No. 23 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931 549 Hoe sommige jongens op zoo'n kiekje van boven af reageeren. Ken buurpraatje op z'n kop. Loodsen, ike in de dobberemie bootjes soms ook letterlijk op hun kop komen te staan. eens fotografisch op haar kop zien. Wij, zoo als we over de wereld loopen, zien meestal tegen de dingen aan, wanneer ze niet kleiner zijn dan wij zelf. We missen maar al te veel een over zicht ons uitzicht wordt veelal begrensd, ook in geestelijke zaken door gebrek aan afstand. Vreemd, maar dikwijls vermakelijk is het, wan neer men plotseling van af een hoog standpunt op het roezemoezige leven neerkijkt. Alles krijgt Jongens. <ke graag den boeI op n kop zetten. .Je kunt ons nog meer oertellen f ontbreekt ons en juist die bezinning is het, welke we zoo zeer noodig hebben. Want daardoor al leen kunnen we ons misschien ontworstelen aan den chaos, dien onze tijd te zien geeft. Houden we dus groote schoonmaak gooien we voor een oogenblik al het dagelijksch-gewone overboord, en zetten we de wereld voor een oogen blik op haar kop. De toestand is zoo, dat we er alleen maar bij winnen kunnen Z. waanzinnigheden. Men heeft geen vrede meer met wat onze voorvaderen voor goed, nut tig en prettig hielden en zoekt zich te bevredigen door allerlei moderne vermaken, die voor onze beschaving niet direct een compliment zijn te noemen. Neem daarbij nog het weinig rooskleurig vooruitzicht van den economischen wereldtoestand, dan is men heusch gerecht vaardigd, om deze wereld op het hoofd gesteld te zien. En daarom hebben we ge dacht laten we de wereld anderen vorm en kleur, en daardoor een andere beteekenis. En daarom geven we hier enkele beelden. Niet alleen, omdat het grap pig is, de dingen eens geheel anders te zien. Maar vooral, omdat het leven zóó snel gaat, zóó druk is, dat we er dikwijls in verloren dreigen te gaan. In ontstellende vaart volgen de ge beurtenissen elkaar op we kunnen het haast niet verzwelgen, dit mo derne leven. De tijd tót bezinning

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 5