<Ket dtogen en sotteeïen aan zijde-cocons in 1Ubek fóibeïïë) 566 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931 No. 23 liet uwe.'' En na deze voltreffer op de gebroeders te hebben afgevuurd, wees hij naar de whisky-karaf en de syphon er naast. „Dat is iets om op te drinken, en terwijl we dat doen, moet u me maar eens goed uitleggen, waar ik den collega van dat lieve afgodsbeeldje vinden kan. Daarna zal ik de eer hebben u te groeten." III. HET EERSTE IT'R (vervolg). Bobby Redmayne, een vrije vogel nu weer, bleef een oogenblik op het zachte grasveld voor Barnes stilstaan om na te denken. Dat was nog eens een eigenaardige situatie eenig in zijn loopbaan, waarin het tot nu toe aan spannende afwisseling toch niet ontbroken had. Het doel immers, dat hem naar deze buurt had gebracht, was op twee buitens in te breken op Barnes en Trend Hall om het tweetal Chineesche afgods beelden te bemachtigen en ze te overhandigen aan een Chinees in Londen, die hem daarvoor een belooning van honderd pond zou geven. Nu, op zichzelf was de uitvoering van deze opdracht geen kunst, voor Bobby Redmayne. die over een groote deskundigheid beschikte in het binnendringen in andermans woningen zonder gesnapt te worden. Et) honderd pond vormde voor hem een bedrag van beteekenis, dat het risico, dat hij zou ioopen, ruimschoots waard was.' Hij had vaker dergelijke karweitjes voor anderen opgeknapt en ze waren meestal voordeeliger gebleken dan het werken „voor eigen rekening". Die Chinees Ah Ling heette hij was een vriend van hem; een échte Chinees was het eigenlijk niet, hij had Engelsch bloed in zijn aderen en zag er ook meer als een Engelschman uit dan als een zoon van het Hemelsche Rijk. Maar toch, vond Bobby Redmayne, was er een sfeer van Oostersche geheim zinnigheid om dezen halfbloed, want Ah Ling was al drie jaar bezig twee Engelsehen op te sporen, die uit een tempel in de binnenlanden van China twee beelden van oflschatbare waarde hadden geroofd, en iemand aan te werven, die bereid was deze beelden, wanneer hij hun huidige verblijfplaats ontdekt had, voor hem te stelen. Ah Ling was geen type om met zich te laten spelen en Bobby zag heel goed in, dat hij, nu hij de opdracht van den Oosterling had aangenomen,deze ook tot een goed einde moest brengen En nu was ei' een ander op het tooneel verschenen, die hem had aangenomen om hetzelfde ding te stelen, al was het dan uit andere motieven dan de Chinees er voor aanvoerde. Ter,vijl het Ah Ling er alleen om te doen was het geroofde eigendom van den tempel terug te krijgen, wenschte Barnett, het beeld te bezitten om zijn krankzinnige verzamelwoede te bevredigen en misschien ook uit wrok tegen Shutter Zonderlinge samen loop, dat hij in de klauwen van dat onaangename heerschap gevallen was, terwijl hij het onbewoonde huis een bezoek bracht gevolg van een onweerstaanbare opwelling om voor eigen rekening „zaken te doen" voor hij dat aangenomen werkje, dat hij al drie weken had moeten uitstellen door een griepaanval, ging opknappen! En op denzelfden avond dat hij zijn visite op Trend Hall eindelijk wilde afleggen, werd hem door den eigenaar van het andere beeld een veel grooter bedrag aangeboden voor het stelen van één exemplaar, dan hij van Ah Ling^zou krijgen voor beide. Maar hij had den Chinees beloofd, dat moois voor dezen in handen te zullen krijgen, en Robert Redmayne bezat de voor een beroepsmisdadiger merkwaardige eigenschap, dat hij nooit zijn eens-gegeven woord brak. Daarom zou hij, als het ook maar eeuigszins mogelijk was, die twee beelden aan Ah Ling ter hand stellen en de honderd pond opstrijken. Het geld was goed. daaraan twijfelde Bobby geen moment; naar zijn meening was de combinatie China-Engeland Ah Ling's moeder was een Engelsche geweest voldoende waarborg in zaken van eer. Maar dat wilde nog niet zeggen, dat hij de unieke gelegenheid om honderd pond tot driehonderd te laten uitdijen, zou laten voorbijgaan. Zijn vruchtbaar brein had terstond mogelijkheden gespeurd, toen de eene Barnett het voorstel gedaan had. En hoewel de jongeman tot eiken prijs zijn vrijheid wenschte te behouden, zag hij tegelijkertijd een schitterende kans om een goeden slag te slaan. Ongetwijfeld deed de kwestie van eer zich ook hier gelden, want hij had in ruil voor zijn vrijheid en tweehonderd pond op zich genomen Barnett binnen een overeengekomen tijd het beeld te bezorgen. Zeker, maar daar stond tegenover, dat Barnett er evenmin eenig recht op had als Shutter, en met Ah Ling was dat wel het geval. Dus was er tenslotte geen bezwaar tegen, redeneerde Bobby, om, als hij de beelden onder één dak bijeen had, deze Barnett weer afhandig te maken, zijn belofte aan Ah Ling na te komen en daarbij tweehonderd pond extra te verdienen. De Barnett's waren geen haar beter dan hij - eigenlijk erger - want zij hadden geen reden om te stelen en bij wel, tenminste zoo beschouwde hij het. Volgens Bobby's opvattingen van eerlijkheid en fatsoen waren de gebroeders een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 22