje met deze mededeeling naar Bergen op Zoom fladderde, was er voor ons, ook gezien het spel, dat voor de rust vertoond werd, lang geen definitieve uitspraak te doen. Integendeel, wij vreesden en met ons vele anderen, dat het voor de Zeeuwen wei eens niet goed zou kunnen afloopen. De thee had hen evenwel een beetje opgeknapt schijnbaar, want na de rust waren er enkele, hoewel sporadisch voorkomende, momenten, dat „Middelburg" zijn Middelburg blijft minnen. Spelmoment uit de match tegen Dosko, melke de Zeeumen met 4-2 monnen. superioriteit toonde. Neen, „Middelburg" speelde niet op volle kracht en toch werden in de voor hoede legio kansen geschapen, welke niet benut konden worden. Dit was voor een deel toe te schrij ven aan het ontbreken van Suykerbuyk, den zeer gevaarlijken schutter. De vervanger van dezen speler beschikt niet over dat gevaarlijke schot, hoewel hij in 't veld wel aardig spel vertoonde en vooral zijn kopwerk aar dig was. Dirkse en Ploegaert gaven niet hun gewone spel, zij hadden on getwijfeld 'n „minder sterke" middag. O.i. had deze linie veel meer open spel moeten geven, waardoor de Dosko- verdediging uit elkaar gerukt zou zijn. Deze verdediging speelde nu, ondanks gemis aan steun van haar halflinie, een goeden wedstrijd. De Bergsche keeper verdedigde zijn doel uitstekend. De Dosko-voorhoede speelde uiterst vlug en de hechte verdediging van Middelburg, bestaande uit backs en halfspelers kon met moeite weerstand bieden. De vleugelspelers werden goed in bedwang gehouden en dit was zeker noodig. De midvoor der Brabanders )e medstr'yd Middelburg-Dosko. De oerdediging nan Dosko in strijd met den actienen aannnl der thuisclub. Spelmoment uit de match Middelburg-Dosko (4-2). De stryd om het bruine monster. is een goed speler en gevaarlijk schutter, terwijl de linksbinnen over goede schutterscapaciteiten beschikt. J. Leynse en P. Geelhoed verdedigen echter op een wijze, die vaak bewondering af dwingt. Zonder ruw te worden geven zij een forsche, welberekende verdediging, die de aanvallers schijnt te imponeeren. De Middelburgsche halflinie komt er langzaam beter in. Vooral de spil F. Leynse ontwikkelt zich in goede richting. Onder invloed van de vlugge Dosko-aanvallen liet zij zich verleiden tot een te veel.verdedigend spel. Het is een oude fout van de Middelburgsche middenlinie, welke niet zoo vlug is verbeterd. Toch komt volgens ons ook een kleine verbetering in de spelwijze van deze linie. Hoewel nog te veel verdedigd werd, viel deze tekortkoming niet zoo sterk meer op als voorheen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 27