porteerd. Dat brengt ongeluk aan den derden man, vooral wanneer die derde man zelf den lucifer vast houdt en alle kans loopt, z'n vingers te branden aan het zoo goed als uitgebrande stompje. l.oopt u niet liever de halve stad door met een afgezakten rok of'n gescheurde pantalon, dan van een kennis een vriendelijk aangeboden speld aan te nemen Spelden steken, en messen snijden immers de vriendschap af Dat dertien 'n fataal getal is, weet een klein kind. Daarom zit u natuurlijk nooit met z'n der tienen aan tafel, gaat u nooit om dertien uur naar bed als uw verjaardag op den dertienden valt, viert u hem natuurlijk altijd een dag vroeger of later wie zal 't u kwalijk nemen dat u nooit brie- -I Scherven bren- vooral als 'n vriend van uw man, die voor de eerste maal op bezoek komt, bij een ietwat linksche buiging met z'n pandjesjas per ongeluk den suiker pot van uw gloednieuwe Ooudsche tête a tête van de theetafel sleurt Op de aangename kennismaking.... Dat je nooit met z'n drieën van één lucifer moogt aansteken is een bijge- loovigheid van de laatste jaren, door de soldaten uit de loopgraven geïm- ven schrijft op den der tienden, of 't moet dan 'n nijdige brief zijn, waarin ii uw verloving verbreekt, of uw kleermaker bericht dat hij met z'n rekening in den loop van 't vol gend jaar maar eens terug moet komen. Pauweveeren koopen Geen denken aan neen koopman, ga mijn deur maar voorbijBoven dien vindt u pauweveeren in een vaas natuurlijk klein-burgerlijk. Neen, raap dan liever 'n hoefijzer op, dat brengt ten minste geluk, of, wan neer je tijdens een avond lijke wandeling plotseling een ster verschieten ziet, formuleer dan snel een wensch, want die gaat zeker in vervulling No. 23 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 13