No. 24 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 589 liet schoonheidsinstituut in een der straten nan Batavia. Bovendien kunnen voor 't kappen in de open lucht de tarieven wat worden herzien, c. q. verlaagd. Immers, de openluchtkapper heeft weinig en geringe bedrijfs kosten. Vöor stoelen of althans een zitplaats zorgt de klant zelf. Dan heeft ie,ook niet te klagen, dat hij minder prettig zitje hebt immers van die lastige klan ten. idem voor handdoeken en water. Reclame behoeft de open luchtkapper niet te maken. Is hij zelf niet een levende reclame voor z'n eigen openluchtzaak? 't Is waar, wie aan den weg tim mert, heeft veel bekijks, en een beunhaas in z'n vak behoeft het heusch niet te probeeren om voor het forum van een critisch gezind publiek een aardig bubi- kopje te maken. In een hand koffertje kan hij ten slotte al z'n ingrediënten bergen. Waar echter ook in het open- lucht-kap-bedrijf, evenzeer als in alle andere vakken, het streven naar verbetering niet uit zal blijven, zullen we het straks on getwijfeld nog beleven, dat we den kapper in de open lucht met- 'n hal- Jan den oener nan den Ganges, Indie s heilige rivierJaten de pel grims zich de huren knippen. Men lette eens op den eigenaartligen norm van het scheermes, waarmee deze broeder uit het Itemelsche rijk zich hoofd en baard clean shaven laat bewerken. ven kapperswinkel in een bakfiets door de straten zien toeren, zooals we dat nu de bot- en vischboeren, de bakkers, de melk- slijters en sommige groenteboeren reeds zien doen. Na een poos 't is tenslotte maar 'n stap wanneer het bedrijf ren deert, wordt de bakfiets een Ford, en de Ford op zijn beurt een rijdende kappers winkel in het genre der wafel- en olie bollenbakkerijen op wielen, om de klanten te gerieven, die gepermanent of gewater golfd wenschen te worden. Desnoods krijgen ze 'n autorit van 'n paar uur door de mooie omgeving er bij cadeau. En van den rijdenden kapperswinkel tot de gevestigde coiffeurszaaknietwaar, 't is ten slotte het eeuwige kringetje van opkomst, bloei en verval, waarin we allen ronddraaien, en waaraan dus ook de kap per in de open lucht niet zal ontkomen. Meneer, alstubliefwie volgt JAN KAPPER. Een reeds eenigszins uitgebrei de kappersaffaire in Turkije. SsSffSBHB Eert blijkbaar sceptisch gestemde bar biersklant in Centraal-Afrika. Erg schit- terenu schijnt hij het nog niet te vinden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 13