'San H&hektefw oiouw met een mand zijde-cocon*. No. 23 VRIJDAG h NOVEMBER HG1 5b7 paar prachtexemplaren van schurken ci hn \\a- osertuigd hi. zc ziclt in de huurt gevestigd hadden alleen uin in m nubijhen van Shutter te zijn. niet tiet nog op <le inogel i.iklienl /.icli van het hegeerde beeld meester te maken. De middelen, waarmee (tit zou geschieden, kwamen er voor liet edele tweetal minder op aan. Neen, peinsde Hobert Redniav ne, zijn geweten behoefde niet verontrust te zijn ten aanzien van de gebroeders Harnett. Hi; moest thans systematisch te werk gaan en beginnen met hun opdracht uit te voeren. Ah Ling en zijn overeenkomst mei dezen moest hij voorloopig geheel uit zijn gedachten verbannen Als hij er in geslaagd was het beeld van Shutter hij de Harnetts te brengen, was de tijd gekomen om de belofte aan den C.hinees in te lossen. Het was natuurlijk vreeselijk jammer, dat zijn buit van gouden tafelgerei onbereikbaar was geworden, maar. zoo dacln tl ij, misschien was er in '1 voorbijgaan op Trend llall wel wat in de wacht te sleepen. dat meer waarde had en gemakkelijke! mee te nemen was. De Barnetts moesten maar zien. dat zij dien rommel weer op de Grange terugbezorgden; hij wenschte hun veel pleizier bij dat werkje. Wat den two-seater betrof, hij had het wagentje vrij gemakkelijk uit de gesloten garage weten te krijgen, dus het was kinderwerk om het weer even op te halen, nu de auto niet meer achter slot stond. Hij zag niet in. waarom hij die vijf mijlen naar Trend Hall zou loopen. als hii zich de luxe kon veroorloven van een autootje gebruik te maken. Dat vervoermiddel zou hem trouwens ook heel goed te pas komen, als hij naar Londen terugkeerde, dezen nacht nog of den volgenden morgen heel in de vroegte, w ant vier-en-iw intig uur zou hij voor zoo'n simpel werkje zeker niet noodig hebber Dus zette hij door de velden koers naar de Grange, wat hein 'n mijl scheelde de paar dagen, dat hij in een herberg aan den rand van Trendhant gelogeerd had. waren nuttig gebruikt vooi het verkennen van de omgeving. Hij had zich voorgedaan als botanist en er was dus niets verdachts aan zijn zwerftochten geweest. Niet alleen om den auto te halen was het noodzakelijk dal hit naar de Gratige terugkeerde, maar ook om een andere, nog belangrijker reden, zijn heele inhrekersuilrusting bevond zich onder een van de zitplaatsen van den two-seater Buiten adem kwam hij bij de garage aan hij had haast den lieelen weg hard geloopen maar het duurde niet lang of hii had den kleinen w agen geruischloos naar het inrtjhek geduwn en even later tufte hij over den straatweg. Het was vijf mijien naar Shutter's landgoed, dat, een halve mijl van den grooten weg, in een uitgestrekt park lag. Naast het inrijhek stond een portiershuisje, dat echter gelukkig voor Robert Hedmayne verbouwd werd en daardoor op het oogenblik niet bewoond was. De hekken van gesmeed ijzer en versierd met een verguld wapenschild waren gesloten, maar dat was voor iemand van Bobbj 's bekwaam heden geen bezwaar: een oogenblik later stonden ze open en gleed het autootje de oprijlaan in. Bobhs stopte, doofde de lichten en ging te voet verder. Rondom het gehecle huis liep een breede strook gras, zoodat hij onhoorbaar tot onder de vensters kon komen, waar hij tenslotte een der achterramen uitzocht, als tiet meest geschikt voor zijn doel. Wat vreemd toch, overdacht nij toen hi.i na een paar handige beweging met een stuk gereedschap door de venster opening kroop dat sommige inenschen zoo onachtzaam zijn ten opzichte van de ramen aan den achterkant van hun huizen Aan de voorzijde zijn meestal blinden