Sit® cêen kavtetfa op den zandweg teed inden&eldetbcfan Ac&tetfioek mm S8S Zonnige fretfotdag in Ziaademo omgeving No. 23 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931 555 jfajMri. vuort te snellen, hoog hoven den rollenden oce aan, hoven schuimende brekers, rotsachtige kus-1 ten, velden en bosschen. Na een paar minuten haalde Montinello zijn zakdoek te voorschijn en schoof zijn stofbril om hoog. De wind pakte den bril en wierp dezen van zijn helm af. Wilcox sprong op en deed met één hand een greep, die een kampioenbaseball-speler eer aangedaan zou heb ben. De zwarte bril met den leeren band, die hem om het hoofd moest vast houden, zou ongetwijfeld een propeller hebben ver brijzeld. Hij overhandigde den bril aan den mecani cien deze ging overeind staan, leunde voorover en maakte den bril vast door een lus aan den helm, zooals hij behoorde te zitten. Montinello draaide zich half om, knikte en boog bij wijze van dankbetuiging. Gedurende de volgende tien minuten gluurde Wilcox telkens naar Monti nello wanneer de stuurinrichting, meters, peilglazen, kaart, kust en lucht maar even zijn aandacht konden missen. De vreemdeling bleef zenuwachtig met zijn handen bewegen. Misschien miste hij zijn sigaret. Hij leek buitengewoon nerveus en knapte met zijn dijim als een jongen, die aan het knikkeren is. De olievoeding van den stuurboordmotor werkte enkele seconden niet volkomen regelmatig en Wilcox en Harris bogen zich voorover om het peil- glas te bestudeeren Het volgend oogenblik klonk gekraak van splijtend hout. Groote splinters vlogen in het rond met een snerpend en oorverscheurend geraas. Sommigen sloegen tegen de vleugels, de stutten en het geraamte van de machine. Het lawaai klonk zelfs uit boven het geraas van de motoren. Het sloeg allen aan boord met doodelijke ontzet ting. Wilcox kon uit het geluid, uit de manier, waarop de motoren liepen en uit 't afglijden van het vliegtuig opma ken, dat de stuur- propeller het afge legd had. Nog vóór hij opkeek, en zag dat ervan de lucht- schroef niets over was dan de naaf, wist hij dat al. Hij zwaaide met de hand naar de cabine om de passagiers daar ge rust te stellen en wijdde daarop al zijn aandacht aan de stuurinrichting om de machine in evenwicht te hou den en haar naar de kust te wenden. Allen in de cabine staarden met doods bleeke gezichten uit de vensters. (Wordt voortgezet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 11