IE U Vf Zeeuwsche Omroep No. 22 VRIJDAG 30 OCTOBER 1931 519 Het leggen pan een duiker naby de Eyra- mide. waarlangs de n>eg mordt geleid. Hei uitbreken pan den ouden meg, die iBkmijls (pooral in den bietentyd) meer op een modder/mei leek dan op een meg. thson-herdenking in een minkel-(roum)eta- Inge Ie Vbssingen. N "■^Nieume oerbindingsmeg tusschen Oost- en IVest- Zeeumsch Vlaanderen. Met dezen perkeersmeg, maaraan reeds lang be hoefte bestaatis een aanoang gemaakt. Een kykje op de merkzaam- heden onder IJzendyke, maaruit blijkt, dat de meg aldaar heel mat breeder is geworden. Hallo 1 hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat het bestuur der Godshuizen op een omzet van f 19.000 aan genees, middelen ruim f 11.000 verdiend heeft. Het is een oude waarheid, dat het gebruik van medicijnen voordeeliger is voor de verkoopers dan voor de gebruikers! Uit dezelfde plaats en van dezelfde inrichting werd bekend gemaakt, dat de twee procent korting op de margarine-rekening o.m. werd aangewend voor het uitkeeren van gratificaties en het schenken van cadeautjes bij jubileums. Zeg het met kunstboter 1 Is er artistieker leuze denkbaar? Onze volijverige correspondent te Vlissingen dischte ons een verhaal op van een stadgenoot, die door een opticien werd aangereden en door den schrik een deel van zijn gezichtsvermogen verloor. Dit is een verschrikkelijk typisch geval. Wij hebben onzen medisch-adviseur daarover geraadpleegd en die vond dat het slachtoffer om weer helderziende te worden 't|beste zijn blinden darm kon laten verwijderen. Men meldt ons uil Zeeuwsch-Vlaanderen. dat na lang aandringen de dorpssmid zich liet overhalen om president van een vereeniging te worden. Zijn eerste leidersdaad was, dat hij met den voorzittershamer de bestuurstafel in tweeën sloeg. Inderdaad een .doorslaand" bewijs van 's mans be kwaamheid op dit gebied. Het gemeentebestuur van Breskens heeft een cir culaire aan de werkgevers verzonden, waarin B. en W. zich martn houden aanbevolen voor denkbeelden op 't terrein der werkverruiming. B. en W. zijn bepaald bang voor 'n kouden winter. Uit Rilland telefoneert men ons, dat de politie drie mannen verba liseerde, daar dezen zich bezig hielden met het leeghalen van palingfuiken. Dat gebeurde zeker wel uit jaloezie; de politie vischt meest ach t er 't net. S Te Oost-en West-Souburg heeft een landbouwer, die in zijn woning op de loer was gaan liggen, zijn buurman betrapt op insluiperij en diefstal. Het is bij zonder prettig wanneer de buren veel van je houden, maar minder aangenaam wanneer ze probeeren alles (van je te houden! Uit Aagtekerke vernamen wij. dat de kontmiezen (bij een veehouder een vette koe in beslag namen, omdat het stomme dier door zijn eigenaar te laag was aangegeven voor de belasting. Men zegt dat het slachtoffer nu uit wraak leeuwen en tijgers wil gaan houdendie beestjes laten de ambtenaren allicht jwel in hun hokjes staan! Een ingezetene van Clinge liep dezer dagen naar zijn kippenhok om eieren te rapen, doch vond niets ianders dan een klomp van Belgisch model; ook de veertig kippen waren niet meer te zien. Het pluimvee ■s zeker gedeserteerd, uit schaamte dat een hunner, tegen alle tradities in, geen Nederlar.dsch fabrikaat had kunnen afleveren. Hier is nu verder niets aanwezig. Tot de volgende week. dames en heetenl Te Haamstede roerd onlangs burgemeester Koel geïnstalleerd. Een foto oan den nieuwen burgemeester te mid den der Raadsleden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 7