'n Gebreide Teddy-beer VRIJDAG 20 NOVEMBER 1931 het geheel naait ze c Dit beertje is vlug en gemakkelijk te breien, zoodat ook zij, die niet zeer bedreven zijn in dat opzicht, er zich gerust aan kunnen wagen. Er wordt 'n stevige lichtbruine mantelwol voor ge nomen, welke na het breien met 'n stalen borsteltje wordt uitgeborsteld om de huid het ruige te geven, dat 'n beer toekomt. Men breit aldoor rechts, zoo dat er ribbels gevormd worden. De romp. Men begint te breien onder aan den romp, waarvoor men 7 st. opzet. Men breit 18 naalden. 19de toer in den eersten steek 1 st. meerderen. 20ste toer in den laatsten st. 1 st. meerderen. Deze beide toeren 2 maal herhalen. Dan breekt men de wol af, iaat de 13 st. op de naald staan en zet 7 st. op, waarop men precies hetzelfde breit met de schuine kanten tegen elkaar aan. Dan breit men alle 26 st. weer op 1 naald. Men heeft dan de opening klaar, waarin later de achterpoot wordt ingenaaid. 2 toeren breien. 27ste toer aan weerszijden van de naald 1 st. meerderen. Deze 3 toeren nog 1 keer herhalen jdan 20 toeren breien op de aldus ver kregen 30 st. 51ste toer 13 st. breien, 4 st. afkanten voor het armsgat, 13 st. breien. 1 toer breien op deze 13 st. 53ste toer2 eerste st. samenbreien 3 toeren breien. Deze 4 toeren 1 keer herhalen. Nog 4 toeren breien. 65ste toer 1 st. meerderen in den Isten steek 1 toer breien. Deze beide toeren 2 keer herhalen. Er zijn dan 14 st. op de naald. De draad wordt afgebroken en men begint weer te breien op den 13 st., welke op de naald waren blijven staan, aanvangen de bij de afgekante st. 1 toer breien. 72ste toer De 2 laatste st. samenbreien, 3 toeren breien. Deze 4 toeren 1 keer herhalen. Nog 4 toeren breien. 84ste toer in den laatsten st. van de naald 1 st. meerderen, 1 toer breien. Deze beide toeren 2 keer herhalen. 90ste toer 2 st. samenbreien, de naald uitbreien en dan verder breien op de 14 st. die waren blijven staan de 2 laatste steken samenbreien, 1 toer breien. 92ste toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien. 1 toer breien. 94ste toer Aan het begin, in het midden en aan 't einde van de naald 2 st. samenbreien, 1 toer breien. Deze beide toeren 1 keer herhalen. Dan nog 2 toeren breien. 100ste toer: Aan het begin, in het mid den en aan het einde van de naald 1 st. meer deren. Dezen toer 1 keer herhalen. 102de toer In den lsten steek 1 st. meer deren, 1 toer breien. Deze beide toeren 3 keer herhalen. Dan nog 10 toeren breien. 120ste toer: Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien, 1 toer breien. Deze beide toeren 4 keer herhalen. 130ste toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien. Dezen toer 3 keer herhalen. De over gebleven 10 st. afkanten. Hiermee is de helft van den romp klaar. De tweede helft wordt precies eender gebreid. Bovenstuk van den kop. 3 st. opzetten, 2 toeren breien. 3de toer 1 st. meerderen in den lsten en in den laatsten steek, 3 toeren breien. Deze 4 toeren 3 keer herhalen. Dan nog 22 toeren breien. 41ste toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien, 5 toeren breien. Deze 6 toeren 2 keer herhalen, 12 toeren breien. 77ste toer 2 st. samenbreien, 1 st. breien, 2 st. samenbreien, 1 toer breien. Afkanten. Achterpoot. 22 st. opzetten, 8 toeren breien. 9de toer Aan weerskanten van de naald 2 keer 2 st. samenbreien, 1 toer breien. Deze beide toeren 1 keer herhalen. Nog 2 toeren breien. 15de toerBij het begin, in het midden en aan het einde van de naald 1 st. meerderen. 1 toer breien. Deze beide toeren 6 keer herhalen. Dan nog 16 toeren breien. 45ste toer5 st. breien, 3 st. afkanten, overge bleven 27 st. breien, 1 toer breien, waarbij de laat ste 2 st. worden samengebreid, 3 toeren breien. 