Zeeuwsche Omroep i 582 VRIJDAG 13 NOVEMBER 1931 No. 24 Hij den onhenniiikten overweg te Wemeldinge werd norige meek een vrachtauto van den heer Veerhoek totaal door den locaal-trein vet- pletterd. De heer Veerhoek roerd daarbij gemond, termijl den heer J. Vleugel beide beenen merden afgereden. Ilj is inmiddels overleden. Wat er overbleef van den magen, die nog een eindweegs roerd meegesleurd, loont deze detail-foto. De nieuwbenoemde burgemeester van Elle- moutsdijk, de edelachtbare heer I'. M. Smtil- legange. Voor Ellewoutsdjk is de nieuwe burgervader geen onlrekende, aangezien hij voorheen secretaris was ilezer gemeente. Hallohallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat de kantonrechter een burger veroordeelde wegens het feit. dat hii zijn buurman Toon een muilpeer gegeven had. De ambte naar van het O.M. heeft een bijzonder zware straf geëischt, omdat het slachtoffer zoo goedig van aard was. Waar gaan we heen in Zeeland, nu menschen, die den goeden toon treffen, zoo behandeld worden door de justitie Uit Goes vernamen wij, dat een landbouwer uit Krabbendijke. die op de markt uitriep, dat hij tot over zijn ooren in het werk zat, raar stond te kijken, toen er een algemeen gelach na die bewering opklonk. De man zou misschien nog meer verwonderd- zijn geweest, indien men hem terstond een stofkam gegeven had. Uit Middelburg wordt ons geseind, dat veertig per sonen een jubileerend ambtenaar een welvoorzienen maaltijd aangeboden hebben. Wij wisten niet, dat de nood onder den ambtenarenstand reeds zoo hoog gestegen wasl Een inwoner te lerseke heeft zijn groene grasparkiet op eieren gezet en kreeg, tot zijn groote verbazing, uit bedoeld broedsel vogeltjes in de kleuren rood, wit. blauw en oranje. Wanneer deze gelukkige bij nationale feestdagen zijn kooitjes buiten hangt, kan hij met een gerust hart zijn vlag en wimpel binnen houden 1 Uit Zuid-Beveland hoorden wij dat verscheidene slachtoffers van de bankdébicles in handen zijn ge vallen van de belastingambtenaren, die zoo bij de hand zijn geweest om de crediteurenlijsten te con troleeren. De barbiers op genoemd eiland durven, uit vrees voor woedende uitvallen, bijna niet meer aan hun klanten te vragen „tweemaal scheren, mijnheer Uit Baarland telefoneerde men ons, dat er stagnatie in de electrificatie dreigt, doordat een landbouwer den kabel niet door zijn grondgebied wilde laten leggen. In strijd met de loopende geruchten kunnen wij mel den dat deze hoofdige Baarlander niet Kink heet. Te Vlissingen is een jongemeisjesvereeniging zeer verontrust, door het feit, dat ook een schaakclub het oog op haar lokaaltje heeft laten vallen. Wij gelooven dat de correspondent, die ons dit meldt, meer verstand van grapjes dan van moderne meisjes heeft I De gemeenteraad van Schoondijke heeft een motor spuit gekocht. De oude spuit, met handbeweging, zoo seint men ons, zal van de hand worden gedaan. Daar konden wel eens heel wat handbewegingen voor noodig wezen I De ijsclub te Scherpenisse heeft een tekort in haar kas en gaat om hierin te voorzien een loterij organi- seeren. Wij hopen dat 't succes niet uitblijft want volgens ervaren Poolreizigers is geldgebrek het ijselijkste wat een ijsclub overkomen kan. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week. dames en heeren! Nieuwe stadswijk te Middelburg. Ijrngs de Middel- burgsche singels ontstaat naby Nadorst" aardig villapark. Op Vrydag 6 November heeft de vereeniging voor Hjz. Lager Ondermjs op gereformeerden grondslag te Veere haar 60-jarig be staan gevierd. We kiekten het bestuur en onderwijzend personeel der vereeniging. Foto van het nieuwe gebouw. Het bestuur van het nieume tehuis poseert met de verschillende genoodigden. Te lloek roerd op Dinsdag 1 November hel Tehuis voorouden van dagen" officieel geojrerul. Huldiging van den heer Zwagerman, bjj gelegenheid van z'n zilveren jubileum als rykszuivelconsulent in Zeeland. Vele afgevaardigden van verschillende vereenigingen ktvanu-y den jubilaris gelukwenst-hert en vereenigden zich aan een feestdisch in Hotel tie Abdyte Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 6