Jersey of Tricot of allebei? KNIPPATRONEN. De Parijsche mode koningen hebben voor dit seizoen j zeer veei kostbare model len gecreëerd. Patou liet zich' inspireeren door oud-Perzische voorbeel- den en ontwierp luxueuze toiletten zooals ze alleen door de financieel bevoor rechten kunnen worden gedragen. Hij gebruikt brocaat, lamés en kost bare geborduurde stoffen niet alleen voor avond toiletten, doch ook voor blouses en voor namid- dag-tuniques. Ook andere Parijsche modescheppers zonden zulke kostbare creaties de wereld in, dat er hier en daar stemmen van protest opgingen, omdat zulk een luxe allerminst in overeenstemming is met den ernst onzer tijden. Er werden elders meer eenvoudige toiletten gelanceerd en nu, in den allerlaatsten tijd, is er ook een kentering gekomen in Parijs. Daarom worden nu ineens, veel meer dan vroeger, de wollen stoffen gefrequenteerd, waaruit lang niet altijd goedkoope, maar in elk geval degelijke japonnen worden vervaardigd. En nu is er de strijd tusschen jersey en tricot. Chanell, die zelf een jersey-fabriek bezit, geeft natuurlijk de voorkeur aan jersey, andere Parijsche modehuizen verwerken meer crêpe tricot en tricot fantasie. Zoowel jersey als tricot heeft men in twee of drie gemengde kleuren, waarvan vooral bruin Twee moderne tricotjaponnen: de eerste van bruin er£pt tricot met gestreepte sjaal ;de tweede van bruin diagonaal-tricot. VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 en groen met geel, bruin, rood en oranje, of zwart met coq de roche gewild zijn, evenals een beige met graniet van Patou. Heel nieuw zijn combinaties van tricot met tricot wollen kant, en wanneer niet alles bedriegt zal deze nieuwigheid vooral in het eerstkomende voor jaar furore maken. Zoo is er bijvoorbeeld een japon van beige wollen kant met een effen tricot manteltje in dezelfde tint, als garneering heeft dit ensemble slechts een roode ceintuur en een roode corsage- bloem. En een dergelijk toilet in zwart heeft een garneering van Perzisch lederborduursel. Voor de rokken zuilen veel plissés worden aangewend en men componeert nu reeds de modellen voor het vroege voorjaar geplisseerde rokken van effen tricot met jumpers van geruit tricot of omgekeerd. Ook zal het tricot worden aangewend voor trois- pièces, soms met een hoed van hetzelfde materiaal. Dan zijn er nog de combinaties van jersey en tricot, bijvoorbeeld een rok van jersey-tweed bij een tricot jumper en tricot manteltje. Deze practische toiletten hebben vaak een rijke knoopengarneering, fraai gevlochten lederen cein tuurs, kettingen van leeren kralen enz., allerlei Sweater van rood wollen kant met garneering in twee tinten jade. kleine bijkomstigheden passend bij het geheel. Breede ceintuurs van gevlochten leder worden bij hoog getailleerde japonnen gedragen, welke vaak met bont gegarneerd zijn. Ook duikt hier en daar reeds een nieuwtje op, dat eigenlijk tot een verrassing voor het komende voorjaar was bestemd een diagonaal-jersey in hard blauwe kleur. Onze eerste afbeelding vertoont een paar der nieuwe eenvoudige tricot modellen van het mode huis Witrik. Het eerste toiletje van bruin crêpe Avondjapon van geel crfpe de chine. tricot heeft een plooirok en de origineele garneering van 'n sjaal in wit en coq de roche met bruine stiksels. Het tweede toiletje van bruin diagonaal tricot heeft eveneens 'n geplooiden rok. De pof mouwen zijn gegarneerd met knoopen en 'n bruin leeren ceintuur omsluit het middel. Het modehuis Rad ontwierp den sweater van wollen kant in oud rood met garneering van twee tinten jade. Het hierbij afgebeelde avondtoilet werd ont worpen door het modehuis Heim, in licht-gele crêpe de chine. Dit sierlijk toilet heeft een dubbelen rok. PAULA DEROSE. KiWIPPA TRONEN van onze geteekende modellen, genummerd boven -km, zijn verkrijgbaar aan Patronenkantoor", Tost bus \o. I, Haarlem. Onberispelijke coupe. Dumeskleedirig in de malen Sti. fM. 104 biwenwijdte u f 0.5J. kinderkleding voor den bij hel model aangegeven leeftijd it f O.J5. Hij elk patroon handleiding voor 'I knippen en naaien, benevens een ver klemde patroonscheis. Franco toezending, direct na ontvangst van bestelling met het verschuldigde bedrag aan postzegels ingesloten, waarbij vermeld naam en adres, nummer van 't model en 't blad waarin het voorkom en boven wijdte. Ken meet deze maat rondom het lichaam, recht onder de urmen door, gewoon glad gemeten, zonder extra-toegift. Van c gefotografeerde modellen en de leekeningen zonder, of met lagere nummers, zijn maatpatronen verkrijgbaar, na nauwkeurige opgave der gewenschte maten a ft.— p. stuk voor dames, voor kinderen a f'0.70

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 24