50ste toerAan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien, 1 toer breien. Deze beide toeren 5 keer herhalen. 62ste toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien. Dezen toer 1 keer herhalen. Afkanten. Op de 5 st. die op de naald waren blijven staan 2 toeren breien. Volgende toer: 2 st. samenbreien, 1 st. breien, 2 st. samenbreien. Afkanten. De tweede achterpoot wordt precies eender ge breid. Voorpoot. 15 st. opzetten, 2 toeren breien. 3de toer Aan het begin, in 't midden en aan het einde van de naald 1 st. meerderen, 7 toeren breien. 11de toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien, 3 toeren breien. 15de toer: In den lsten en in den laatsten st. 1 st. meerderen, 3 toeren breien. Deze 4 toeren 2 keer herhalen. 27ste toer I st. meer deren in den lsten en in helft oen den romp, 2: oor, 7; ooorpoot, 4: achter- pool, 7: boomstuk nan den kop. den laatsten st., 1 toer breien, Deze beide toeren 2 keer herhalen. Nog 2 toeren breien. 35ste toer5 st. breien, 3 st. afkanten, overge bleven 20 st. breien. 36ste toer Laatste 2 st. van de 20 samenbreien, 3 toeren breien. Deze 4 toeren 1 keer herhalen. 44ste toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien, 1 toer breien. Deze beide tóeren 2 keer herhalen. 50ste toerAan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien. Dezen toer 1 keer herhalen. De over gebleven 8 st. afkanten. 2 toeren breien op de 5 st. welke op de naald wa ren blijven staan. Volgende toer2 st. samen breien, 1 st. breien, 2 st. samenbreien. Afkanten. De tweede voorpoot wordt precies eender ge breid. Oor. 6 st. opzetten, 1 toer breien. 2de toer 1 st. meerderen in den lsten en in den laatsten steek, 1 toer breien. Deze beide toeren 2 keer herhalen 10 toeren breien. Ken gebreide Teddy-beer. 18de toer In het midden van de naald 2 st. samenbreien. Dezen toer 3 keer herhalen. De overgebleven 8 st. afkanten. Het tweede oor wordt pre cies eender gebreid. Hiermede is het breiwerk voor het beertje klaar. Men borstelt dan eerst de verschillende dee- len met 'n stalen borsteltje tot er ruig uitziet en tan aan elkaar. Het bovenstuk van den kop moet zóó worden aangezet, dat het begin ervan precies bo ven het rechte stukje van den neus komt en het smalle gedeelte tot aan den hals reikt. De romp wordt dan verder in elkaar genaaid, waarbij men aan den achter kant een opening laat. Poo- ten worden dan aan elkaar genaaid en ingezet de achterpooten, nadat de romp van onderen aan elkaar genaaid is. Dit aan elkaar naaien gebeurt natuurlijk aan den linkerkant, met een overhand- schen steek, waarna het geheel wordt omgekeerd en men beginnen kan met de vulling. De vulling kan bestaan- uit stukgeknipte en uitgeplozen oude lappen van versleten badhanddoeken bijv., men kan er ook watten voor nemen. In elk geval moet het vullen echter met zorg geschieden, daar hiervan een groot deel van het succes afhangt. Men dient er daarbij voor te zor gen, dat de goede vorm behouden blijftdan moet het beestje stevig gevuld worden, maar toch weer niet zóó stijf, dat er geen beweging meer in te krij gen is. Juist het nog eenigszins beweegbare van kop en pooten en de soepelheid van het geheel maakt zulk gebreid speelgoed zoo prettig voor de kleintjes. Is de beer ten slotte goed gevuld met een stomp potlood kan men het vulsel in de pooten drukken dan worden de ooren aangenaaid, neus en bek met zwarte wol gemerkt en 'n paar glim mende zwarte schoenknoopjes ingezet voor oogen. Ter opluistering van het geheel krijgt beertje nog 'n zijden lint om den hals gestrikt van 'n mooie heldere kleur. THéRéSE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 20