f 588 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 No. 2-4 In een der straten nan H'eenen. te midden der algemeem belangstellingwordt kleine zus door den openlucht-kapp/tei onder handen genomen. I)e krulijzers morden er ingezet. woordig niet van is 't in ieder geval, en het gevaar van een stevige verkoudheid lijkt ons 51) procent minder groot. Bovendien is althans in de open lucht 't kapperspraatje over 't weer zeker op z'n plaats, terwijl, wanneer de klant daarom trent met den man, die hem onder schaar of mes heeft, van meening mocht verschillen, hij ten minste het meest doorslaande bewijs, namelijk het weer zelf, onmiddellijk bij de hand heeft. verschillende kiekjes, voortaan of moeten we zeggen voorloopig hun edel beroep uit op straat, mitsgaders in de open lucht 't ls eenvoudig zoo lijkt 't ons althans, maar wij komen al sinds jaren bij een gevestigden kap- et verre of nabije Oosten, waar men drie kwart van z'n leven door brengt in deopen lucht, heeft, zooals men op onze foto's zien zal, 't monopolie van de openlucht-kapsalons niet meer Een aantal Europeesche kappers, blijkbaar jaloersch geworden op deze hegemonie, hebben van de benarde tijdsomstandigheden een deugd gemaakt, en oefenen, gelijk de bruine, gele of zwarte broeders op de l)e wandelende kappers zaak, in deneerstengraad, een der lxmdensche ooorsteden. Ook hier algemeene belangstelling. De haarknip/ter in 't kafferdotp. per, die ons uitstekend bedient en nooit over 't weer of de politiek praat 't is eenvoudig 'n kwestie van gewoonte, en zoolang de tempera tuur en de weersgesteld heid het toelaten, moe ten we zeggen, dat er heel wat argumenten voor zijn, om in de open lucht te worden gekapt of geschoren, al komen de voordeelen voornamelijk den kapperspatroon zelf ten goede. Frisch en luchtig en wie houdt daar tegen- )f H*nhtcht-kam*cr in Algiers uun don arbeid

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 12