of jalouzieen en de vensters van de keukenafdeeling w orden vaak gladw eg vergeten. Enfin, des te beter voor de leden van het nobele gilde; hij had geen reden tot klagen over dit gebrek aan zorg! Er was zelfs geen hond op het terrein had hij van de Barnetts gehoord. Honden waren dikwijls het struikelblok voor het welslagen van een onderneming en vooral het groote bezwaar als je niet op hulp van iemand van het personeel kon rekenen. Tot nog toe had hij het altijd zonder dat klaargespeeld; het beteekende de noodzakelijkheid om de helft van de w inst af te staan en hoven- dien kon je nooit volkomen op dergelijke bondgenooten ver trouwen. Neen, zoolang de heer Robert Redmayne het zonder dergelijke hulp stellen kon, moest hij er niets van hebben! Sluipend als een kat vond hij, afgaande op de gegevens, die de Barnetts hem verstrekt hadden, bij het licht van zijn electrische zaklantaarn den weg door de benedenverdieping en belandde weldra in de groote hal. Een vluchtige blik gaf hem de gewaarwording, dat hij zich in Aladdin's schatkamer bevond; de ruimte was letterlijk volgepropt met kunstvoor werpen. die een vermogen vertegenwoordigden: zilver, antiek. porselein, kostbare meubels, zware tapijten en gordijnen van alle einden der aarde. In een kabinet ontdekten zijn vlugge oogen al gauw het voorwerp, dat hi.i zocht; hei zou gemakkelijk in de kleine tasch gaan. die de Barnetts hem voor dal doel hadden meegegeven. Hij liep er heen. probeerde de deur en merkte, dat die gesloten was De zilveren slagen van de klok op den schoorsteenmantel deden hem opschrikken en toen hit zijn lantaarn op de wijzer plaat richtte, zag hij, dat hel half een was. Zijn blik viel op een rij snuifdoozen onder de klok en hij liep er heen om ze te bekijken. Stuk voor stuk zijn handen staken in gummi- handschoenen nam hij ze op en het resultaat van zijn onderzoek was. dat hij twee stuks van de collectie, die schitter den met edelsteenen. in zijn ruime zakken liet glijden. Daarop keerde hij zich om en wilde juist, tuei een ring vol loopers in de hand, weer naar de deur van het kabinet gaan. toen hi| een klik hoorde en de groote ruimte" plotseling baadde in een zee van licht Met een ruk bleef hij staan, stokstijf, alle kleur trok weg uit zijn gezicht, terwijl hij staarde naai de jonge vrouw hij de deur. „Goede hemel!" hijgde hij. „Vangt En in hel volgende oogenblik wa> hij de hal doorgeloopen en stond naast de jonge vrouw, want Evangeline Shutter had een gesmoorde!) kreel geuit, was even bleek geworden als de man bij den schoorsteen en wankelde op haar voeten. Hij legde zijn arm om de bevende gestalte heen. bracht haar naar een stoel nij het raam en opende het op een kier. opdat de milde nacht lucht haar wat verkwikken kon. Toen glipte hij door de deur vlak achter haai en liet het schijnsel van zijn lantaarn spelen door de aangrenzende kamer, waarvan de wanden met hooge boekenkasten waren bedekt Üp een tafel stonden een karaf en een syphon; hij schonk wat sodawater in het eenige gia.». dat hij zag en waaruit reed- iemand gedronken had. bracht hel haar en sloeg haar aan dachtig gade. terwijl ze dronk. Toen bracht hij het gia- weg en kwam bij haar terug. Ze stond nu op het haardkleed, haat goudkleurige kimono met een krampachtige hand bijeen houdend en naar hem starend, alsof ze een geest zag „Bobby!" kwam het niet moeite over haar lippen en haar stem klonk, in haar emotie, nauwelijks verstaanbaar, „wat doe jij in vredesnaam hier? Ik dacht dal je in Amerika was. in ieder geval niet hier.. (Wordt voortAe-zet>

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 23