e W wsc h( Sport No. 24 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 603 Het was te verwachten, dat Goes een flinke overwinning zou behalen op Zierikzee. De 70 uitslag heeft ons dan ook absoluut niet verwonderd, 't Was voor Goes 'n mooie gelegenheid te trachten, er weer eens wat beter in te komen. De uitslagen van zijn vorige wedstrijden toonden ons namelijk een geduchte inzinking. Tegen Vlissingen kregen zij een tamelijk groote neder laag, terwijl de uitslagen tegen de Dosko- en Mevo- reserves (beide 1 -1) ook al niet hoopvol waren. Daartegenover staan de overwinningen op de Zeelandianen (42) en Sinoto (81), welke bewijzen dat Goes toch in de bovenste gelederen thuis hoort. Laten we hopen, dat deze overwinning het sein moge zijn voor den aanvang van een flinke reeks overwinningen. Zierikzee heeft twee overwinningen op zijn boekje, o.a. tegen de stadgenoote Sinoto (21). Alle andere wedstrijden, een viertal, werden verloren. Tegen Zeelandia op het nippertje met 54. Het toont, dat de mannen van Zierikzee zich ge ducht zullen moeten inspannen, om niet onderaan te geraken. We zullen niet zeggen, dat Zierikzee op de onderste plaats terecht komt, doch in de onderste gelederen geraken zullen zij op die manier waarschijnlijk wel. Als we den wedstrijd GoesZierikzee bespreken willen, moeten we zeggen, dat het spel van Goes ons over 't algemeen wel voldaan heeft. Er zat snelheid in de aanvallen, er was van „Goes" klopte Zondag met niet minder dan 7O „Zierikzee." Hierboven het minnende team. begin tot eind de wil om een groote overwinning te behalen. De voorlinie speelde snel en vlot samen, terwijl de buitenspelers steeds weer aan 't werk werden gezet. Vooral de midvoor komt in deze linie op den voorgrond door zijn groote bewegelijk heid en harde schoten. Dat de Goes-voorhoede zich geheel geven kon, was voor een niet gering deel te danken aan de even goed spelende middenlinie. De spil, tevens aanvoerder en een goede, die zijn mannetjes op hun taak weet te wijzen, is de ziel van de halflinie en van het geheele elftal. Door zijn juiste opstelling onderbrak hij menigen aan val en voedde de voorhoede uitstekend. De beide halfspelers doen niet voor elkaar onder, hoewel het plaatsen van den rechtshalf beter kon. De linkshalf heeft, lijkt ons, aan snelheid gewonnen. De verdediging was het zwakste deel en het is dan ook hoofdzakelijk te wijten aan het te ver door gevoerde samenspel van de Zierikzee-voorhoede, dat geen enkel punt voor de Schouwenaars te no- teeren viel. De keeper van Goes kon op ons nog niet den indruk maken van er beter in te komen. De Zierikzee-aanval voerde, zooals ge zegd, het korte samenspel te ver door. Een goede schutter en meer snelheid is 'n eerste eisch. Toch was er een goede rechtsbuiten. Telkens wanneer op hem gespeeld werd, schiep hij kansen. O.i. zou zijn spel op de rechtsbinnenplaats beter tot zijn recht ko men. De middenlinie speelde zonder sy steem, niet voldoende aanvallend, doch evenmin opvallend in de verdediging. De opstelling, zooals ze nu is, lijkt ons niet goed, al meenen wij, dat met enkele roes klopt Zierikzee niet 7—0. Een kritiek moment noor het doel nan Zierikzee. Spelmoment uit den ooetbal- medstrijd Goes-Zierikzee (7-0.) Een mislukte aanoal tier be- zoekers op het doel nan Goes. De Zierikzeesche noetbalner- eeniging Sinoto nierde Zondag 1 November jj. haar 10-jarig bestaan. Op onze kiek het be- stuur nan Sinoto in de bloemen. plaatswisselingen wel wat goeds is tot stand te brengen. Tot slot de verdediging, niet het minste deel van Zierik- zee's elftal. Hier werd goed gespeeld, en vooral de invallende keeper verrichtte goed werk. Dat er zeven doelpunten vielen mogen we niet geheel op hun rekening schrijven. Al konden zij den Goes-aanval niet weerstaan, toch hebben zij niet onver dienstelijk verdedigd. Scheidsrechter Oekna leidde goed en tot vermaak van het publiek. Het voornaamste is dat de spelers zijn gebarenspel goed begrepen. Hij had de leiding goed in handen en toonde de spelregels goed te kennen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 31