'W-m Zeeuwsche Omroep No. 25 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1931 611 Hallo 1 hallo I hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Kruiningen, dat een boosaardig paard om de een of andere reden den dorpsfotograaf met zijn toestel in de sloot langs den weg geschopt heeft. Wat paardenhoeven hadden misdreven, hebben menschenhanden verholpen. Met vereende krachten werd de artist op het droge geheschen. Volgens oog getuigen moet de man na dit avontuur heel wat meer gevoelige plaatsen dan gevoelige platen met zich mee gedragen hebben. Onze correspondent te Bath zond ons zeven berichten over het omhoog varen van schepen. De „vliegende Hollanders" blijken nog immer in voldoend aantal voorhanden te zijn I Een aardappelhandelaar, die in het holle van den nacht zijn dagtaak besloot met het posten van een brief, vond bij zijn terugkomst wel een geopende achterdeur maar geen portefeuille met f3000, welke hij op de tafel had laten liggen. Wanneer goede men- schen al te laat gaan slapen, ziet men dat booze lieden ondertusschen al wakker geworden zijnl Uit Ellewoutsdijk vernamen wij, dat de nieuwe burgemeester plechtig ingehaald is door 'n eerewacht te paard en muzikanten te voet. Er werd echter pas met blazen begonnen toen de paarden weggeleid waren; als de menschen schrikken is niet zoo erg! Een onbezoldigd medewerker te Wolfaartsdijk zond ons treffende berichten over 'n verloting van de jonge-dochtersvereeniging. Foei, foei, wat wordt daar 'n haast mee gemaaktl Men had toch hoffelijker kunnen beginnen met de huwbare dames van middelbaren leeftijd. Een wethouder te Krabbendijke heeft in de laatste vergadering plechtig verklaard, dat hij een bepaald voorstel had, ingediend bij den raad „om de heeren uit hun kot te lokken." Wij hebben nooit geweten dat inen in Krabbendijke de varkens zoo'n mooien titel geeft. En als deze wethouder soms zijn collega's op 't oog had mag de gezondheidscommissie wel eens 'n onderzoek doen naar de woningtoestanden bij de vroede vaderen. Tengevolge „van de geringe belangstelling der rijpere jeugd" zal te Zuidzande het vervolgonderwijs gestaakt worden. Als men ook nog rijper dan rijp is, bestaat er geen behoefte aan verdere ontwikkeling. Een ondernemend 's-Gravenpoldersch jongmensch heeft het geheele dorp in 't donker gezet, door het kunstmatig verwekken van kortsluiting. Ondanks de duisternis wist de veldwachter de hand op den dader te leggen.'s-Gravenpolder schijnt veelbelovende men schen op allerlei gebied te bezitten. De gemeenteraad van Graauw heeft per motie aan de regeering om steun gesmeekt voor de bietencul tuur. Die ziet den toestand donkerbruin in. Van Graauw uit is het ook 'n heele toer om een zaak rooskleurig te beschouwen! Tot de volgende week, dames en heeren! De heer S. de Visser pan 's Gravenpolder geraakte door den slechten toestand der binnenwegen met z'n auto in de sloot. De heer Louisse uilGoes mist met z'n kraanmagen het gekantelde vehikel spoedig uit z'n netelige positie te verlossen. Alle boomen aan de Axel- sche straat te Terneuzen hebben een rood merk ge kregen ten bewijze dal ze eerstdaagszullenverdmijnen terverbetering van den weg. Op het voorbeeld van Middelburg gaat ook Vlis- singen zijn brandweer reorganiseeren. Zaterdag n November werd geoefend, waarvoor 'n groote belangstelling bestond, zooals uit de foto blijkt. De Vlissingsche brandweer met het nieuwe hoofddeksel ineen ivaas van opspuitend muter. Kerkrestauratie te Hulst. Hij den nog altijd bestaanden scheidings muur is thans een der zijbeuken opengebroken en op enkele plaat sen is de muur van de kalklaag bevrijd. Foto van deze nieuwe situatie bij het restauratiewerk. V Foto van het thans geheel voltooide exterieur der H. K. kerk te Heikant (gem. St. Jansteen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 3