Zeeuwsche Omroep No. 23 VRIJDAG 6 NOVEMBER 1931 551 Hallohallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat de gestrenge kantonrechter een bankwerker veroordeelde wegens beschadiging van een dakpan, toebehoorende aan de gemeente Souburg. Daar de pan tegen 'n boom stond kwam de misda diger er af met een vonnis wegens miskenning van gezag en overheid; had zij echter op 'n dak gelegen dan was er minstens 'n beschuldiging wegens „hoog"- verraad ingediend. Uit Goes vernamen wij, dat een plaatselijk blad de berichten betreffende den Burgerlijken Stand onder de rubriek „Marktberichten" plaatste. Verontruste zielen vreesden dadelijk voor weder invoering aan den slavenhandel en colporteeren nu ijverig met „De negerhut van oom Tom". Onze correspondent te Middelburg bericht ons, da* een geschrokken paard op hol sloeg en op den hoek van de Balans en Pieterstraat met zijn hoofd door de ruiten van een woning liep. Het dier werd daarbij bloedend verwond. Zeker aan zijn gezichtje! Uit Kortgene meldt men ons met enthousiasme dat de rijksveldwacht zoo gelukkig is geweest om de hand te leggen op een heerschap, dat zich onledig hield met het oplichten van brave winkeliers, door middel van bascules. Deze artist zal zijn talenten kunnen beproeven op de weegschaal van vrouwe Justitia. Men seint ons uit Vlisingen, dat in de jongste raads vergadering de oduste vroede vader, ter gelegenheid van de herbenoeming van den burgemeester, 't feit memoreerde dat deze functionaris zoo'n hoop voorde haven gedaan had. Eerst was men over die uitating ontstemd, doch spoedig werd het misverstand opge helderd. In den gemeenteraad van lerseke heeft 'n tweeta' leden gevoelige woorden gewijd aan de treurige straatverlichting. Uit medelijden en bedenkend dat „één alleen" maar verdrietig is, willen verscheidene burgersde lantaarn palen nu twee aan twee zetten. Een landbouwer te Driewegen, die des Zondags morgens vroeg haast had om bij den dokter te komen, reed met zijn vrachtauto door twee huizen heen recht op de woning van den geneesheer aan. Waren er nog 'n paar bochten in den dorpsweg ge weest, dan zou de malaise in de bouwbedrijven voor Zuid-Beveland uit den tijd zijn geweest. Onze bijzondere medewerker te Ede telegrafeerde ons, dat een 68-jarige juffrouw bij het appelplukken uit den boom gevallen is en haar been brak. De oude Eva sterft ook nooit uit in de vrouwen! De Harmonie te Biervliet heeft,gedachtig't spreek woord „de liefde kan niet van één kant komen", aan den jubileerenden gemeente-ontvanger, die zoo goed was naar de serenade te luisteren, 'n fraaien fauteuil aangeboden. Het spreekt van zelf,dat dit meubelstuk van noten hout was. Tot de volgende week. dames en heeren! Even rust by het transport (Ier mosselen te Philippine Ter gelegenheid nan de Hinkel meek te IJ zen- dij ke toerden voel balmedstry den georganiseerd. Op onze foto de IJzendyksche veteranen, die met 2 nan Juliana II iH'rloren. Waar de markt.' Minister Reymer bracht op Dontlerdug 2*> October een bezoek aan Zeeunrsch-^* laanderen ter bestudeering van het me gent traagst uk in dit Zeeumsche district. De minister Itekhnn te Sluis den Raadhuistoren, termyl de burge meester nan Sluis een overzicht gaf van de ntegen om deze gemeente. In gezelschap van den burgemeester van Sluis, van irRingers, den heer Lockefeer, hoofd ingenieurs Halland uit Middelburg en hitjes uit Terneuzen begeeft de minister zich naar de plaats, maar de nieume Rijksmeg van llreskens naar de /ielgist-he grens komt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 7